eviketa
05.12.05,16:39
Firma stavia domy na kľúč. Kupi pozemky a vystaví dom a ten preda. Výstavba trvá 3 roky. Predpokladám, že všetky náklady spojené s výstavbou , včetne notár.popl. a iných popl.,miezd, materiiálu..... vstupujú do daňových nákladov až v čase výnosu z predaja. Zaujíma ma aký to je moment-podpis zmluvy
-prijatie prvej zálohovej platby
-podanie návrhu na zápis do katastra nehnuteľností
- zapísanie nového majiteľa katastrom
- prijatie poslednej splátky.
Poradí ktosi ?
eviketa
05.12.05,16:15
halo, nie je tu nijaký mudráčik ?
babenko1
05.12.05,16:19
ja som ti takú peknú odpoved napísala a ked som ti to išla odkliknúť, ma to vyhodilo... tak to musím ešte raz napísať...
Candy
05.12.05,16:31
Podľa mňa treba na výstavbu domov použiť účtovanie zákazkovej výroby, tj. musí byť vypracovaný rozpočet na jednotlivé etapy, minimálne na jednotlivé roky, tj. materiál, práca a ostatné náklady. Alikvotne k tomu sa rozpočítajú predpokladané tržby a tie sa účtujú bez ohľadu na to, či sa už nejaké peniaze od niekoho prijali alebo nie. Podrobnejsie neviem, ale tiez ma to asi bude zaujimat.
eviketa
05.12.05,17:49
toto by nemala byť zákazková výroba, ale nedokončená výroba a v tom je vraj rozdiel. JA toto neúčtujem. Som len sprostredkovateľ
Tweety
05.12.05,17:59
ja som ti takú peknú odpoved napísala a ked som ti to išla odkliknúť, ma to vyhodilo... tak to musím ešte raz napísať...

Zabudla si ?:o
bepo
05.12.05,18:10
Inak momenty sú to všetky zaujímavé a dôležité ;) :D
Candy
06.12.05,15:15
toto by nemala byť zákazková výroba, ale nedokončená výroba a v tom je vraj rozdiel. JA toto neúčtujem. Som len sprostredkovateľ

Pokial je to tak, tak potom v case vynosu z predaja, tj. pri podpise zmluvy. To mas asi ako s fakturaciou, najprv Ti zaplati zalohu, potom mu to vyfakturujes(to je ta zmluva) a vzniknu Ti vynosy a potom Ti zaplati zvysok. Aspon myslim, ze by to tak malo byt. Ale nie som si ista s tym katastrom.
Pokial to nespada pod §8 ods.4 zakona o dani z prijmov Ostatne prijmy (fyzickych osob), ale ak je to firma, tak urcite nie.
snehulienka
12.12.05,07:19
ano je to uctovanie zakazkovej vyroby. Podrobnejsie o tom najdes rozpisane v knihe Podvojne uctovnictvo od Anny Cenigovej. Vid www.ceniga.sk