Manual
05.12.05,18:55
Vie niekto poradiť niečo účinné na prasknutú pokožku na pätách ? Prípadne niečo na prevenciu ?
Ďakujem
Tweety
05.12.05,18:04
Vie niekto poradiť niečo účinné na prasknutú pokožku na pätách ? Prípadne niečo na prevenciu ?
Ďakujem
Z AVONU sú dobré prípravky na starostlivosť o nohy. Rôzne balzamy, pílingové krémy,proti poteniu, atď.:o
bepo
05.12.05,18:09
Stačí nejaký mastný krém,napr nechtíkový a dať pozor aby človek všetko nezamazal príp dať na to igelit
lenkak
05.12.05,18:12
Na popraskanú pokožku je tiež účinný klasický jelenní loj. Dokonca už ho dostať aj so skorocelom.
Tana74
05.12.05,18:49
Dobrá je aj čistá vazelina (alebo kozmetická vazelina), dá sa kúpiť v lekárni - na prevenciu.
Na ranu aj Cicaderma - homeopat. masť.
alternativa
06.12.05,03:15
Na prasklinky na kozi mam odskusany tzv. hojivy zazrak z Oriflame. Po zaceleni raniek by som isla na pedikuru a premastovat, premastovat. Dobre je na noc naniest na nohy hrubsiu vrstvu kremu /napr. uvedeneho v predchadzajucich radach/, na to staru bavlnenu ponozku. Ranu su chodidla jemnucke ako detsky zadocek.
Viki
06.12.05,05:48
Raz som v nejakej diskusii na nete čítala, že na stvrdnutú a suchú pokožku na chodidlách je dobré na noc ich natrieť bravčovou masťou, na to igelitový sáčok a hrubú ponožku. Ráno budú chodidlá, tak ako píše alternativa... ako detský zadoček :)
Určite s tým treba ísť na pedikúru.
juliska
06.12.05,06:07
súhlasím s tou masťou len nesmie byť solená, takže si treba urobiť doma a tá je potom dobrá aj na ostatnú kožu. AK by nepomohla žiadna z hore uvedených mastí, lebo všetky sú veľmi dobré, treba zájsť na kožné lebo môže ísť o pleseň.
Manual
06.12.05,07:00
Ďakujem za rady, dúfam že svokrovi niečo zabere.
Pekný deň želám všetkým ...
kukučka
06.12.05,15:21
Podľa lunárneho kalendára sa stvrdnutá koža na nohách mastí keď mesiac dorastá, to je teraz, pred splnom a po splne namočením zmäknutá a namydlená brúsi. Opačne to nefunguje.
kattka.c
01.04.06,19:22
mojmu znamemu sa najviac osvedcil klasicky ocot. Raz denne potierat suche, prasknute miesto. Ak je miesto prasknute vela - namocit ponozku do octu a nechat posobit. Potom natriet uz vyssie spominanou vazelinou, pre zvysenie efektu.
alternativa
13.04.06,19:55
Ocot moze zabrat, ak praskanie pokozky je dosledok plesnoveho ochorenia. Kysle prostredie, ktore ocot ako roztok slabej kyseliny vytvara, plesne neznasaju. Tiez pri plesniach na inych castiach tela /napr. na chrbte/ potieranie octom ich zlikviduje.
Viera123
22.04.06,16:11
Vie niekto poradiť niečo účinné na prasknutú pokožku na pätách ? Prípadne niečo na prevenciu ?
Ďakujem
Zmiešaj v lavóriku 3 kávové lyžičky morskej soli s troškou mlieka a do toho ponor chodidlá a vymasíruj ich. Následne zmy studenou vodou.
sklenkova
22.04.06,16:45
moja sestra sa trápila s popraskanou kožou a pomáhalo jej ked si natierala nohy mastným krémom na ruky a na noc si davala hrubšiu vrstvu,na to igelit.občas používala aj olivový olej-na noc. krém na ruky sa dobre vstrebáva,ale v prvom rade by mal ísť aspoň na pedikúru a zistiť či nemá pleseň.