lenkazoey
17.01.11,10:57
Dobrý deň,
k daňovému priznaniu si pripravujem podklady, chcela by som sa spýtať, či si môže živnostník do nákladov zarátať aj náklady na stravné za jeden deň a v akej výške to je možné.
Ďakujem,
Zoey
Tweety
17.01.11,09:58
Dobrý deň,
k daňovému priznaniu si pripravujem podklady, chcela by som sa spýtať, či si môže živnostník do nákladov zarátať aj náklady na stravné za jeden deň a v akej výške to je možné.
Ďakujem,
Zoey
Ak má doklady za zabezpečenie stravy, SL..., tak áno, ale o tom už mal účtovať priebežne.
rdb
17.01.11,10:00
Musi mat presne doklady o tom ako stravne minul. Uznali mi aj bloky z potravin, bloky z restauracii alebo bloky za nakup straveniek. Ale len tak to spocitat a zuctovat sa zial neda.
lenkazoey
17.01.11,10:10
Ďakujem,
mám pokladničné bloky z reštaurácií a podobne, ale predpokladám, že si nebudem môcť zaúčtovať celé sumy, ale len nejakú čiastku - hlavne jej výška by ma zaujímala, al. povedzme zákon, kde by som to mohla nájsť.
Pozdravujem, L
rdb
17.01.11,13:28
Ďakujem,
mám pokladničné bloky z reštaurácií a podobne, ale predpokladám, že si nebudem môcť zaúčtovať celé sumy, ale len nejakú čiastku - hlavne jej výška by ma zaujímala, al. povedzme zákon, kde by som to mohla nájsť.
Pozdravujem, L
Na kazdy den v roku 2010 si mozes uplatnit naklad 3,60. Samozrejme, ze musis mat taky doklad. Takze ak mas pokladnicny doklad z restauracie na 7 eur uplartnis si 3,60. Ak mas pokladnicny doklad na 2,80 uplatnis si 2,80.
Zdenka175
14.03.11,12:02
Prosím Vás je nejaký limit na stravné pre SZCO? Viem počíta sa podľa odpr. hodín,jedna sa mi o turnusový čas. Je nárok na každý deň?? Počula som , že len 6 dní do týždňa, neviete náhodou.Ďakujem
valeriam
14.03.11,12:40
Ak má doklady za zabezpečenie stravy, SL..., tak áno, ale o tom už mal účtovať priebežne.
Musím mať fyzicky náklad na stravu v podobe dokladu z ERP? Nestačí rozpísať denné diety na odpracované dni po 3,60 €?
Tweety
14.03.11,12:52
Musím mať fyzicky náklad na stravu v podobe dokladu z ERP? Nestačí rozpísať denné diety na odpracované dni po 3,60 €?
Nie, nestačí, toto nie je doklad o tom, že strava bola aj skutočne poskytnutá. Takže je potrebný doklad o zakúpení SL, alebo doklad o poskytnutí stravy.
§19
Daňové výdavky

p) stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu, 87) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e),