bubla30
16.01.11,21:02
dobry den, pisem sem uz uplne zufala, lebo mi nikto nevie dat odpoved. Pytala som sa na danovom, ale tri rozne pracovnicky mali tri rozne nazory, moja uctovnicka ma stvrty. neviem, ako sa z toho vysomarit:(( v skratke: som zamestnana na polovicny uvazok, zamestnavatel za mna odvadza komplet odvody. zaroven som pracovala v radiu- raz tyzdenne a dodavala im reportaze. prijem z radia som si sama zdanovala a uctovnicka mi robila rocne zuctovanie, pricom mi tvrdila, ze z prijmu z radia zdravotnej poistovni platit nemusim. v minulom roku mi odporucila zriadit si DIC, aby som si mohla odratuvat naklady spojene s cestovanim (platim dan z motoroveho vozidla). Teraz som vsak niekde citala, ze kazdy, kto ma DIC, musi platit odvody do zdravotnej poistovne. To by som mala odvadzat este aj z tohto nevysokeho prijmu? Ospravedlnujem sa, asi je to napisane velmi laicky, ale naozaj som sa to snazila riesit aj s kompetentnymi, nevyslo:((- ak viete, poradte!
KEJKA
16.01.11,20:21
ak sa radíš medzi slobodné povolania, tak áno, z toho sa platia odvody, minimálne to ZP.
bubla30
17.01.11,05:36
dakujem za odpoved- a a akom pripade by som do ZP nemusela platit? nestaci, ze platim uz za prvy prijem? nechapem, ze toto moja uctovnicka nevie..asi ma porazi..
drobecek1
17.01.11,06:29
Takmer zo všetkých príjmov treba platiť zdravotné odvody a pri slobodných povolaniach je toto jediná povinnosť platiť zdravotné odvody a samozrejme dane.