viktorianovakova
17.01.11,10:53
Čo by som mala vyhotoviť aký podklad k dohode o vykonaní práce alebo k PZ,
aby si zamestnanci nechodili hore dole, že dnes robí a o týždeň sa opije a
ostane spať na ubytovni ktorú my platíme a ani im to nesťahujeme a potom sa väzme a odíde sám bez nahlásenia a ešte žiada výplatu.. aj napriek tomu že nám urobí škody.
Aký doklad by som mala dať podpisovať aby sme aspoň niečím boli chránený a aby si zamestnanci nedovoľovali,,
Buď nie akú hmotnú zodpovednosť ,, či nie aké pracovné podmienky ???

Skúste mi niekto poradiť alebo priložiť nie aký podklad .. Ďakujem,,
Chobot
17.01.11,09:55
Čo by som mala vyhotoviť aký podklad k dohode o vykonaní práce alebo k PZ,
aby si zamestnanci nechodili hore dole, že dnes robí a o týždeň sa opije a
ostane spať na ubytovni ktorú my platíme a ani im to nesťahujeme a potom sa väzme a odíde sám bez nahlásenia a ešte žiada výplatu.. aj napriek tomu že nám urobí škody.
Aký doklad by som mala dať podpisovať aby sme aspoň niečím boli chránený a aby si zamestnanci nedovoľovali,,
Buď nie akú hmotnú zodpovednosť ,, či nie aké pracovné podmienky ???

Skúste mi niekto poradiť alebo priložiť nie aký podklad .. Ďakujem,,

... že by dochádzkovú knihu?
viktorianovakova
17.01.11,10:09
čo s ňou ?? čo tým myslíš ?
viktorianovakova
19.01.11,10:27
Čo by som mala vyhotoviť aký podklad k dohode o vykonaní práce alebo k PZ,
aby si zamestnanci nechodili hore dole, že dnes robí a o týždeň sa opije a
ostane spať na ubytovni ktorú my platíme a ani im to nesťahujeme a potom sa väzme a odíde sám bez nahlásenia a ešte žiada výplatu.. aj napriek tomu že nám urobí škody.
Aký doklad by som mala dať podpisovať aby sme aspoň niečím boli chránený a aby si zamestnanci nedovoľovali,,
Buď nie akú hmotnú zodpovednosť ,, či nie aké pracovné podmienky ???

Skúste mi niekto poradiť alebo priložiť nie aký podklad .. Ďakujem,,

Nenájde sa tu nikto poradiť?? ,, :confused:
Zoltán Kovács
19.01.11,10:53
U Vás neexistuje niečo také, že "pracovný poriadok" ?
viktorianovakova
19.01.11,11:10
U Vás neexistuje niečo také, že "pracovný poriadok" ?

Nie neexistuje :mee:
navrhnite mi niečo ,, prosím.. :rolleyes:
Zoltán Kovács
19.01.11,11:20
No ak nenastúpi do práce z dôvodu opilosti, tak ja by som im dal hodinovú výpoveď. Bez ďalších debát.....
Indeed
19.01.11,11:30
Pracovno-právne vzťahy predsa rieši Zákonník práce.
viktorianovakova
19.01.11,11:33
No ak nenastúpi do práce z dôvodu opilosti, tak ja by som im dal hodinovú výpoveď. Bez ďalších debát.....

Takže mám urobiť prac. podmienky a zahrnúť to do toho ? a dávať to pred nástupom podpísať zamestnancom ? a potom k ukončeniu dodať dôvod že porušil prac. podmienky v bode..toho a toho... Takto to môže byť ?
viktorianovakova
19.01.11,11:35
Pracovno-právne vzťahy predsa rieši Zákonník práce.

áno ja viem ale čo presne hľadať .. to som myslela.
Zoltán Kovács
19.01.11,12:01
Takže mám urobiť prac. podmienky a zahrnúť to do toho ? a dávať to pred nástupom podpísať zamestnancom ? a potom k ukončeniu dodať dôvod že porušil prac. podmienky v bode..toho a toho... Takto to môže byť ?

Tieto veci sa majú riešiť v tom "pracovnom poriadku", ktorý som spomenul vyššie. A pri nástupe do zamestnania spolu s prac.zmluvou sa dajú podpísať zamestnancovi, že bol s nimi oboznámený.
viktorianovakova
19.01.11,12:07
Tieto veci sa majú riešiť v tom "pracovnom poriadku", ktorý som spomenul vyššie. A pri nástupe do zamestnania spolu s prac.zmluvou sa dajú podpísať zamestnancovi, že bol s nimi oboznámený.

áno rozumiem už,, tak už len mi treba vypracovať prac.poriadok. :rolleyes: Aj dohodárom to dávať podpisovať ?? :confused:
Zoltán Kovács
19.01.11,12:18
áno rozumiem už,, tak už len mi treba vypracovať prac.poriadok. :rolleyes: Aj dohodárom to dávať podpisovať ?? :confused:

Pracovný poriadok je interná smernica, ktorá je platná pre každého, ktorý v spoločnosti pracuje.
viktorianovakova
19.01.11,13:31
Pracovný poriadok je interná smernica, ktorá je platná pre každého, ktorý v spoločnosti pracuje.

rozumiem už,Ďakujem Vám pekne za spoluprácu.:)