Matthew DeWrong
17.01.11,00:16
Zdravim, chcem Vas poprosit o porovnanie hore uvedenych CPU jednotiek.

Intel Core 2 Solo SU3500 1.4GHz 3 MB L2 cache (jedno jadro)
Intel Celeron Dual Core SU2300 1.2GHz 1 MB L2 cache
Intel Core 2 Duo SU7300 1.3GHz 3MB L2 cache

Konkretne sa jedna o NB Dell Vostro V130. v tychto konfiguraciach sa na SK pedava.. Parametre ostatnych prvkov zostavy pripadne pripisem, ale su vo vseobecnosti rovnake a myslim ze zanedbatelne.. dakujem, zelam pekny den
Chobot
17.01.11,07:58
Zdravim, chcem Vas poprosit o porovnanie hore uvedenych CPU jednotiek.

Intel Core 2 Solo SU3500 1.4GHz 3 MB L2 cache (jedno jadro)
Intel Celeron Dual Core SU2300 1.2GHz 1 MB L2 cache
Intel Core 2 Duo SU7300 1.3GHz 3MB L2 cache

Konkretne sa jedna o NB Dell Vostro V130. v tychto konfiguraciach sa na SK pedava.. Parametre ostatnych prvkov zostavy pripadne pripisem, ale su vo vseobecnosti rovnake a myslim ze zanedbatelne.. dakujem, zelam pekny den

Prečo si nevyhľadáš na nete nejaké recenzie či testy týchto procesorov a neporovnáš sám? A čo konkrétne chceš pri nich porovnať? Frekvenciu? Pracovnú teplotu? Spotrebu? Nejaké benchmarky? Všetko nájdeš na nete.

Ale aby si nepovedal, že som ti neporadil, tak tu máš stránku, kde máš nejaké porovnania procesorov Intelu:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

Nájdeš tam všetky tri, neviem, čo ťa z toho zaujíma.

Ak chceš len poradiť, ktorý procesor si vybrať, tak 2 jadrá sú vždy viac, než jedno. Ale Core 2 Duo nie je plne dvojjadrový procesor. Je to jeden procesor, ktorý má 2 paralelne pracujúce jadrá, ale zvyšnú časť si tieto jadrá delia (napr. pamäť L2). Naproti tomu Dual Core je procesor, v ktorom pracujú 2 samostatné jadrá, každé s vlastnou pamäťou. Ale Dual core SU 2300 je najpomalší procesor v tejto rade. Na druhej strane Core 2 Solo má ale najnižšiu spotrebu (len 5W, oproti 10W Dual Core).

Teda ani jeden z uvedených nepatrí výkonom medzi špičku, dokonca ani do stredu rebríčka. Ak ti ale ide o výdrž a nízku spotrebu, tak vedie Core 2 Solo.
Vlado40
17.01.11,08:02
Matthew DeWrong
17.01.11,08:48
Pozeral som niekolko for, ale nikde sa nedokazu prispievatelia zhodnut ci je viac jadro alebo cache. Pretoze to su hlavne rozdiely tychto procesorov. Jedna sa mi predovsetkym o porovnanie vykonu, viem ze tieto nizkonapatove su relativne slabe, preto ked uz mam moznost zvolit si CPU, chcem tam a j z toho mala vytazit aky taky vykon na bezne, pouzivanie, ofiice, net, obcas nejaky HD film, ak pojde nejaka lahsia hra, typu CS, warcraft 3 po LAN, alebo nete. ale aj tak dakujem :)
salvosko
17.01.11,12:27
SU7300 je najvýkonnejší lebo ma najviac cache a najvyssiu frekvenciu.
Hry typu CS skor zavisia od grafickej karty, ten procak s tym az tolko nema.
Inak toto su vo vseobecnosti dost slabe procesory ... ja by som siel radsej do i3:
- mat aj vykonnostnu rezervu do buducna.
- 32nm a nie 45nm
- vyssia spotreba ale je v tom aj grafika
- 2 jadra a kazde 2 vlanka
- FSB/QPI 2500 a nie 800