uct.alena
16.01.11,20:07
Dobrý večer..chcela som sa opýtať, či je niekde v zákone ustanové, že po zakúpení tovaru, ak ho potom chcete vymeniť za iný, či sú povinní vám vymeniť či nie..? dostala som prsteň a je mi veľký..tak sme sa vybrali vymeniť ho za menší, no odbili nás tým,že sa zmenila sadzba dph z 19 na 20% a preto to už nevedia zameniť za menší.. :(
adam
16.01.11,19:14
Dobrý večer..chcela som sa opýtať, či je niekde v zákone ustanové, že po zakúpení tovaru, ak ho potom chcete vymeniť za iný, či sú povinní vám vymeniť či nie..? dostala som prsteň a je mi veľký..tak sme sa vybrali vymeniť ho za menší, no odbili nás tým,že sa zmenila sadzba dph z 19 na 20% a preto to už nevedia zameniť za menší.. :(

Ja v našich predajniach bežne tovar vymením. Peniaze nevraciam, väčšinou si však zákazník vyberie niečo iné, drahšie a rozdiel doplatí. Povinnosť predávajúceho to však nie je, avšak nevymeniť, je veľmi zlá reklama pre predajňu a strata zákazníka istá. S DPH to nemá nič spoločné.
uct.alena
16.01.11,19:16
ďakujem pekne...ved tomu ver,že je to to ta najhoršia reklama :( ale mnoho mnooho ľudí a slov.podnikateľov tomuto vôbec nerozumie.asi tam skusim zájsť ešte raz..
adam
16.01.11,19:20
Pýtaj si majiteľa predajne, ten bude mať, myslím si, iný názor....