LenkaBr
17.01.11,10:21
Dobrý deň,

vyskytla sa mi takáto situácia: ZC bol celý mesiac PN, za predchádzajúce mesiace má však nevyčerpané a ešte nepreplatené nadčasy, celkovo 32 hodín.

Môžem/musím mu ich vyplatiť v mzde 12/2010, či ich môžem presunúť do tohto roka (ešte stále je PN).

Aké budú vymeriavacie základy do SP a ZP, keď softvér eviduje ZCovi dobu neplatenia poistného?
LenkaBr
17.01.11,10:03
Prosím, niekto skúsenejší by mi s týmto nevedel pomôcť?
LenkaBr
17.01.11,16:09
posúvam
LenkaBr
18.01.11,16:41
mám ešte jednu otázku:

sociálne poistenie sa prerušuje pri čerpaní neplateného voľna?
Tweety
18.01.11,16:58
mám ešte jednu otázku:

sociálne poistenie sa prerušuje pri čerpaní neplateného voľna?
Áno, NV je prerušením poistenia v SP. ZP sa platí.
terezamaria
18.01.11,17:06
Dobrý deň,

vyskytla sa mi takáto situácia: ZC bol celý mesiac PN, za predchádzajúce mesiace má však nevyčerpané a ešte nepreplatené nadčasy, celkovo 32 hodín.

Môžem/musím mu ich vyplatiť v mzde 12/2010, či ich môžem presunúť do tohto roka (ešte stále je PN).

Aké budú vymeriavacie základy do SP a ZP, keď softvér eviduje ZCovi dobu neplatenia poistného?

Nadčasy nechaj ešte nevyplatené, možno po PN-ke si ich dotyčný bude chcieť vyčerpať. Pokiaľ nie, tak mu ich vyplatíš potom, keď PN-ku skončí.:)
LenkaBr
18.01.11,17:21
Nadčasy nechaj ešte nevyplatené, možno po PN-ke si ich dotyčný bude chcieť vyčerpať. Pokiaľ nie, tak mu ich vyplatíš potom, keď PN-ku skončí.:)

Môžem z nadčasov teda čerpať aj v ďalšom roku? Nemalo by to byť vysporiadané ku koncu roka? Šarapatu mi tam robí len tá celomesačná maródka.

A ešte k tej druhej časti: ak by sa vyskytlo, že dotyčný končil pracovný pomer na DU, a stále je PN, čo s takýmito nadčasmi? Dali by sa preplatiť po skončení PP?

Inak samozrejme ďakujem za odpovede :)
terezamaria
18.01.11,17:25
Môžem z nadčasov teda čerpať aj v ďalšom roku? Nemalo by to byť vysporiadané ku koncu roka? Šarapatu mi tam robí len tá celomesačná maródka.

A ešte k tej druhej časti: ak by sa vyskytlo, že dotyčný končil pracovný pomer na DU, a stále je PN, čo s takýmito nadčasmi? Dali by sa preplatiť po skončení PP?

Inak samozrejme ďakujem za odpovede :)

Pokiaľ mu bude končiť pracovný pomer - doba určitá, tak mu skončí bez ohľadu na to, či je alebo nie je PN.

Pri skončení pracovného pomeru mu vyplatíš všetko, čo mu patrí, teda aj nadčasy.:)