Milica21
17.01.11,10:07
dobrý den, dufam ze som vybrala spravnu kolonku. Neviem sa dovolat na danovy urad tak sa s otazkou obraciam sem, zaujima ma totiž, či je OZ povinné mat v banke ucet ak má DIČ. sme malý klub, aktualne skoro s nuliu na ucte a ucet v banke sme zakladlai kvoli 2% o kt sme tento rok uz neziadali, a pred dvomi rokmi nam bolo pridelene DIČ. Ja by som chcela ist do banky zrusit ucet, aby sme ho nemuseli platit.

Dakujem velmi pekne za odpoved!
mirhu
17.01.11,09:12
dobrý den, dufam ze som vybrala spravnu kolonku. Neviem sa dovolat na danovy urad tak sa s otazkou obraciam sem, zaujima ma totiž, či je OZ povinné mat v banke ucet ak má DIČ. sme malý klub, aktualne skoro s nuliu na ucte a ucet v banke sme zakladlai kvoli 2% o kt sme tento rok uz neziadali, a pred dvomi rokmi nam bolo pridelene DIČ. Ja by som chcela ist do banky zrusit ucet, aby sme ho nemuseli platit.

Dakujem velmi pekne za odpoved!

Ak poberáte 2% z daní, tak musíte mať účet, resp. ak sa opäť rpzhodnete požiadať, budete si ho musieť otvoriť... ja osobne by som účet nerušila
Milica21
17.01.11,09:15
Viem, že pre poberanie 2% musi byt ucet,ale sme nasu registraciu medzi poberatelmi 2% nepredlzili, sme male zdruzenie momentalne 3 clenov a neplanujeme v buducnosti sa uchadzat o 2%.

Boli sme poberatelmi 2% v minulom roku.
Tweety
17.01.11,09:19
Viem, že pre poberanie 2% musi byt ucet,ale sme nasu registraciu medzi poberatelmi 2% nepredlzili, sme male zdruzenie momentalne 3 clenov a neplanujeme v buducnosti sa uchadzat o 2%.

Boli sme poberatelmi 2% v minulom roku.
Stačí zrušenie účtu odhlásiť na DÚ.
Milica21
17.01.11,09:21
Dakujem za odpovede.
junior78
02.04.12,20:20
Ahojte
Prosím Vás musí mať združenie bankový účet? Je taká povinnosť alebo stačí prijať peňažné prostriedky do pokladne? Jedná sa o pôžičky od člena (PO) . Z týchto peňazí budú financovať činnosť kvôli ktorej sa združili.
Ďakujem
junior78
03.04.12,03:59
Začal som študovať ako viesť účtovníctvo OZ a teraz som už úplne popletený. Naše OZ má IČO vlastné meno. Je v ňom jedna PO a ostatný sú FO nepodnikatelia. Nebudú dosahovať zisky len spoločne niečo vybudujú a PO k tomu poskytne(požičia financie). Teraz neviem či účtovníctvo viesť ako samostatný subjekt pod vlastným menom a IČOm OZ alebo PO vrámci svojho účtovníctva to má viesť na analitických účtoch aby to vedel rozdeliť od svojej podnikateľskej činnosti.

Niekde čítam, že OZ má právnu subjektivitu potom, že nemá. Ako to je?

Dakujem
ego.mc
03.04.12,05:03
Registrované občianske združenie je právnická osoba. Takže jeho účtovníctvo vediete zvlášť.
junior78
03.04.12,06:17
dakujem. nevedeli by ste odporučiť aktuálnu literatúru k téme
junior78
03.04.12,07:10
Ešte by som sa chcel opýtať či som správne pochopil. V tomto prípade keď sú registrovaný vystupujú ako právnická osoba vlastným menom a ičom a služby ktoré si objednajú majú byť fakturované na ich meno a nie zvlášť pre s.r.o. ktorá v rámci OZ bude realizovať a vybavovať všetky záležitosti.
Dakujem