čajko
16.01.11,20:43
dobrý den,chcel by som vas poprosit o radu, kamarat dostal nedavno oznamenie o exekucii ma dlh v nebankovej org. okolo 2000 eur,može mu exekutor zobrat auto? kedze nevlastní ziadnu nehnutelnost ma vlastne iba to auto na jeho meno,:confused:
bubkoch
16.01.11,19:47
moze
čajko
16.01.11,19:48
aj ked auto ma povedzme raz taku hodnotu?
Stanislav 1975
16.01.11,19:54
dobrý den,chcel by som vas poprosit o radu, kamarat dostal nedavno oznamenie o exekucii ma dlh v nebankovej org. okolo 2000 eur,može mu exekutor zobrat auto? kedze nevlastní ziadnu nehnutelnost ma vlastne iba to auto na jeho meno,:confused:

No nepovedal by som, či može zobrať auto, ale to auto zoberie určite...-a najma preto, že ma raz takú hodnotu-aspoň ho može predať pod cenu...
čajko
16.01.11,19:55
a ked to auto prepise na manzelku?
bubkoch
16.01.11,19:55
aj ked auto ma povedzme raz taku hodnotu?


vsak pol auta sa predat neda ... preda cele auto a co ostane po vyrovnani dlhu a trov mu vyplatí
bubkoch
16.01.11,19:56
a ked to auto prepise na manzelku?
nepomoze si
arizona
16.01.11,19:57
Exekucia je az krajne riesenie.
Nech sa skusi s exekutorom dohodnut na splatkovom kalendari...
buchač
16.01.11,20:01
dobrý den,chcel by som vas poprosit o radu, kamarat dostal nedavno oznamenie o exekucii ma dlh v nebankovej org. okolo 2000 eur,može mu exekutor zobrat auto? kedze nevlastní ziadnu nehnutelnost ma vlastne iba to auto na jeho meno,:confused:

...čo auto ...to je ništ ...;)

V prvom rade zablokuje účty ...to je potom iná káva , keď nemáš na platby , na životné výdavky ...auto je vtedy vedľajšie ...:rolleyes:
čajko
16.01.11,20:01
aj v tom pripade pride o to auto ked je zamestnaný? nepojde exekutor najprv po zrazkach zo mzdy?
arizona
16.01.11,20:07
bubkoch
16.01.11,20:07
aj v tom pripade pride o to auto ked je zamestnaný? nepojde exekutor najprv po zrazkach zo mzdy?

nikto netvrdi ze pride o auto ... otazka znela, ci moze prist o auto ... za istych okolnosti moze ... ale ako uz bolo povedane, ako krajne riesenie, ked nezaplati :)
VieraM
16.01.11,20:08
mám skúsenosť že exekútor urobí všetky úkony naraz, zablokuje účet, oznámi zamestnávateľovi aby vykonal zrážky zo mzdy a predbežne auto zablokuje na dopravnom inšpektoráte aby nedošlo k prepisu na inú osobu. Potom čaká na finančné plnenie. Keď sa začne splácať dlh tak auto ani iný majetok nedá do dražby. Ak sa dlh nezačne splácať a nevyrovná sa do termínu, potom pristúpi k dražbe majetku.
Stanislav 1975
16.01.11,20:10
mám skúsenosť že exekútor urobí všetky úkony naraz, zablokuje účet, oznámi zamestnávateľovi aby vykonal zrážky zo mzdy a predbežne auto zablokuje na dopravnom inšpektoráte aby nedošlo k prepisu na inú osobu. Potom čaká na finančné plnenie. Keď sa začne splácať dlh tak auto ani iný majetok nedá do dražby. Ak sa dlh nezačne splácať a nevyrovná sa do termínu, potom pristúpi k dražbe majetku.

presne tak- exe už nečakajú ako volakedy že blokli účet a čakali- dokonca kamošovi kvoli 100 euram:eek::eek::eek:-dal na katastri bloknúť rodinný dom...
buchač
16.01.11,20:21
presne tak- exe už nečakajú ako volakedy že blokli účet a čakali- dokonca kamošovi kvoli 100 euram:eek::eek::eek:-dal na katastri bloknúť rodinný dom...
Sorry za výraz ......


...a serie ...????
pepsikova
16.01.11,20:26
aj v tom pripade pride o to auto ked je zamestnaný? nepojde exekutor najprv po zrazkach zo mzdy?..



...exekútor v prvom rade zablokuje účty- všetky a vo všetkých bankách..pokiaľ dlžník má na účtoch financie, zariadi sa prevod na účet exekútora...ak nie sú financie, na účte zostane dlžná pohľadávka - mínus a ak financie prídu (výplata alebo iné), vyrovnáva sa najprv dlh, zostáva len minimum na žitie (cca99€)..
..ak dlžník nemá účty v banke, ani iný majetok- mimochodom, exekútor posiela tlačivo o majetku dlžníkovi a ten je povinný ten súpis vypísať a zaslať späť., píše sa tam aj zamestnávateľ- a vtedy môže exekútor dať "obstávku" na plat, vtedy sa bude z výplaty stŕhať 2/3 a zvyšné sa bude vyplácať....ale ak má auto a nedohodne sa s exekútorom na splátkach v čo najvyššej výške, exekútor auto môže predať, vyrovnať dlh- ale či predá výhodnejšie, to nezaručuje, predaj majetku je však už možná posledná štácia..je lepšie sa dohodnúť na splátkovom kalendári..
..ešte dodám, že manželka je spoludlžník a exekučné právo sa vzťahuje na spoločný majetok manželov...takže prepisom-ak by ho náááhodou stihol, nič nevyrieši...skôr môže dostať pokutu, lebo musel byť upovedomený o tom, že nesmie so svojim majetkom nakladať-predať, prepísať...
buchač
16.01.11,20:36
....chváááálabohu .....;):cool:
čajko
16.01.11,20:42
dakujem za odpovede,takze mu neostáva nic iné len sa s exekutorom dohodnut na splatkach...
pepsikova
16.01.11,20:43
...buch a za čo????...
čajko
16.01.11,20:45
prepácte za rady..
luja5
17.01.11,09:00
a ked to auto prepise na manzelku?
Upozorňujem na odporovateľné právne úkony podľa ust. § 42a Obč. zákonníka. Napríklad podľa ods. 1 veriteľ sa môže domáhať, aby súd určil, že dlžníkove právne úkony podľa odsekov 2 až 5, ak ukracujú uspokojenie jeho vymáhateľnej pohľadávky, sú voči nemu právne neúčinné. Veriteľ by sa teda mohol domáhať, aby súd určil, že prepis auta je právne neúčinný.
Odporúčam v tejto súvislosti pozrieť si aj nasledujúce ust. § 42b Obč. zákonníka, najmä voči ktorým všetkým osobám môže veriteľ uplatniť právo žalobou odporovať právnym úkonom.
Príslušné ustanovenia OZ chránia veriteľov pred úkonmi dlžníkov, ktorými by sa dlžníci postupne zbavovali svojho majetku.