Shemale
17.01.11,08:28
Rozhodujem sa čo si kúpim či salamander alebo gril. Čo je praktickejšie aj na počet pokrmou, ktoré sa tam dajú urobiť a zároveň aj na údržbu...
arizona
17.01.11,08:01
co je salamander?
Chobot
17.01.11,08:20
co je salamander?

Že by toto?:

http://garyjonson87.en.made-in-china.com/product/iounYebOEKVH/China-Electric-Slamander-YST-936-.html

Ale to sa volá Slamander, salamander je jašter - obojživelník.
Kazu
17.01.11,08:41
Rozhodujem sa čo si kúpim či salamander alebo gril. Čo je praktickejšie aj na počet pokrmou, ktoré sa tam dajú urobiť a zároveň aj na údržbu...

Salamander nie je na grilovanie, slúži na zapekanie potravín.
Shemale
17.01.11,09:50
Salamander nie je na grilovanie, slúži na zapekanie potravín.


Ale dajú sa tam urobiť kuracie krídielka?
Kazu
18.01.11,09:43
Myslíš, strčiť tam surové a nechať piecť? Tak to nie. Na to slúži gril. Salamander je len na také rýchle zapečenie napr. zapiecť syr na obloženej topinke, zapiecť cestoviny, brokolicu, špargľu, skrátka potraviny ktoré sú tepelne upravené a potrebuješ zapiecť povrch. Do salamandra strčíš potraviny v zapekacej miske a v tej to aj servíruješ.
Shemale
20.01.11,08:02
Aha tak keby som chcel podávať stehna potreboval by som grill. Salamander slúži ako roztápač syru? A keby som urobil hardcore, že nahádžem čerstvo rozmrazené kuracie krídielka do salamandru zapne na max výkon neurobiliby sa? Skorej by sa urobili v grile?
arizona
20.01.11,09:14
Aha tak keby som chcel podávať stehna potreboval by som grill. Salamander slúži ako roztápač syru? A keby som urobil hardcore, že nahádžem čerstvo rozmrazené kuracie krídielka do salamandru zapne na max výkon neurobiliby sa? Skorej by sa urobili v grile?
No fajn, aspo som sa vdaka tvojmu prisevku dozvedela co je salamander.Ani som netusila, ze ho mam doma,lebo mi ho volame tak obycajne po slovensky "zapekacia piecka":D
Mam doma taku mensiu variantu.(obr.) Sluzi naozaj skor na zapekanie, napr. bagety,pecivo, pizza a pod.
Pouzivame ju ale hlavne pri ranajkach na pecivo. Staci niekolkodnove pecivo vybrat z chladnicky a po 2 minutkaach je ako cerstvo donesene z pece :)
Okrem toho sa da vyuzit na rychle zapecenie bagiet a podobnych rychloviek.
myslim, ze na nejake ozajstne,dlhotrvajuce pecenie nie je stavana...

El. gril tiez pouzivam dlhe roky. Je dobry aj na pecenie,ale napr. kuracie stehna mu trvaju dost dlho. Je skor vhodny na kridelka, prsicka, ryby,mlete maso do hamburgeru a pod. ked je masko vopred odlezane v nejakej marinade, je upecene pomerne rychlo a chutne.

Na vacsie(hrubsie) kusy masa je najlepsia a najrychlejsia predsa len klasicka rura...
Rozne el. grily,salamandre a pod. su len doplnkove spotrebice, kazdy sluzi na nieco ine...
Kazu
20.01.11,10:09
Aha tak keby som chcel podávať stehna potreboval by som grill. Salamander slúži ako roztápač syru? A keby som urobil hardcore, že nahádžem čerstvo rozmrazené kuracie krídielka do salamandru zapne na max výkon neurobiliby sa? Skorej by sa urobili v grile?

Podávať? Hmm, to bude asi na podnikanie, že? Na kuracie stehná salamander určite nie je vhodný, to by si sa načakal a aj tie krídielká by ťa vyšli na draho. Ani pri plnom výkone to nebude hotové za päť minúť, môžeš akurát tak spáliť salamander. Až tak dopodrobna som neštudovala parametre, ale ja by som jednoznačne volila gril.
Shemale
24.01.11,09:12
Dakujem za rady:)