vitekr
16.01.11,09:15
Ahojte poradaci,
poprosim neaku dobru dusu o pomoc s excelom, potrebujem docielit to, aby som si po vybere z roletkovehu menu automaticky dotiahol dalsie data, ktore suvisia s tymto zoznamom, tak ako prikladam vzor. dalsia otazka je, daju sa takto tahat data aj z ineho listu?

este raz dakujem za pomoc....

viac info v prilohe
arion92
16.01.11,09:58
Nieco taketo (vid priloha)?

Co sa tyka rozbalovacieho menu, postup najdes napriklad aj tu:
http://www.porada.sk/1615070-post3.html
PaloPa
16.01.11,10:01
V XL 2003: Hl.menu | Údaje | Overenie
V XL 2007: záložka Údaje | Overenie údajov

Pre výber z iného listu treba použiť pomenovanú oblasť
Ako: viď obrázok 1

Pre výber hodnoty bez makra je najjednoduchšia fn VLOOKUP
Ako: viď obrázok 2

Pre ošetrenie nenájdených hodnôt v kombinácii s funkciou IF a ISNA
vitekr
16.01.11,13:13
dakujeeeem, dnes vecer to pozriem a vyskusam, dam vediet, ci je to to, co potrebujem.

este jedna otazka, da sa to spravit aj bez topho rozbalovacieho menu? to znamena, ze ak zapisem do bunky cislo z rozsahu napriklad 6 aby mi dotiahlo do konkretnych buniek ostatne udaje ako z povodneho vzoru? to pojde tiez cez to VLOOKUP ????
ivka70
16.01.11,13:18
dakujeeeem, dnes vecer to pozriem a vyskusam, dam vediet, ci je to to, co potrebujem.

este jedna otazka, da sa to spravit aj bez topho rozbalovacieho menu? to znamena, ze ak zapisem do bunky cislo z rozsahu napriklad 6 aby mi dotiahlo do konkretnych buniek ostatne udaje ako z povodneho vzoru? to pojde tiez cez to VLOOKUP ????

ANO.
vitekr
16.01.11,18:12
ANO.
Ivka, odpoved je sice zaujimava, ale viac by si mi pomohla, keby si mapisala ako.... pripadne doplnila vzor bez toho rozbalovacieho menu.

Zaroven este otazka, ako doplnim tieto data z ineho listu? nie z tho isteho.... kto ma trohu cas, nech mi to hodi do vzoru... vdaka
zk24
16.01.11,18:39
Ivka, odpoved je sice zaujimava, ale viac by si mi pomohla, keby si mapisala ako.... pripadne doplnila vzor bez toho rozbalovacieho menu.

Zaroven este otazka, ako doplnim tieto data z ineho listu? nie z tho isteho.... kto ma trohu cas, nech mi to hodi do vzoru... vdaka

vo vlookup funkcii pred table_array hodnotu vlozis nazov listu s vykricnikom, priklad "List1!...."
Pozri prilozeny xls list 2 (taha hodnty z listu 1). Funkciu som vlozila len do prveho riadku.

Ak som teda spravne pochopila co mas na mysli:
vitekr
17.01.11,13:06
dakujem za rady, vsetko funguje perfektne cez vlookup, este mam jednu otazku, je mozne spravit nasledovnu vec v exceli, aby ak som zacal pisat v bunke neake slovo, napriklad "au " aby mi excel automaticky hladal v mojom 100 riadkovom zozname vsetky slova zacinajuce sa na tieto pismena a ponukol mi moznosti, tychto slov, z ktorych si vyberiem tu hodnotu, ktoru chcem doplnit do tejto bunky? akykolvek typ uvitam a vopred dakujem
marjankaj
17.01.11,22:44
vo vlookup funkcii pred table_array hodnotu vlozis nazov listu s vykricnikom, priklad "List1!...."
Pozri prilozeny xls list 2 (taha hodnty z listu 1). Funkciu som vlozila len do prveho riadku.

Ak som teda spravne pochopila co mas na mysli:

Zuzka trochu si to doplň o posledný parameter. Mal by byť FALSE alebo 0 ak to má hľadať presné hodnoty.:cool:
vitekr
18.01.11,04:08
dakujem za rady, vsetko funguje perfektne cez vlookup, este mam jednu otazku, je mozne spravit nasledovnu vec v exceli, aby ak som zacal pisat v bunke neake slovo, napriklad "au " aby mi excel automaticky hladal v mojom 100 riadkovom zozname vsetky slova zacinajuce sa na tieto pismena a ponukol mi moznosti, tychto slov, z ktorych si vyberiem tu hodnotu, ktoru chcem doplnit do tejto bunky? akykolvek typ uvitam a vopred dakujem
a s tymto problemom mi nikto nevie poradit???????
marjankaj
18.01.11,11:14
a s tymto problemom mi nikto nevie poradit???????

Začni písať v stlpci "A"
vitekr
18.01.11,14:18
Začni písať v stlpci "A"
toto mne ale neriesi moj problem.....
v 100 polozkovom menu je nulova pravdepodobnost, ze je vo vybere 1 text s pismenom A ....

ja potrebujem aby ak zadam niekde pismeno A tak mi ponuklo vsetky moznosti zacinajuce sa na rovnake pismeno......
marjankaj
18.01.11,14:21
toto mne ale neriesi moj problem.....
v 100 polozkovom menu je nulova pravdepodobnost, ze je vo vybere 1 text s pismenom A ....

ja potrebujem aby ak zadam niekde pismeno A tak mi ponuklo vsetky moznosti zacinajuce sa na rovnake pismeno......

Tak ťukni ešte jedno prípadne aj tretie.