Wes
17.01.11,14:53
Sú tu na porade registrovaní aj kvalifikovaní právnici.
Chodia vôbec oni na takéto fóra? :)
Tweety
17.01.11,13:54
Sú tu na porade registrovaní aj kvalifikovaní právnici.
Chodia vôbec oni na takéto fóra? :)
Áno, sú zaregistrovaní .
Wes
17.01.11,14:03
Je možné zistiť respektíve vypátrať, ktorí to sú užívatelia?
buchač
17.01.11,14:06
Je možné zistiť respektíve vypátrať, ktorí to sú užívatelia?

...aj áno ....aj nie ...;)
Wes
17.01.11,14:12
Skôr ma zaujíma to áno a možnosti ako sa to dá zistiť.
;)
Tweety
17.01.11,14:14
Je možné zistiť respektíve vypátrať, ktorí to sú užívatelia?
Prvý krok, zadaj právnickú otázku a čakaj na odpoveď. Určite ju aj dostaneš.
Wes
17.01.11,14:18
Až s takou istotou by som to netvrdil, pretože nie vždy príde odpoveď.
Tweety
17.01.11,14:20
Až s takou istotou by som to netvrdil, pretože nie vždy príde odpoveď.
AKýsi si veľmi istý, skús a uvidíš. Inak by si musel prelustrovať všetkých členov. Myslíím si, že moja rada je lepšia.
JarkaL
17.01.11,14:23
Wes
17.01.11,14:23
To máš pravdu, že to hľadanie by bolo zdĺhavé, ale skôr mi išlo o to či niekto nepozná týchto ľudí. Tému som zadával už skôr a žiadna odpoveď neprišla tak preto by som zvolil SS.
JarkaL
17.01.11,14:24
To máš pravdu, že to hľadanie by bolo zdĺhavé, ale skôr mi išlo o to či niekto nepozná týchto ľudí. Tému som zadával už skôr a žiadna odpoveď neprišla tak preto by som zvolil SS.

Ale to odporuje Etikete porady.

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.
buchač
17.01.11,14:27
To máš pravdu, že to hľadanie by bolo zdĺhavé, ale skôr mi išlo o to či niekto nepozná týchto ľudí. Tému som zadával už skôr a žiadna odpoveď neprišla tak preto by som zvolil SS.

...niekto áno , aj osobne ...
...niekto nie ...

Je ale aj dôležité , o aké právo sa jedná ...;)
Wes
17.01.11,14:36
JarkaL to je síce pekné, že dodržiavanie etikety porady, ale keď bola vytvorená téma nikto neodpovedal, takže preto som zvolil tento spôsob.

buchač: nie som právnik ale je to zmenkový a šekový zákon
arizona
17.01.11,14:46
To máš pravdu, že to hľadanie by bolo zdĺhavé, ale skôr mi išlo o to či niekto nepozná týchto ľudí. Tému som zadával už skôr a žiadna odpoveď neprišla tak preto by som zvolil SS.
Niekto ani o sebe tieto udaje narocky neuvadza. Ved ani Ty nemas nic o sebe v profile...;) Vacsina ludi na forach vystupuje pod nickom prave kvoli tomu,aby zostali anonymní.
Porada je dobrovolna a bezplatna,nemoze nikoho nutit odpovedat.

Vies, ze prave preto ma mnoho ludi vypnute prijmanie ss-iek, lebo ich to obtazuje? Ak niekto chce,alebo vie odpovedat, tak Ti odpovie verejne-o tom predsa PORADA je ...:)
Wes
17.01.11,14:55
arizona: presne ako píšeš anonymita je dôležitá a preto to je skôr nemožné zistiť podľa informácii v profile. Mne skôr išlo nájsť ľudí, ktorí vedia o takýchto ľuďoch a radi pomôžu. :)

A možno niekomu to pomôže tiež do budúcna pri tak rastúcej poraďackej komunite ;)
buchač
17.01.11,14:59
JarkaL to je síce pekné, že dodržiavanie etikety porady, ale keď bola vytvorená téma nikto neodpovedal, takže preto som zvolil tento spôsob.

buchač: nie som právnik ale je to zmenkový a šekový zákon
...z toho si nič nerob ...ani ja ...;)

ALE

http://www.rmsfinport.sk/text/z191-1950.htm
Chobot
17.01.11,15:03
JarkaL to je síce pekné, že dodržiavanie etikety porady, ale keď bola vytvorená téma nikto neodpovedal, takže preto som zvolil tento spôsob.

buchač: nie som právnik ale je to zmenkový a šekový zákon

Porada je dobrovoľné fórum, kto chce odpovedá. Ak ti nikto neodpovedal na otázku, tak buď nikto nevie odpoveď, ale nemal čas, alebo nechcel odpovedať. Tu nie je zaručené, že dostaneš kvalifikovanú odpoveď. Ani keď oslovíš nejakého člena, čo je právnik, nemáš záruku, že ti bude vedieť odpovedať.

Čo môžeš urobiť, je pozrieť, kto odpovedá na právne veci a požiadať ich cez SS, či by sa na tvoju tému nepozreli. Ale zoznam právnikov na porade nemáme.
Wes
17.01.11,15:07
buchač dík toto mám naštudované ale predsa nemám istotu v jednej veci a keďže v dnešnej dobe pokiaľ chceš niekomu požičať peniaze je dobre mať akú takú istotu aj keď ani to není záruka.
Riešim nasledujúci problém:

Je platná vlastná zmenka so sročnosťou "určitý čas po videní" aj pokiaľ je v nej uvedený tento text:

Podľa § 23 Zákona o zmenkách a šekoch č. 191/1950 Z.z. vystaviteľ predlžuje lehotu predloženia tejto zmenky na určitý čas po videní z jedného roka na tri roky, čo potvrdzuje svojim podpisom.

vzor je tu: http://tomas.msystems.sk/vlastna_zmenka.doc
Pikoška
17.01.11,15:32
Ja sa netajím, že som bankový úradník, ale ty chceš len právnikov, tak čakaj.
Tak ti treba. Keď také jednoduché veci sa nevieš vo VÚB priamo spýtať. A úradník je pre teba len tajtrlík? Záruka kvality je len JUDr? No tak plať.
Wes
17.01.11,15:38
Pikoška: zrejme ti niečo uniklo ale tak všetci sme ľudia :)

Aká VÚB?, Aký úradník?, Aký tajtrlík?
Neberiem si úver od banky a každopádne nemám nič voči pracovníkom bank, aj keď niektorí fakt nevedia podať fundovanú odpoveď ;)
Pikoška
17.01.11,16:35
Pikoška: zrejme ti niečo uniklo ale tak všetci sme ľudia :)

Aká VÚB?, Aký úradník?, Aký tajtrlík?
Neberiem si úver od banky a každopádne nemám nič voči pracovníkom bank, aj keď niektorí fakt nevedia podať fundovanú odpoveď ;)Máš pravdu, fakt mi niečo podstatné uniklo. Že ani po sebe nevieš čítať. Ale veď všetci sme len ľudia.:)
adam
17.01.11,16:49
....nechápem, prečo tí dvaja na seba útočia :-( nechceš odpovedať, neodpovedaj...
Pikoška
17.01.11,19:22
adam, chlapi neplačú.:)
adam
17.01.11,19:46
Tak neplač...ja môžem, som žena...
Pikoška
18.01.11,11:38
Milá žena adam, zariskujem od teba ešte jedno mimotémy. Tvoj nick ma trošku zmiatol, prepáč mi to. Ja mám ku všetkým ženám hlbokú úctu, tak ti odpúšťam tvoje mimotémy a posielam pekný, hrejivý pozdrav. Ja som si myslel, že adam môže byť len chlap. A ja hlupák starý som až teraz pochopil, že aj Eva môže byť adamom. Usmej sa trošku na mňa, nemrač sa.:):):)
Mária27
19.01.11,10:17
Milá žena adam, zariskujem od teba ešte jedno mimotémy. Tvoj nick ma trošku zmiatol, prepáč mi to. Ja mám ku všetkým ženám hlbokú úctu, tak ti odpúšťam tvoje mimotémy a posielam pekný, hrejivý pozdrav. Ja som si myslel, že adam môže byť len chlap. A ja hlupák starý som až teraz pochopil, že aj Eva môže byť adamom. Usmej sa trošku na mňa, nemrač sa.:):):)
A Pikoška je ten? Tiež by som povedala, že tá. ;)
luja5
19.01.11,10:23
Zase som sa raz na Porade pobavila, aspoň ten deň nie je taký šedivý :-).
Pikoška
19.01.11,12:07
A Pikoška je ten? Tiež by som povedala, že tá. ;)Ďakujem, ďakujem za záujem. Ešte chvíľku sa tu zdržím a bude zo mňa hermafrodit.:) Ale keď už som ťa tu objavil, odpovedal som Wesovi v pôvodnej téme o prolongácii zmenky, neskúsiš to právne posúdiť, prosím ťa? Možno som napísal kravinu, ale verím v tvoju ochotu, tak som ti tam nechal moju rukavičku. Skús ju zodvihnúť a pomôcť nášmu Wesovi. Ďakujem.;)
Mária27
19.01.11,16:52
Ďakujem, ďakujem za záujem. Ešte chvíľku sa tu zdržím a bude zo mňa hermafrodit.:) Ale keď už som ťa tu objavil, odpovedal som Wesovi v pôvodnej téme o prolongácii zmenky, neskúsiš to právne posúdiť, prosím ťa? Možno som napísal kravinu, ale verím v tvoju ochotu, tak som ti tam nechal moju rukavičku. Skús ju zodvihnúť a pomôcť nášmu Wesovi. Ďakujem.;)
No, ja som bola tá obeť, čo mi položil otázku cez ss. Takže odpoveď už má. Je to priam vzorová vlastná zmenka.
Prolongácia sa ale hovorí dodatočnému predĺženiu termínu splatnosti - vystavením novej zmenky alebo prečiarknutím pôvodnej splatnosti a uvedením novej splatnosti.

A nevyhováraj sa na poradu, ak si náhodou iný:---:D
Lubaba
19.01.11,20:47
Sú tu na porade registrovaní aj kvalifikovaní právnici.
Chodia vôbec oni na takéto fóra? :)

Áno sú tu aj kvalifikovaní právnici a chodia, radia a dobre, a ak ti poradili v tvojom probléme, a myslíš že ich rada ti pomohla, tak im zaďakuj, zaslúžia si to.:)
Wes
20.01.11,10:48
Ešte raz vďaka Mária :)

Aj ostatným poraďakom.
Zoltán Kovács
20.01.11,10:52
mimotemymimotemymimotemyTak to čítam ako puk, že cez 4 strany sa dohaduje či sú alebo nie sú tu právnici. Načo vôbec bola téma založená????
janka67
20.01.11,10:58
... náhodou zaujímavá téma. ;)
Dozvedela som sa že nick adam je žena a nick pikoška je muž.:)
A samozrejme ako vždy perfektná odpoveď od Mária27.:);)
Pikoška
20.01.11,12:02
mimotemymimotemymimotemyTak to čítam ako puk, že cez 4 strany sa dohaduje či sú alebo nie sú tu právnici. Načo vôbec bola téma založená????A ty tu čohľadáš? Nerobíš dépeháčku, že máš času na štyri strany nedohadovania? mimotemymimotemymimotemy
MAIKY27
01.02.11,07:52
a co konkretne potrebujes vediet ? :-)