Janulik M
17.01.11,10:26
Dobrý, vie mi niekto poradiť či a ak, čo sa vyžaduje ak by som chcela predávať čerstvé rezané kvety v predajni potravín? Pôvodne rozširovanie sortimentu schvaľoval príslušný RÚVZ, no teraz to už nespadá pod ich činnosť tak neviem.... či len vytvoriť vhodné podmienky a nahlásiť na RVPS? PS: a ak, aké sú vhodné podmienky v predajni potravín ( aby nebolo nevhodne umiestnené s navzájom nezlučiteľným tovarom ,....)? Poraďte, kto vie. Ďakujem
Danielle369
17.01.11,09:57
Viem ti presne odpovedať. Nepovolia ti to, volakedy sa to dalo a kvety boli oddelené aj tak posuvnými dverami a potom prišli nové zákony,noví hygienici a kvety sa museli zrušiť, a to tam ani neboli črepníkové kvety len umelé a rezané. Požadovali oddeliť kvety priečkou z tehál , dvermi a dokonca aj zvlášť umývadlom s teplou a studenou vodou.
Janulik M
17.01.11,10:16
Viem ti presne odpovedať. Nepovolia ti to, volakedy sa to dalo a kvety boli oddelené aj tak posuvnými dverami a potom prišli nové zákony,noví hygienici a kvety sa museli zrušiť, a to tam ani neboli črepníkové kvety len umelé a rezané. Požadovali oddeliť kvety priečkou z tehál , dvermi a dokonca aj zvlášť umývadlom s teplou a studenou vodou.
A nevieš mi poradiť ako ísť na nich tým, že napr. v Tescu to majú hneď pri vstupe v oddelení potravín? Už ma to trocha nebaví, ako oni môžu "všetko" a my malí nič....PS: Aj tak veľmi pekne ďakujem za radu.
Danielle369
17.01.11,10:26
Berú na zretel velkosť prevádzky bohužial. Ale ved skús čo chodí k tebe hygienik na kontroly, jemu predostri svoj návrh a on ti najlepšie poradí. Hygiena sa dnes nedá obísť, chodia vo dvojici a majú svoje zákony ktorých sa držia. A potom nezabudni že niektorým zákazníkom by vadili v predajni potravín rezané kvety..a už by si mala po kšefte
Janulik M
17.01.11,10:39
Berú na zretel velkosť prevádzky bohužial. Ale ved skús čo chodí k tebe hygienik na kontroly, jemu predostri svoj návrh a on ti najlepšie poradí. Hygiena sa dnes nedá obísť, chodia vo dvojici a majú svoje zákony ktorých sa držia. A potom nezabudni že niektorým zákazníkom by vadili v predajni potravín rezané kvety..a už by si mala po kšefte
Ďakujem :)