Ivex
05.12.05,16:54
Dobrý večer. Prosím poraďte mi ako mám v JÚ zaúčtovať v peňažnom denníku podľa výpisu z BÚ položku "Zrážka dane z úroku" Ďakujem
Tweety
05.12.05,15:56
Dobrý večer. Prosím poraďte mi ako mám v JÚ zaúčtovať v peňažnom denníku podľa výpisu z BÚ položku "Zrážka dane z úroku" Ďakujem
Daň je položka neovplyvňujúca základ dane.;) :o
babenko1
05.12.05,15:58
výdavok neovplyvňujúci základ dane
evina
05.12.05,16:04
Ak môžeš urobiť také členenie v programe, daj si to ako výdavok podľa príspevkov hore, ale v samostatnom členení, budeš to potrebovať mať zvášť vyčíslené na DP, chápe sa to ako preddavok na DzP.
Tweety
05.12.05,16:06
Ak môžeš urobiť také členenie v programe, daj si to ako výdavok podľa príspevkov hore, ale v samostatnom členení, budeš to potrebovať mať zvášť vyčíslené na DP, chápe sa to ako preddavok na DzP.
Správne, v DP sa zarátava ako preddavok na daň z príjmov. :cool: :o
Tweety
05.12.05,16:09
Správne, v DP sa zarátava ako preddavok na daň z príjmov. :cool: :o Daň zrážkou, teraz neviem konkrétne, ale asi takto, hlavné je to, že sa tá zaplatená daň odpočíta z celkovej povinnosti.
Ivex
06.12.05,08:22
Ďakujem. Mám tomu rozumieť, že vo výdavkoch neovpl.základ dane to mám začleniť do položky Daň z príjmu? Pracujem v ALFE
sarmantna
06.12.05,08:27
Ivex, presne, ako píšeš, zaradíš to do položky dane z príjmu.
Tweety
06.12.05,08:29
Ďakujem. Mám tomu rozumieť, že vo výdavkoch neovpl.základ dane to mám začleniť do položky Daň z príjmu? Pracujem v ALFE
Správne, počíta sa to ako záloha na daň z príjmu.:o ;)