stastlivka
17.01.11,11:07
Dobry den,

snazila som sa pohladat info naporade ale neuspesne tak pridavam novu otazku.
Momentalne si zakladam s kamaratkou srocku. Ona uz jednu ma a ja som na materskej. Zaujimalo by ma vzhladom na vsetky mozne zmneny ake budeme mat povinne platby(odvody) statu a v akej vyske.

Dakujem za akukolvek radu.
KEJKA
17.01.11,19:05
sro je samostatný právny subjekt.
sro-čka nemôže byť tehotná.
Tweety
17.01.11,19:08
sro je samostatný právny subjekt.
sro-čka nemôže byť tehotná.
Už som to ráno aj dala medzi srandičky.
Re: srandičky
sro-cka na materskej Dnes
11:07 AM
-
stastlivka
18.01.11,07:25
caute,

som uprimne rada, ze sa bavite. Vsak srada musi byt. Samozrejme vsetko to co pisete viem.Ta info o tom ze som na materskej bola len okrajova.Vsimli ste si vobec otazku.... . Mna by zaujimalo skor ake su min.odvody do ZP, SP a ak nejake ine ak srocka nema zamestnancov ale pracuju v nej iba konatelia.
KEJKA
18.01.11,07:33
práve že sme si všimli otázku-zadanie ..........
Ty si si však nevšimla odpoveď - ak je sro samostatný právny subjekt, tak treba naštudovať všetko okolo fungovania sro a neodvíjať sa od zvyklostí SZČO.
SRO platí odvody za zamestnancov, ak ich nemá - neplatí. Dokonca sro ani neprihlasuješ do ZP, SP, nieje dôvod ak nemá zam-cov.
Výnimkou je od r.2011 konateľ, ktorý ak poberá odmenu konateľa, tak ho prihlásiť treba - ale o tom nebola v zadaní zmienka.
stastlivka
18.01.11,07:41
ok ok beriem to... takze este raz pekne vazne....

Takze vychadzajuc z poslednej vety o odmene konatela.teoretis to moze fungovat tak ze odmena bude 10 eur a z toho sa plati do ZP a SP? a ku koncu roka sa rozdeli zisk (ak je)?

ja som doteraz bola szco tak preto tie otazky.
vdaka