Zufalostsama
17.01.11,08:18
Ahojte,

už roky trpím diagnózou dermatitis seborrhoica faciei, názov tejto diagnózy, som sa dozvedel len nedávno. Dovtedy som vystriedal kvantum kožných lekárov, ktorí mi predpisovali neúčinné kortikoidné maste.
Ide o chorobu, kedy sa v oblasti tváre vytvárajú červené fľaky, odlupuje sa šupinatá koža a vyzerá to hrozne. Lekári to definujú ako nevyliečiteľnú genetickú poruchu. Máte s týmto niekto skúsenosti, ako to aspoň zmierniť? Mne sa zdá, že nezaberá už nič. Som zúfalý, psychicky na dne a kvôli tomu utekám od ľudí, nemôžem sa sústrediť v práci...
terezamaria
17.01.11,08:25
Skús si prečítať účinky týchto imunoglukánových preparátov:
http://www.pleuran.sk/?page=produkty&sub=imuno&sec=krem&inner=detail
Zufalostsama
17.01.11,08:48
Skús si prečítať účinky týchto imunoglukánových preparátov:
http://www.pleuran.sk/?page=produkty&sub=imuno&sec=krem&inner=detail

Ďakujem, len ja mám pocit, že mám už odskúšané všetko a jednoducho ma z toho vyslobodí len smrť... hrozné
Martin1998
17.01.11,09:03
Ja používam už roky krém Sensibio D.S.od Biodermy.Moja sestra ho používa tiež,ale jej až tak dobre nezaberá ako mne.Treba vyskúšať.Dostať ho v lekárni.
Zufalostsama
17.01.11,09:04
Ja používam už roky krém Sensibio D.S.od Biodermy.Moja sestra ho používa tiež,ale jej až tak dobre nezaberá ako mne.Treba vyskúšať.Dostať ho v lekárni.

Skúšal som, nepomáha, skôr mám pocit, že ma podráždil. Máš tiež túto diagnózu?
BXLmiami
17.01.11,09:06
Pokiaľ používaš roky kortikoidy,tak ťa dráždi uplne všetko,pretože Tvoja pleť je navyknutá na kortikoidy a nič iné nechce.Preto Ti každý krém dráždi pleť.Treba odvykačku.
Zufalostsama
17.01.11,09:08
Pokiaľ používaš roky kortikoidy,tak ťa dráždi uplne všetko,pretože Tvoja pleť je navyknutá na kortikoidy a nič iné nechce.Preto Ti každý krém dráždi pleť.Treba odvykačku.

no kortikoid som prestal užívať pred týždňom, teraz sa to rapídne zhoršilo. Ako dlho môže trvať to ustálenie?
arnej
17.01.11,09:19
mne už od októbra pomáha PHYSIOGEL dostať v lekárni bez receptu 75ml za cca 9 eur
BXLmiami
17.01.11,09:23
no kortikoid som prestal užívať pred týždňom, teraz sa to rapídne zhoršilo. Ako dlho môže trvať to ustálenie?
U každého inak,ale aj pár týždnov.Treba tvár nechať,umývať len prevarenou vodou,dať si k tomu poriadnu dietu bez udenín,paradajok,štiplavého a kyslého,skôr detoxikačný režim,veľa piť a premasťovať niečím hypoalergickým.A pomaly postupne sa pleť ukľudní.Chce to čas ako každá odvykacia kúra.Už to vydrž.
Zufalostsama
17.01.11,09:26
U každého inak,ale aj pár týždnov.Treba tvár nechať,umývať len prevarenou vodou,dať si k tomu poriadnu dietu bez udenín,paradajok,štiplavého a kyslého,skôr detoxikačný režim,veľa piť a premasťovať niečím hypoalergickým.A pomaly postupne sa pleť ukľudní.Chce to čas ako každá odvykacia kúra.Už to vydrž.

Ďakujem, no budem musieť vydržať... vyzerám ako debil, po kanáloch by som chodil :mad:
evuš
17.01.11,09:40
Ďakujem, no budem musieť vydržať... vyzerám ako debil, po kanáloch by som chodil :mad:

Verím, že vydržíš, vzhľad človeka nie je dôležitý - síce pre niektorých ľudí je veľmi dôležitý, ale tých si nevšímaj :). Inak, neskúšal si www.biora.cz (http://www.biora.cz) ?
Ja som si obarila ruku, a hoci je to masážní lubrikant na kĺby - pomohol mi na spálenú boľavú ruku, známym na herpes, porezania...držím päste ! Inak majú viac výrobkov...
nikolia
17.01.11,12:09
nám pomohol obyč,krem na zapareniny -rybacia masť s iecorisom, a premasťovať mliekom Excipial Hydrolotio U. prajem nech sa to aspon zmierni, a veľa optimizmu a síl....
vikuš
17.01.11,12:47
Ahoj, ja mám tento problém už niekoľko rokov - teraz ho úspešne zvládam. Hlavne žiadne masti a lieky od kožných lekárov, chvíľku to trvá než si pokožka od nich odvykne, ale dá sa to zvládnuť, lebo inak je to stále ten istý kolobeh. - používam kozmetiku La roche-posay, každý večer sa natriem s bielou kozmetickou vazelínou, nejem veľmi pikantné, horúce nápoje a jedlá a pod. Vlasy si umývam so šampónom Psorioderm - odvtedy je to úplne super - nesvrbí pokožka na hlave, netvoria sa šupiny, nie lupiny vo vlasoch a ešte keď si umyjem vlasy, hneď si ich vysuším fénom, pretože keď sú vlasy mokré tak to na pokožke kysne a škriabaním sa zhoršuje. Zistila som, že vlastne v tele sa nachádzajú plesne a z toho sú všetky tieto kožné problémy. Takže nasadila som nápoj aloe vera - okrem iného je aj protiplesňový. Ide o to, že úspech nie je hneď, ale časom sa dostaví. Držím palce.:)
syhom
17.01.11,13:40
s touto diagnózou žijem už viac ako 18 rokov a prešiel som procesom od kožného lekára až ku sebe:-)
mám však veľmi dobré skúsenosti s biptronom ( biolampa od Zepter-u ) stačí nasvietiť pár minút denne a zápal je preč, ako keby ani nikdy nebol
ale mám dobré skúsenosti aj s kozmetickými prípravkami od Zepter alebo aj od SkinCap, neobsahujú koritkoidy a sú pritom veľmi účinné

no ako už bolo vyššie povedané treba tu pridať aj úpravu stravy a zapracovať na odbúraní stresu ako jedného z faktorov zhoršenia

držím palce, aby si to vydržal až kým prejdú "abstinenčné" príznaky po vysadení kortikoidov,
Zufalostsama
17.01.11,13:53
Ďakujem za cenné rady, určite povzbudili, idem teda bojovať, aj keď nevládzem najmä psychicky. Tá biolampa je strašne drahá a žiaľ si ju nemôžem dovoliť, takže skúšať len iné cesty, snáď nájdem tú správnu a mne vyhovujúcu
alabut
17.01.11,18:24
Dva roky som chodil so synom po koznych po Slovensku. Specialna strava, kadejake lieky a masti. Potom mi dal jeden jeden murar hrst slamy, z ktorej som uvaril odvar. Po tyzdni bol chlapec uplne zdravy, mohol jest, co chcel, a ma pokoj dodnes. Mydlica lekarska. Stipalo to, poriadne scervenalo, ale pomohlo.
Valcake
17.01.11,18:53
Zdravím, neviem odkiaľ si, ale biolampa sa dá aj požičať /aspoň u nás/, alebo majú aj skoro vo všetkých rehabilitačných centrách. Ver tomu, že vzhľad nie je dôležitý. Normálny človek sa nad tým nepozastaví a na iných sa vykašli-nech ti nestoja za to. Držím ti palce!
...ešte tak ma napadlo, čo tak Mŕtve more?
Zufalostsama
18.01.11,08:53
Dva roky som chodil so synom po koznych po Slovensku. Specialna strava, kadejake lieky a masti. Potom mi dal jeden jeden murar hrst slamy, z ktorej som uvaril odvar. Po tyzdni bol chlapec uplne zdravy, mohol jest, co chcel, a ma pokoj dodnes. Mydlica lekarska. Stipalo to, poriadne scervenalo, ale pomohlo.

Ahoj,
a mal syn túto istú diagnózu? Znie to zaujímavo, len ešte zohnať slamu v Petržalke a určite skúsim, fakt som schopný urobiť aj zaplatiť čokoľvek, len nech je to už za mnou :mee:
Zufalostsama
18.01.11,08:55
Zdravím, neviem odkiaľ si, ale biolampa sa dá aj požičať /aspoň u nás/, alebo majú aj skoro vo všetkých rehabilitačných centrách. Ver tomu, že vzhľad nie je dôležitý. Normálny človek sa nad tým nepozastaví a na iných sa vykašli-nech ti nestoja za to. Držím ti palce!
...ešte tak ma napadlo, čo tak Mŕtve more?

Ahoj, ja som z BA, vieš o nejakej "požičovni" Mŕtve more ma napadlo tiež, ak nič nepomôže, tak tam v lete idem
Valcake
18.01.11,20:29
U nás /KE/ sa dá požičať za určitý poplatok. Skús sa spýtať "zepterákov" možno aj v BA ti požičajú. Ja osobne nemám bohvieaké skúsenosti s lampou. Mala som ju požičanú po operácii, aby sa rana lepšie hojila, ale si myslím, že by sa zahojila aj bez nej :D Rozhodol si sa správne Mŕtve more dúfam pomôže.:) Nešetri na sebe.;) Syn mal po narodení atopický ekzém roky. Vyskúšali sme rôzne mastičky, ale pomohlo more. Nikdy viac sa ekzém nevrátil. Bolo to dávno.
Jedna perlička: Pri mori sme sa stretli s jedným chlapíkom, ktorý mal hnisajúcu ranu na nohe a nechcel s tým ísť do mora. Presvedčili sme ho a keď sme sa vracali domov, rana bola úplne vysušená a zahojená. Podotýkam, bolo to len v bývalej Juhoške. Prajem ti veľa optimizmu.;):)
alabut
19.01.11,03:12
Nepamatam si presnu diagnozu syna, ale mal cervenu kozu a taku hrbolatu ako pomaranc. Mydlica lekarska rastie popri potokoch. U nas nie je, ale je mozne vyskusat aj ine saponiny, napriklad z lopuch a pod.
Zufalostsama
19.01.11,06:36
U nás /KE/ sa dá požičať za určitý poplatok. Skús sa spýtať "zepterákov" možno aj v BA ti požičajú. Ja osobne nemám bohvieaké skúsenosti s lampou. Mala som ju požičanú po operácii, aby sa rana lepšie hojila, ale si myslím, že by sa zahojila aj bez nej :D Rozhodol si sa správne Mŕtve more dúfam pomôže.:) Nešetri na sebe.;) Syn mal po narodení atopický ekzém roky. Vyskúšali sme rôzne mastičky, ale pomohlo more. Nikdy viac sa ekzém nevrátil. Bolo to dávno.
Jedna perlička: Pri mori sme sa stretli s jedným chlapíkom, ktorý mal hnisajúcu ranu na nohe a nechcel s tým ísť do mora. Presvedčili sme ho a keď sme sa vracali domov, rana bola úplne vysušená a zahojená. Podotýkam, bolo to len v bývalej Juhoške. Prajem ti veľa optimizmu.;):)

Ďakujem za obrovské povzbudenie :)
Zufalostsama
21.01.11,07:48
Nepamatam si presnu diagnozu syna, ale mal cervenu kozu a taku hrbolatu ako pomaranc. Mydlica lekarska rastie popri potokoch. U nas nie je, ale je mozne vyskusat aj ine saponiny, napriklad z lopuch a pod.

Tak mi práve prišiel sušený koreň mydlice, čo s ním? Vyvariť? Piť? Natierať?
Zufalostsama
24.01.11,10:05
Nepamatam si presnu diagnozu syna, ale mal cervenu kozu a taku hrbolatu ako pomaranc. Mydlica lekarska rastie popri potokoch. U nas nie je, ale je mozne vyskusat aj ine saponiny, napriklad z lopuch a pod.


Skús si prečítať účinky týchto imunoglukánových preparátov:
http://www.pleuran.sk/?page=produkty&sub=imuno&sec=krem&inner=detail

Ďakujem všetkým za skvelé rady, keďže som naraz použil aj vývar z Myslice a takisto imunoglukánovú masť, neviem čo pomohlo viac, každopádne ekzém je nateraz (a dúfam, že navždy) preč a ja môžem plnohodnotne existovať. Ďakujem, ďakujem, ďakujem! :rolleyes:
BXLmiami
24.01.11,10:11
:) Nevzdáva sa tak ľahko,ešte ťa potrápi,ale už si vo fáze kolísavej.na rozdiel od predošleho obdobia kedy bol problém stále.Ber to s kľudom a budeš časom v pohode.
Zufalostsama
24.01.11,10:17
:) Nevzdáva sa tak ľahko,ešte ťa potrápi,ale už si vo fáze kolísavej.na rozdiel od predošleho obdobia kedy bol problém stále.Ber to s kľudom a budeš časom v pohode.

ja som rád, že som prežil tie dva týždne hororu po vysadení kortikoidov. Načo sú tí kožní lekári, keď ma vlastne doničili aj psychicky?
alabut
24.01.11,11:25
Koren neviem, ja som mal vnat mydlice. Uvarit odvar a potierat tamponmi, ale proti gustu ziadny disputat. Ja som odvar drzal vo flaske vyse pol roka ... pre istotu. Smrdel, ale bol funkcny, ked ma nieco svrbelo, potrel som ... stipalo, scervenalo, ale preslo. :-)
slr
24.01.11,12:35
S touto diagnózou žijem cca 12 rokov a vyskúšal som už prakticky všetky prostriedky na potlačenie prejavov (chrasty na pokožke hlavy, svrbenie, červené fľaky na tvári a olupovanie kože). Kombinácia, ktorá mne osobne najviac pomáha je nasledovná.
Každý večer sprcha, rýchle umytie hlavy šampónom Migliorin proti lupinám bez SLS.
Následne nanesiem šampón Sanotint proti lupinám pH 5,5-6, tento jedenkrát do týždňa nahradím gélom Micetal, pritom si penu nanesiem aj na tvár. Nechám pôsobiť cca 3 min.
Nakoľko je po tejto "kúre" pokožka značne vysušená na vlasy nanesiem Migliorin Balzam proti lupinám na vlasovú pokožku pH 5,2 nechám cca 2 min. a opláchnem.
Na tvár aplikujem Excipial U lipolotio (nie hydrolotio) v dosť hojnom množstve.
3 krát do týždňa biolampa Biostimul BS 103 po 10 minút na postihnuté miesta.
Viem, že táto kúra je možno až prehnaná ale mne zabezpečí, že nemám ani stopu sčervenania na tvári a ani šupinku vo vlasoch. Ale min. 1 x do roka sa mi stane, že presvedčím sám seba, že som vyliečený a už sa nič nevráti a tak začnem kúru flákať. Behom 1 týždňa mám tvár aj pokožku hlavy v stave, že nechcem ani vychádzať z domu. Potom trvá opať asi 2 týždne pokial kúra zaberie.
Valcake
24.01.11,12:49
Zufalostsama : dnes som dostala info o tejto doktorke, ja ju nepoznám, tak ti viac neviem povedať, ale pokús sa jej zavolať o.i. vraj má výborné výsledky / nedá sa ti písať ss, tak skús ty ak by si chcel viac/ Veľa šťastia!


http://www.zlatestranky.sk/firmy/Ko%C5%A1ice/H1197077/NAGYOV%C3%81+DANICA+MUDr.+-+LUCIDUM+-+CENTRUM+ANTI+-+AGEING+A+CELOSTNEJ+MEDIC%C3%8DNY/
relatka
04.02.11,05:35
Ďakujem, no budem musieť vydržať... vyzerám ako debil, po kanáloch by som chodil :mad:
moj muz dlho vyzeral ako debil kozna to vzdy riesila bečkami po ktorych len priberal a kortikoidnymi mastami ale raz sme skusili nechtikovy krem z Justu a skutocne ho pouziva vyse desat rokov a tvar ma cistu obcas mu to scervena hlavne mraz a horucavy mu nerobia dobre a na vlasy kde mal hrube mastne lupiny pouziva sampon z Vichy na mastne lupiny a kozu vo vlasoch ma uplne cistu.U koznej nebol asi 18 rokov.držim palce
kosky88
20.04.12,05:32
Prosim Vas mozte mi pomoct ? chcel by som vediet ako catso treba pouzivat tu mydlicu lekarsku a po akom case zacne byt ucinna , pripadne kde sa da zohnat kedze teraz nerastie ? su aj nejake ine byliny co pomahaju ? a este jedna otazka k tej biolampe od zepteru, kolko minut denne si to treba ozarovat a ako casto ? mozte sa mi ozvat aj na mail kosky88@gmail.com . Dakujem :)
Estetic
20.04.12,09:57
Toto ochorenie sa dá dať do poriadku,kľúčové je nepoužívať na tvár kortikoidy,preliečiť celkove aj lokálne,pacient musí mať nevyhnutne disciplínu v stravovaní a nesmie vyhadzovať krém ked nevidí výsledok po dvoch dňoch,stabilizácia procesu trvá tak 2-3 mesiace.Okrem toho červeň a rozšírené cievky sa dajú veľmi pekne riešiť IPL svetlom a Onetechom.
7752153
11.04.13,17:55
Moj recept je vysadit mlieko, vecer strucik cesnaku, na vlasy sampon psorioderm ( 15 e), kedze mne sa to sirilo z hlavy, akonahle tam som to mal cervene hned to preslo na tvar a na tvar davam imunoglukanovu mast (7e) ak sa objavi nejaky flak. Vyse 5 rokov som chodil s flakmi okolo nosa, pretoze som si daval od lekarky iba mast betrafen, co pomahala na par dni a po vysadeni hned boli flaky spat...
uz mam objednanu aj mydlicu lekarsku, tak uvidim ci bude mat nejaky ucinok, ale urcite starajte sa o seba sami, lebo ja som dal kopu penazi za maste od lekarky a pomohli mi iba ked som to aplikoval kazdy den, akonahle som to vysadil, hned boli flaky spat....
Hlavu hore, da sa utlmit toto ochorenie tak aby si to nikto nevsimol :)
FiBi17
07.11.13,09:14
Chcela by som reagovať na komentáre k tejto téme. Už roky sa trápim s ekzémom, mám 28 rokov. Asi 4 roky som ani nevedela, že ho mám, no opäť sa mi vrátil, asi rok sa ho zas neviem zbaviť. Už som vyskúšala rôzne prístroje, diéty, ale nič nepomáha. Posledné obdobie je veľmi kritické. Po prečítaní Vašich komentárov som sa rozhodla ešte vyskúšať imunoglukánovú masť a odvar z mydlice. Mydlica mi zatiať neprišla, očakám ju v najbližších dňoch. Včera som sa natrela imunoglukánovym krémom, ale dosť som zreagovala... Dokonca mi opuchli až oči. Myslím, že to zhoršenie je aj vplyvom MMS, pár dní ho užívam a pociťujem zhoršenie. Z počutia viem, že sa tak môže telo brániť a vyplavuje toxíny z tela, verím, že sa to zlepší, lebo nemôžem výjsť ani z domu ... :( už som zúfalá.
Viem, že Vaše komentáre sú už staršieho dátumu, no napriek tomu, poprosila by som reakcie, ako sa Vám darí, hlavne pánovi s nickom Zufalostsama, keďže bol tiež veľmi zúfalý.
taiko
07.11.13,09:47
nemoze to byt alergia, alebo potravinova intolerancia? robili Ti nejake testy? Skusil si zo stravy vylucit, mlieko a gluten? Rozmyslam skor na pricinami, nez nad priznalmi.
Vela ludi o intolerancii nevie. Kvoli mojej zene som zozbieral nejake info www.jedloakopriatel.sk Nehovorim, ze je to Tvoj pripad, ale co ked.
MagdalénaP
08.11.13,08:28
nemoze to byt alergia, alebo potravinova intolerancia? robili Ti nejake testy? Skusil si zo stravy vylucit, mlieko a gluten? Rozmyslam skor na pricinami, nez nad priznalmi.
Vela ludi o intolerancii nevie. Kvoli mojej zene som zozbieral nejake info www.jedloakopriatel.sk Nehovorim, ze je to Tvoj pripad, ale co ked.

S potravinovou intoleranciou a ekzémom máme skúsenosti aj my. Od troch mesiacov mal syn atopický ekzém, ale žiadne testy vrátane krvných, alergiu nepreukázali. Trinásť rokov kolotoč mastičiek antihystaminík atď..........Katastrofa. Pred tromi mesiacmi som sa dočítala o potravinovej intolerancii. Spravili sme test, ktorý vyšiel poztívne najmä na vajíčka, menej na mlieko a trošku na lepok a strukoviny. Po vysadení týchto potravín z jedálnička ekzém výrazne ustúpil. Syn je stále citlivý na prašné prostretie, chemikálie (čistenie kúpelne), chlad, ale prejavy sú podstatne miernejšie. Neužíva žiadne antihystaminiká a ani kortikoidy. Iba premasťujeme.
FiBi17
12.11.13,09:44
Urobila som si testy na intoleranciu, vyšli mi tam nejaké potraviny, držala som diétu, ale žiadne zlepšenie... podobnúdiétu s vylúčením množstva potravín som vyskúšala už niekoľkokrát... naposledy som asi mesiac jedla už len ryžu, morčacie masko, ryžové mlieko, banány, šunka..... a nič....začala som užívať mms, po pár dňoch nastalo rapídne zhoršenie, kedy som musela mms vysadiť, nasadila som kúpele v sóde bikarbóne, aby sa pokožka trošku upokojila. Tak aspoň to som trošku dosiahla. momentálne sa natieram modrou indulonou a niveou a krémom imunoglukán. Včera som začala aj odvarom z mydlice lekárskej. Pijem rôzna čaje na detoxikáciu - Lapacho, žihľavový, zelený... dnes skúsim piť už aj ten z mydlice, dúfam, že sa z toho už nadobro dostanem.... a ešte niečo.... zaradila som do jedálnička klíčky na radu mojej kamarátky. Obsahujú veľa enzýmov a antioxidantov, malo by to pomôcť. Jednoducho, chytám sa už každej slamky.... Tak verím, že už ma žiadna nepotopí, ale budem si už len krásne "plávať"... :)
FiBi17
12.11.13,09:46
A ešte niečo, pijem acidofilné mlieko a ochvíľu začnem aj s tibetským kefírom.... je to vraj úžasná vec...
Estetic
13.11.13,10:45
Urobila som si testy na intoleranciu, vyšli mi tam nejaké potraviny, držala som diétu, ale žiadne zlepšenie... podobnúdiétu s vylúčením množstva potravín som vyskúšala už niekoľkokrát... naposledy som asi mesiac jedla už len ryžu, morčacie masko, ryžové mlieko, banány, šunka..... a nič....začala som užívať mms, po pár dňoch nastalo rapídne zhoršenie, kedy som musela mms vysadiť, nasadila som kúpele v sóde bikarbóne, aby sa pokožka trošku upokojila. Tak aspoň to som trošku dosiahla. momentálne sa natieram modrou indulonou a niveou a krémom imunoglukán. Včera som začala aj odvarom z mydlice lekárskej. Pijem rôzna čaje na detoxikáciu - Lapacho, žihľavový, zelený... dnes skúsim piť už aj ten z mydlice, dúfam, že sa z toho už nadobro dostanem.... a ešte niečo.... zaradila som do jedálnička klíčky na radu mojej kamarátky. Obsahujú veľa enzýmov a antioxidantov, malo by to pomôcť. Jednoducho, chytám sa už každej slamky.... Tak verím, že už ma žiadna nepotopí, ale budem si už len krásne "plávať"... :)
Šunka do diety určite nepatrí a mesiac v tomto prípade je absolutne nedostatočný čas.
FiBi17
13.11.13,10:53
Šunka do diety určite nepatrí a mesiac v tomto prípade je absolutne nedostatočný čas.[/QUOTE]

Šunku kupujeme s čo najväčším obsahom mäsa... ale asi máte pravdu, dnes človek nevie, čo je... a čo sa týka mesiaca... predtým som držala ozaj striktnú diétu vyše 2 mesiacov a absolútne zlepšenie sa nedostavilo, tak som opäť skúšala niečo iné... je to veľmi ťažký boj...
chcem sa spýtať, či aj vy ste mali ekzém? dostali ste sa z toho?
d-707
20.10.17,11:05
Ahojte, cca od roku 2012 sa mi na nose vyhadzuje červené začervenanie. Kožná mi na to dala Lotriderm (čo sú samozrejme kortikoidy) a ten mi to hned stiahol , ale len dočasne, samozrejme sa mi to vracalo naspäť a potom sa mi to začalo vyhadzovat aj na čele (na čo som používal belosalic). V oblasti hlavy (vpredu nad čelom ale aj v obočí) sa mi tvorili lupiny a vzadu na temene mi zriedli vlasy. Je možné,že je to kvôli tomuto ochoreniu?

Diagnostikovala mi to ako Seboroickú dermatitívu, recidiv. Po rokoch - teda teraz v roku 2017- som s tým navštívil inú kožnú a tá mi povedala, že pleť bola navyknutá na kortikoidy a preto mi predpísala Rozex krém, aby si plet odvykla. A dopadol som asi tak ako p. Zufalostsama. Zapálilo sa mi to ešte viac a navyše roznieslo na miesta k lícam, kde som to nikdy predtým nemal. Neskutočne ma to pálilo, nemohol som íst ani von medzi ludí, prelepil som si to páskou, aby mi to nebolo vidno. Strašne som nadával na tú doktorku, lebo vraj tri týždne to mám vydrzat a potom budem chodit na estetiku, co je nejaká masáž, ktorá stojí 60 eur a mne to prišlo, akoby jej išlo len o peniaze. A tak hned, po dvoch dnoch, som navštívil inú kožnú, ktorá mi predpísala na upokojenie mliečnu mast, zvanú Tanno-Hermal Lotio a tá mi, naštastie, zabrala a stiahla mi to výrazné začervenanie aj so žltými šupinami. Flak ale zostal stále. Dnes som bol opäť u nej na vyšetrení na kožnom (lebo tú mast mi vtedy predpísala len cez telefón, aby ma to tak nepálilo a upokojilo sa mi to) a dnes mi predpísala aj Imacort (co je slabšie kortikoidum)) a taktiež Node DS šampón, ktorým si mám tvár umývat dva krát denne. Navyše mi odobrali vzorku kože pre podozrenie diagnózy Demodexa. Vraj v prípade, že by sa mi demodex potvrdil, sa to lieči už inak.

Prosím Vás, vedeli by ste mi poradit, ci som urobil dobre, ze som dalej neuzíval ten Rozex krém (kvoli odvykaniu) a obrátil som sa na inú kožnú doktorku? Neviem, co mám robit, co je správne. Ci si na to dat opät slabšie kortikoidum aby mi ten zápal ustúpil alebo som mal pokracovat v liecbe predchádzajúcej, kde som bral spomínaný rozex krém, ktorý mi to ale stále viac a viac rozsiroval, pálil, a tým pádom som to zacal povazovat za vedlajsie úcinky a tak prestal pouzívat? Kedze podla tej p. doktorky je to normálne?

V tejto diskusii som sa dočítal, ze tí, ktorí vydrzali to zhoršenie a roznesenie po tvári a pouzili nejakí, tu odporúčaný, slamový vývar, s tým uz problém nemali. Flak akoby neexistoval a nemusia na to viac pouzívat nijaké kortikoidy. Touto parafrázou sa obraciam najmä na p. Zufalostsama., aby mi odpovedal viac-menej ,on sám, ktorý túto diskusiu ohladom tejto choroby, založil. Chcem sa opýtat - aj tých ostatných - ci sa Vám to uz viac vdaka tomu nevrátilo. Toto potrebujem vediet!

Navyse, ja sa tento rok chystám na prijímacky na druhú VŠ a popritom mám dohodnuté pracovné pohovory, takze vážne nemôžem chodit s takým nosom, akým som ho mal pri "odvykacke", ani so zalepenou páskou.
Prosím, poradte, co je správne, aby som urobil, komu dôverovat, koho poslúchnut z týchto dvoch, terajších doktoriek.
Ďakujem.