mandyla
17.01.11,15:42
Dobrý deň,
po zlomenine členku (7 týžd.) mám stále bolesti, najmä pri prudšom neuvedomenom pohybe do vonk.strany. Rehab. sestra mi doporučila ortézu, v predajni mi však nevedeli poradiť aká by bola najlepšia. Hľadala som aj na internete ale je tam toho toľko že si neviem vybrať. Nemá niekto z vás skúsenosti s členkovou ortézou, čo by ste mi doporučili? K ortopédovi je veľmi dlhá čakacia doba, chcela by som ju mať čím skôr. Prepláca zdrav.poisťovňa tieto pomôcky ? Za rady vopred ďakujem.
buchač
17.01.11,14:55
Dobrý deň,
po zlomenine členku (7 týžd.) mám stále bolesti, najmä pri prudšom neuvedomenom pohybe do vonk.strany. Rehab. sestra mi doporučila ortézu, v predajni mi však nevedeli poradiť aká by bola najlepšia. Hľadala som aj na internete ale je tam toho toľko že si neviem vybrať. Nemá niekto z vás skúsenosti s členkovou ortézou, čo by ste mi doporučili? K ortopédovi je veľmi dlhá čakacia doba, chcela by som ju mať čím skôr. Prepláca zdrav.poisťovňa tieto pomôcky ? Za rady vopred ďakujem.

Niektoré áno ...ale poukaz vystavuje ortopéd ...;)
arizona
17.01.11,15:36
Ked ti nevedeli poradit odbornici v predajni, tazko ti poradi niekto na dialku, co je pre teba najvhodnejsie...

Najpresnejsiu ortezu-na mieru ti odporuci ortoped.
Dnes ponuka takmer kazdy lekar moznost za nejaku "prirazku" objednat sa na vysetrenie prednostne na urcitu hodinu...
Daniela
18.01.11,12:14
Dnes je presne rok, čo som po zlomenine členku. Keď mi dali po 8 týždňoch dole sádru pani doktorka ma vyprevadila: doporučila mi ortézu, ktorú som si kúpila rovno v ambulancii, odporučila mi rehabilitácie, ktoré som absolvovala 2 mesiace, a upozornila ma, že budem mať bolesti jeden rok. Až v marci bude rok, čo mi dali dole sádru, ale bolelo zodpovedne. Ale aj sama som chodievala na cvičenie, limfodrenáš a masáže, nakoľko celá noha opúchala a robila mi problémy hlavne pri chôdzi po schodoch a tak. Ortéza je fajn, ale nemôžeš ju mať celý deň, ja som mala takú naťahovaciu s gelovými tlakovými vakúšikmi na členkoch. Bola v pohode. Dneš už veselo chodím na dlhé pochody a túry. Ale s paličkami.
Myslím si, že veľmi rýchlo chceš byť fit. To nepôjde. Hej a za ortézu som zaplatila 2 eurá - značková adidaska, vraj.
mandyla
26.01.11,19:47
Daniela, bola som na kontrole u chirurga a dal mi ortézu do ruky ale nie je dobrá, tlačí ma a to ma núti nosiť ju čím menej. Asi si kúpim kvalitnejšiu. Zaujalo ma že chodíš s paličkami, po roku. Ja ich už teraz nenosím lebo bez nich mám lepší cit pre kvalitu terénu. Chodím veľmi opatrne, všetko si pred sebou všímam a mám kvalitné topánky vysoko nad členky. Taká malá zlomenina a toľko problémov s ňou, pritom bola len hladká, bez posunutia. A ešte ma posielajú na kúpelné liečenie, neviem či mám alebo nemám ísť. V tom by si mi mohla poradiť.Mnohí mi hovoria že aj bez toho to rozchodím.Ćlenok, resp. okolité štruktúry ma bolia ale opuch sa zmenšuje len nemôžem dlhšie stáť ani chodiť. Masér mi povedal že ten členok už budem mať navždy hrubší ako druhý, že opuch celkom nezmizne.Má podľa teba pravdu?
terezamaria
26.01.11,20:13
Dobrý deň,
po zlomenine členku (7 týžd.) mám stále bolesti, najmä pri prudšom neuvedomenom pohybe do vonk.strany. Rehab. sestra mi doporučila ortézu, v predajni mi však nevedeli poradiť aká by bola najlepšia. Hľadala som aj na internete ale je tam toho toľko že si neviem vybrať. Nemá niekto z vás skúsenosti s členkovou ortézou, čo by ste mi doporučili? K ortopédovi je veľmi dlhá čakacia doba, chcela by som ju mať čím skôr. Prepláca zdrav.poisťovňa tieto pomôcky ? Za rady vopred ďakujem.

Je najlepšie, keď ortézu predpíše ortopéd, potom k ortopédom chodí odborná pracovníčka, ktorá Ti presne zmeria členok, firma ho vyrobí a dostaneš ho doručovacou firmou priamo domov.
Niečo sa dopláca, ale nie veľa. To sa platí hneď pri tom meraní. Čo tak skúsiť objednať sa u ortopéda na presne určený čas?
mandyla
27.01.11,06:52
Môj ortopéd takúto službu neponúka, len podľa poradovníka. Som objednaná na 29.3. Som s ním spokojná tak nechcem od neho odísť.Ale je čudné že nezohľadňuje prípady súrne, aj súrnejšie ako môj a tie ktoré môžu počkať.
ivka70
27.01.11,07:04
Môj ortopéd takúto službu neponúka, len podľa poradovníka. Som objednaná na 29.3. Som s ním spokojná tak nechcem od neho odísť.Ale je čudné že nezohľadňuje prípady súrne, aj súrnejšie ako môj a tie ktoré môžu počkať.

Ja si myslim, ze skorsi termin si mozes zaplatit a dostanes sa k nemu skor.
A co sa tyka paliciek, myslim, ze Daniela mala na mysli palicky na rychlu chodzu, ktore bezne pouziva x ludi pri turistike.