katarinaha
16.01.11,20:02
Dobry den,

chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti s cestovanim po taliansku mimo dialnic. chystame sa tam v lete na dovolenku, cestovat po taliansku - benatky, pisa, rim, rimini.. takze by sme sa radi vyhli ich predrazenym dialniciam.
Dakujem :)
Taserda
17.01.11,08:43
Dá sa a na niektorých trasách ušetríš na km.Bolo to dávno, neviem či sa niečo zmenilo ale tam kde nie je možnosť ísť po neplatenej ceste bola diaľnica zadarmo.Zažil som také 2.Jedna je alebo bola z Terstu smerom na Benátky.Majú tam vraj aj súkromné platené cesty.Z obyčajných ciest lepšie spoznáš krajinu.Možno tam po 15-tich rokoch zájdem aj ja.Máš nejaké ubytovanie?
katarinaha
17.01.11,10:38
No jasne aj kvoli tomu ze tu krajinu bude lepsie vidiet z normalnej cesty ako z dialnice, vacsinu co som aj pozerala cez maps.google ked som si dala bez mytnych poplatkov tak isli popri pobrezi tak to mohlo byt fajn (ak nebudu upchane:D ).Ubytovanie som zatial pozerala na booking.com a podobne.. rezervovane zatial este nemam nic, lebo si najskor chcem preratat trasy aby som vedela kedy a kde vlastne potrebujem rezervacie.
jojom
17.01.11,10:54
Posledne dva roky som sa tade motal na dovolenke, dá sa ísť aj mimo dialníc a tie cesty sú celkom ok, aspoň čo som prešiel. Pri Benátkach je pakovisko San Guliano ( je tam nejaký olympijsky štadion alebo niečo také, je to tesne pred mostom, je platené od 8,00 - 19,0 (alebo tak nejak, je to ale otvorené nonstop). tam sa dá prespať ak máš dosť velké auto, my sme spali 2 vedla auta a 2 v aute. jednu - 2 noci sa to dá. Trieste Benátky som šiel z Chorvátska a celkom dobre sa dá ísť vedlajšími cestami. Z Udine to ale bude podobné. Benátky - Pisa je ca 400 km, a vedlajšími cestami to bude zaujímavé, ja som to šiel dianicami. Ovšem tu už by som doporučoval GPS, aj ked majú celkom ok značenia.