mazdaman
16.01.11,11:07
ahoj,potreboval by som surne pomoct vytvoril som si databazu statov sveta a teras potrebujem do formulara vlozit k jednotlivym statom vlajku kazdeho z nich ,to znamena ze pri kazdo state sa mi ukaze jeho vlajka ,lenze akosi mi to nejde a tak sa obraciam na vas skusenejsich ,uz som to aj skusal ,dal som si formular-napr. afrika1 klikol pravym a dal navrh formulara tam som vybral z moznosti obrazok na to som klikol vybehla mi adresacia kde mam ten obrazok ulozeny ja som ho oznacil a potrdil ,mno ked som potom dal ku dalsiemu sttatu inu vlajku tak pri tom prvom mi uz ukazovalo ten druhy obrazok cize to neukladalo k jednotlivym statom dane obrazky,dakujem za kazdu radu :-)
PaloPa
16.01.11,14:48
Práca s obrázkami je v MS Access je maximálne "užívateľsky neprívetivá" :-)

Ak je treba pre každú položku (v tomto prípade krajinu) iný obrázok, je nutné tabuľku upraviť a pridať do nej pole typu "OLE Object".

Obrázok sa potom vkladá kliknutím pravého tlačidla na príslušné pole. Je tu však malý zádrhel, pri voľbe "zo súboru" sa vo formulári nezobrazí obrázok (ako napr. v Exceli), ale ikona aplikácie, ktorá je v systéme predvolená pre editáciu tohoto typu obrázkov (po dvojkliku sa obrázok aj v nej otvorí).

Zobrazovateľný obrázok treba vložiť cez voľbu "Insert Object / Bitmap Image". Zobrazí sa aplikácia Kreslenie, do ktorej možno cez voľbu "Paste from / Vložiť z" vložiť ľubovoľný obrázok
a cez voľbu "Update document / Aktualizovať podkladový dokument" vrátiť do MS Access.

Potom sa obrázok zobrazuje aj vo formulári aj v reporte.

Niekedy je jednoduchšie (a hlavne na miesto nenáročnejšie) použiť VBA.
Postup je napr. i tu:
http://www.databasedev.co.uk/bound_image_form.html

Palo
mazdaman
16.01.11,16:36
mno mozes mi to napisat pochopitelnejsie ,to mam ako do tej tabulky vlozit novy pole a nazvat ho OLE Object ci vlajka ako chcem ,a potom to tam ako vlozim lebo som to skusal a ta tabulka ako je na tvojom obrazku tam nebola ked som klikol pravym ,jedine ze by som cez formular to pridal ,som z toho pomotany tak sorry
PaloPa
16.01.11,16:57
"Vlajka" je názov nového stĺpca v tabuľke, "OLE Object" je typ poľa.

Obrázky vlajok ako vidíš v predošlom príspevku sa zobrazia iba vo formulári alebo v zostave (reporte).

P.
mazdaman
16.01.11,17:40
vobec to nechce ist ani newiem ako to ole object urobim to co je na tych obrazkoch sa nezhoduje s tym co tu ja robim ,nemohol by som ten subor poslat na mail a 1 stat by si urobil a ukazal ako sa to ma ,lebo mne to vobec nejde
PaloPa
16.01.11,17:47
vobec to nechce ist ani newiem ako to ole object urobim to co je na tych obrazkoch sa nezhoduje s tym co tu ja robim ,nemohol by som ten subor poslat na mail a 1 stat by si urobil a ukazal ako sa to ma ,lebo mne to vobec nejde

OK, zozipuj to a pošli mi to na mail. Pozriem to.
P.
mazdaman
18.01.11,18:39
na aky mail ti to poslat ?
PaloPa
18.01.11,20:02
na aky mail ti to poslat ?
Keď klikneš vedľa môjho nicku, mala by sa ti rozbaliť roletka a v nej "Poslať e-mail PaloPa".
Ak to nevidíš, asi nemáš príslušné práva, nevadí, poslal som ti adresu i do mailu.

P.