Ened
16.01.11,16:34
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, aký je presný postup prevodu financií z pokladne na BÚ.

Z pokladne som vybrala peniaze, vypísala VPD a do PD som zapísala:

- Prevod na BÚ (výber z pokladne) - výdavok v hotovosti - príjem na priebežnú položku

Následne som peniaze vložila na účet a do PD zapísala:

- Prevod VPD na BÚ - príjem v peňažnom ústave - výdavok na priebežnú položku

Potiaľ by to malo byť správne, ale neviem, pod čo to mám zaradiť v druhovom členení. Bol to čisto iba prevod medzi pokladňou a BÚ, takže môžem to dať ako prevádzkovú réžiu? Alebo sa tam nevypĺňa nič?
bef
16.01.11,15:58
Členenie je pokladňa_výdavok na priebežnú položku a BU_príjem na priebežnú položku. Nie je to prevádzková réžia.

Pekný deň
Ened
16.01.11,16:11
To znamená, že v PD stačí vyplniť stĺpce "Peňažné prostriedky" a "Priebežné položky" a zvyšné stĺpce zostanú nevyplnené? Som iba začiatočník :o
ondrejvla
16.01.11,16:21
Vypíšeš VPD ako priebežné položky výdaj, na základe výpisu z BÚ, kde to budeš mať na strane príjmu, priebežné položky príjem, neovplyvňuje to prevádzkovú réžiu, veď to nie je náklad podnikateľa. Ale aj tak myslím, že by si potrebovala by si aspoň základné znalosti JÚ, skús si naštudovať účtovné materiály k tvojej problematike, lebo dáš do nákladov aj osobnú spotrebu...
Inak, keby si chcela, všetko tu nájdeš, treba si kliknúť na tlačidlo hľadať, zadať napr.peňažný denník* a máš čo študovať.