xloe1
16.01.11,15:09
Ahojte,

mám 25 rokov a obrovský problém a konečne som odhodlaná ho ísť vyriešiť. Od malého decka mám panický strach zo zubárov. Ešte ako školáčka na základnej škole som to bravúrne zvládala, avšak potom prišiel zlom a viac sa odvaha nedostavila. Samozrejme to odniesli stoličky, ktoré sú totálne deravé. Avšak nikdy som nezažívala nejaké kruté bolesti, tak som to nepovažovala až za taký problém. Ale mala som!!!! Odišla som do Anglicka za prácou a tam bol stomatológ 1000 x drahší ako u nás. Zuby som si nechala v dezolátnom stave. V pri úsmeve to nie je vidieť, avšak v ústach mám samé kazy, odlomené zo zubov a odhalený krčok. Každopádne som si povedala, že dosť, nesmiem sa správať ako pseudointelektuálna hlupaňa a čakať, kým si to všimne aj okolie.
Potrebujem však radu od Vás. Poraďte mi kontakt na dobrého, ochotného a šikovného zubára, ktorý nebude mať k tomu zbytočné pripomienky a prednášky ako si zato môžem sama, pretože som si toho úplne vedomá a chcem to zmeniť a prekonať. Financie nehrajú rolu a som ochotná platiť za svoje dlhoročné chyby. nezáleží na meste a ani na fakte, či pôjde o súkromného stomatológa. Len nech je to naozaj dobrý človek, trpezlivý a hlavne chápavý.
Prosím poraďte.
ĎAKUJEM:)
a_je_to
16.01.11,15:24
Ako rozoznáš dobrého zubára ? Že má úctu k pacientovi, že ho niektorý pacient, ktorému Ty dôveruješ chváli. Neobjedná Ťa na 8:00 a zoberie o 11:30, lebo medzitým druhými dverami prednostne berie známych. Má moderné vybavenie, strieda mnoho nástrojov, komunikuje. Má aj sestričku, ktorá s ním perfektne spolupracuje. Na snímok Ťa nepošle na opačnú stranu budovy, alebo mesta, ale Ti ho urobí rovno v kresle. Cena je naozaj druhoradá.
Vlani som ušiel od zubára, u ktorého som bol vyše 20 rokov, posledné roky zato, že bol relatívne lacný ... a taká bola aj jeho robota. V ordinácii vládla sestrička - jeho žena, on bol iba mlčiaci vykonávateľ toho, čo rozhodla ona. Na malé kazy mal názor, že to ešte netreba robiť, že to počká. Najviac ho bavili mostíky a protézy, to asi lepšie sypalo. Vybavenie ? Najmenej 20 rokov staré, také, aké privatizoval.
U nového zubára ma prekvapilo ... proste všetko. Od prístupu, cez komunikáciu, špičkové vybavenie, spoľahlivosť, až po cenu. Plomba nejde pod 15 -30 €, ale stojí to zato. Na začiatku dáva vyplniť dotazník s viacerými otázkami. Tam mu môžeš napísať okrem požadovaných informácií voľne aj to, čo si napísala tu. Skrátka strach zo zubára, ako dôvody zlého stavu. Na začiatku zákroku Ti ukáže na veľkej obrazovke na stene Tvoj zub, ktorý ide robiť, aj čo plánuje s ním robiť. Potom Ti ukáže rozpracovanú robotu a nakoniec hotový opravený zub. Vieš, za čo platíš. Keď robí, tak sestrička robí s ním, máš pocit, že Ťa robia naraz dvaja dobrí zubári. Ak si budeš priať, začne tým najmenším kazom, ktorý Ťa zbaví úplne strachu. Smolu máš v tom, že zrejme nemáš ani preventívnu prehliadku, tak rok budeš platiť plné sumy, bez príspevku ZP. Ale čakať kvôli tomu rok, to hádam radšej nie, môžu začať bolieť. Bolesti sa neboj, môžeš požiadať o injekciu aj na plombovanie, cítiť nebudeš nič. Strach z bolesti a zlého pocitu dnes u dobrého zubára absolútne nie je dôvod. Kontakt ... zatiaľ nie, neviem odkiaľ si ... ale uvidíš, čo Ti poradia ďalší.
Manual
16.01.11,15:33
Presne takého poznám, osobne k takej doktorke chodím, ak chceš info tak cez SS
Je to súkromný stomatológ.
DanielaSL
16.01.11,15:40
Presne jednému takému robím účtovníctvo.....akurát neviem, či to pre teba nebude ďaleko....
xloe1
16.01.11,15:42
A_je_to ako som už povedala, skutočne mi nejde o peniaze, vedomá som si vlastnej chyby z nedbanlivosti a osobnej nezodpovednosti. Zdá sami ale veľmi nefér, ak niekomu máte ochotu zaplatiť za jeho prácu, aby Vám pomohol a on namiesto práce Vám hodí polhodinovú prednášku ako ste si mohli takto zuby zanedbať a podobne. Tomu by som sa skutočne rada vyhla. Poprípade aj tomu, že nepovie nič, ale dá mi to patrične znať pri zákrokoch, ktoré budú drsné a bolestivé. Aj to sa kľudne môže stať. Počkám, k čomu v tejto diskusii dospejeme, kto mi ako poradí. V podstate mi je jedno, cestovať za zubárom budem, pokiaľ to bude zato stáť, ale najradšej by som bola, keby to bolo v rámci západného Slovenska. Som z Trenčína.
xloe1
16.01.11,15:53
Manual a Daniela SĽ...ďakujem veľmi pekne, určite by som chcela vedieť tie kontakty na Vasich stomatologov. Chápem, že nechcete takto verejne vešať mená zubarov, ale akým spôsobom potom. Nie som až tak zbehlá v porade.sk. Som nováčik.
tmhwk
16.01.11,16:03
ahoj, som z BA ale k zubarovi chodim do Trnavy (Mudr. Petrík http://www.zubarpetrik.sk/), je to vyborny zubar. som si isty ze blbe kecy mat nebude, je to sympaticky zabavny clovek. dobre referencie najdes aj na napriklad tu http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:AHPbgpW8XZoJ:forum.rodinka.sk/viewtopic.php%3Ft%3D74098+petrik+zubar&cd=7&hl=en&ct=clnk&gl=sk&client=opera

v tomto novsom topicu je ale ze sa udajne zhorsil v poslednych rokoch http://www.zdravie.sk/sz/510/t1138814/p1/zubar-v-trnave.html ale ja som nic take nepozoroval. tak si vyber :) myslim ze normalny zubar na priamu platbu nema mat co blbe kecy. mozno si len prehnane citliva, alebo mas prilis negativnu skusenost z detstva ktora ta dodnes ovplyvnuje.

u Petrika je to podobne ako pisal a_je_to (akurat ze Petrik je na priamu platbu). ked mas zuby v zlom stave, zrejme budes musiet mat niekolko opakovanych navstev, ale zmena bude istotne stat za to. vrtanie v zuboch nie je nikdy prijemna zalezitost, ale u Petrika to naozaj nebolo ziadne utrpenie a svojim sposobom sa teraz k zubarovi vlastne tesim :)

ak mas nejake "specialne" poziadavky (napr. vzdy vyzadujes umrtvenie, aj v pripade ze sa to normalne nerobi) tak sa to urcite neboj povedat vopred.
DanielaSL
16.01.11,16:04
Manual a Daniela SĽ...ďakujem veľmi pekne, určite by som chcela vedieť tie kontakty na Vasich stomatologov. Chápem, že nechcete takto verejne vešať mená zubarov, ale akým spôsobom potom. Nie som až tak zbehlá v porade.sk. Som nováčik.
Môžem ti ho poslať, ale ten môj je v Poprade.
xloe1
16.01.11,18:08
Čitala som si referencie MUDr. Petríka, ďakujem za typ, presne niečo také hľadám. Zábavného zubára, ktorý je odborník vo svojej bradži a vie pochopiť druhého a váži si každého zákazníka.

Zatiaľ veľmi pekne ďakujem za typ.
AnikoAd
07.08.12,05:59
Ahojte, poradíte nejakého dobrého odborníka aj v okolí Levíc?
Lucka55
12.09.13,11:12
ahooj. chcela by som sa spyta koľko cca stoji oprava kazu u mudr. Petrika. Ja svojho zubara mam ale je hrozne drahy tak by som ho chcela zmenit. Dakujem
Jarka 1
12.09.13,11:19
No, stačí sa pozrieť na jeho stránku. Kontakt tu predsa máš.
xido
28.10.14,21:49
Dobrý deň,

OBROVSKÝ POZOR NA DENTALISSIMO - MIROSLAVA SAJKOVA KNAPOVA, je to osoba bez úcty k pacientovi, arogantná, ktorá sa len pozerá na peniaze a na možnosť si zaúčtovať aj to čo nevykonala!!! Jedna taká návšteva mi stačila aby som mal pokazený celý týžden. Po hlbšom hľadaní na internete a čítaní recenzií som sa utvrdil, že som naletel pekným fotkám a realita bola taká krutá, že len pridávam sa ku početnej skupine nespokojných pacientov, ktorých obrala o čas, peniaze a ohrozila existencie zdravých zubov.