aduska1
17.01.11,13:12
Chcela by som vediet ako spravne fakturovat, som zivnostnik,mam zivnost na na nakup a predaj. Ako mam spravne fakturovat postovne naklady, ked posielam na dobierku, alebo balik.
ego.mc
18.01.11,20:07
Nie úplne rozumiem otázke. :)
Poštovné uvediete vo faktúre za tovar, napr.:
tovar...........x,-EUR
poštovné......y,-EUR
celkom.........z,-EUR
O to Vám išlo?
aduska1
19.01.11,10:18
V podstate toto mi je jasne, ale ci mozem,vobec fakturovat postovne, pokial budem mat zivnost len na nákup a predaj tovaru.
ego.mc
19.01.11,11:00
Môžete. :)
aduska1
19.01.11,11:16
Ďakujem za odpoveď.
mondes
23.02.13,08:36
Ahojte, prosím Vás, môže SZČO, ktorá má v predmete živnosti uvedené murárstvo, maliarske a natieračské práce , montáž sadrokartónu, výroba krbov a spracovanie prírodného kameňa vystaviť faktúru v predmete ktorej bude "prípravné práce k realizácií stavby a dokončovacie stavebné práce pri realizácií exteriérov a interiérov"?

Podľa mňa to spadá pod murárstvo, ale človek nikdy nevie. Prešlo by to v prípade kontroly zo živnostenského? Ďakujem pekne.
KEJKA
23.02.13,08:43
Je to príliš všeobecná formulácia odporúčala by som uviesť viac aktivít v rámci tejto komplexnej služby a pomenovat každú z nich v súlade so živnosťami.
srska
23.02.13,08:44
Ahojte, prosím Vás, môže SZČO, ktorá má v predmete živnosti uvedené murárstvo, maliarske a natieračské práce , montáž sadrokartónu, výroba krbov a spracovanie prírodného kameňa vystaviť faktúru v predmete ktorej bude "prípravné práce k realizácií stavby a dokončovacie stavebné práce pri realizácií exteriérov a interiérov"?

Podľa mňa to spadá pod murárstvo, ale človek nikdy nevie. Prešlo by to v prípade kontroly zo živnostenského? Ďakujem pekne.môže
mondes
23.02.13,08:57
môže

...a v prípade kontroly sa budem odvolávať na teba? :)
Prosím Ťa, ak môžeš, uveď aj čoho sa mám v prípade kontroly "držať".
Trošku ma pletie to, že existuje aj zvlášť voľná živnosť na "pomocné stavebné práce", ktoré on nemá v živnosti.
srska
23.02.13,09:11
...a v prípade kontroly sa budem odvolávať na teba? :)
Prosím Ťa, ak môžeš, uveď aj čoho sa mám v prípade kontroly "držať".
Trošku ma pletie to, že existuje aj zvlášť voľná živnosť na "pomocné stavebné práce", ktoré on nemá v živnosti.môžeš. prípravné práce zahŕňajú napr. prípavu lešenia pred maľovaním, murovaním, .... dopravu materiálu na stavbu, ....a pod. bez toho nevymaľuješ, nevymuruješ napr.


opýtaj sa potom kontroly, či ti to oni spravia zadarminko