danetax
17.01.11,12:07
....nevedel som,kam zaradit temu...

Zdravim všetkých poraďákov,mám 4x zádrhel pri vypĺňaní tlačiva na zaregistrovanie spoločnosti na ORSR :

1. Mám splnomocnenie od konatela na zastupovanie pred ORSR overené notárom.Ale kedže sa píše v pomockach na vyplnanie,že navrhovateľ do ORSR musi byt vlastne osoba vlastniaca zaručený el. podpis (ZEP). ZEP má moja mama,ktorá ma vybavený aj komplet prístup do portal.gov.sk,kde sa tlačivo podava. Na mojom splnomocneni mam napisane,že môžem splnomocnit tretiu osobu - musim mat to splnomocnenie na mamu aj overenu notárom? K žiadosti potom prikladam nascanovane obidve splnomocnenia?

2. Na strane P7/1 v tlačive su kolonky NAVRHOVATEL. Do tejto kolonky musí íst mama? Ten kto tlačivo podáva? Alebo kto?

3. Na strane P7/14 v tlačive su kolonky,kde by mal byt overený podpis notárom. Ide tam opäť moja mama ako navrhovateľ? Podľa návodu na ORSR treba overit ten podpis notárom na tejto jedinej stránke? Pripada mi to divne,že 13 strán robim cez pocitac a 14tu stranu musim dat zase overit. Potom mám nascanovat do PDF všetkých 14 strán,podpisat ZEPom a priložit ako subor??

4. Mám priložit k el. podaniu aj overené vzory podpisov konatelov? Lebo to tam nieje povinné....

Ďakujem za pomoc.

S pozdravom Patrik
sroservis
17.01.11,13:22
Dobrý deň,

odpovede sú v texte:


1. Mám splnomocnenie od konatela na zastupovanie pred ORSR overené notárom.Ale kedže sa píše v pomockach na vyplnanie,že navrhovateľ do ORSR musi byt vlastne osoba vlastniaca zaručený el. podpis (ZEP). ZEP má moja mama,ktorá ma vybavený aj komplet prístup do portal.gov.sk,kde sa tlačivo podava. Na mojom splnomocneni mam napisane,že môžem splnomocnit tretiu osobu - musim mat to splnomocnenie na mamu aj overenu notárom? K žiadosti potom prikladam nascanovane obidve splnomocnenia?
Áno, Áno.


2. Na strane P7/1 v tlačive su kolonky NAVRHOVATEL. Do tejto kolonky musí íst mama? Ten kto tlačivo podáva? Alebo kto? Môžete tam dať mamu, alebo spoločnosť, ktorej sa návrh týka.

3. Na strane P7/14 v tlačive su kolonky,kde by mal byt overený podpis notárom. Ide tam opäť moja mama ako navrhovateľ? Podľa návodu na ORSR treba overit ten podpis notárom na tejto jedinej stránke? Pripada mi to divne,že 13 strán robim cez pocitac a 14tu stranu musim dat zase overit. Potom mám nascanovat do PDF všetkých 14 strán,podpisat ZEPom a priložit ako subor??

Celé tlačivo č. 7 je len v elektronickej forme. Mama ho nepodpíše fyzicky ale cez ZEP (predtým je potrebné tlačivo uložiť do rtf formátu).

4. Mám priložit k el. podaniu aj overené vzory podpisov konatelov? Lebo to tam nieje povinné.... Ja to prikladám, aby bola splnená povinnosť zo zákona o obchodnom registri, ale nie je to povinná príloha podania.

Všetko dobré.
danetax
17.01.11,13:34
Ďakujem,veľmi Ste mi pomohli. Dufam,že sa mi všetko večer podarí nahodit do ORSR.

:)
Tristann
18.01.11,01:48
skvele - aj mne sa tato tema zijde... mozem este poradit - aku verziu software ste si ku ZEP zakupili QSign - mne bolo povedane, ze ORSR ma akceptovat v priebehu tohto roka uz len xml podania ktore podporuje tusim niektora z vyssich verzii...
Vie mi niekto tuto informaciu potvrdit alebo k nej pridat akekolvek info? Ďakujem!
danetax
18.01.11,08:03
Kupil som QSIGN Personal Professional. Informaciu k XML zatial nemam,ale tato veriza podporuje aj 602XML,takže by nemal byt problem.