Pohar
17.01.11,17:31
dobrý deň
od včera máme 38 až 39 teploty...dnes sme boli u lekárky...
urobila výter ..zajtra máme zavolať a dohodneme sa
hrdlo je mierne červené....
dcéra má 10 a pol roka...
dávam ak je vyssia teplota nad 38 každých 6 hodín paralen 500, alebo popritom ibalgin 200
prosím teraz rady...lebo nemam moc skusenosti s teplotami...
ako dať teplotu ak bude vysoká...zatiaľ ked mala 39 pomohol aj zábal...
prosím vaše rady ako riešite teplotu, kolo teplota trvá,..a ako s nou bojujete..poprípade nejaké rady o teplote...vdaka zatiaľ
arizona
17.01.11,16:37
Dav
17.01.11,16:44
Pri teplotách je dobré aj sprchovanie. Voda by nemala byť horúca, skôr vlažná. Potom do postele, ležať, potiť sa. Paralen, acylpyrin (ak ho znesie), čaj s medom - mäta, lipa, rumanček, detský čaj - aby nebola dehydrovaná. Tiež ovocné šťavy - jablká, pomaranče, mandarínky, prípadne kompót. Strava - na čo má chuť, ak má chuť do jedla. Slepačí vývar má dobré účinky pri prechladnutí. Ak by nezvládala sprchu, aspoň členky a zápästia ochladzovať.
ivka70
17.01.11,16:46
1. rada: nekombinuj Paralen (s ucinnou latkou Paracetamol) s Ibalginom (s ucinnou latkou Ibuprofenum)
Ak ich uz chces oboje, tak s minimalnym odstupom 4 hodin, niektori lekari odporucaju az 6 hodin


Jsou 2 hlavní látky na snížení horečky u dětí - paracetamol, ibuprofenum. V lékárně je dostanete pod různými názvy,ale účinná látka je stále stejná.

Paracetamol - paralen, panadol, mexalen
Ibuprofenum - brufen, ibuprofen, ibalgin, nurofen, apoibuprofen
Obě tyto látky můžete dostat ve formě tablet, sirupu nebo čípků a obě jsou volně k dostání bez potřeby receptu. Při pocitech na zvracení nebo při zvracení podáváme čípky, které i nejrychleji začínají působit (nejdříve se vstřebají).

Dávkování je uvedeno na krabičkách, důležité však je, že OBĚ LÁTKY PODÁVÁME NEJDŘÍVE PO 6 HODINÁCH!

2. rada: je rozpisana tu, najma zabaly, caj, tekutiny ...
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=399
Pohar
17.01.11,17:04
1. rada: nekombinuj Paralen (s ucinnou latkou Paracetamol) s Ibalginom (s ucinnou latkou Ibuprofenum)
Ak ich uz chces oboje, tak s minimalnym odstupom 4 hodin, niektori lekari odporucaju az 6 hodin


Jsou 2 hlavní látky na snížení horečky u dětí - paracetamol, ibuprofenum. V lékárně je dostanete pod různými názvy,ale účinná látka je stále stejná.

Paracetamol - paralen, panadol, mexalen
Ibuprofenum - brufen, ibuprofen, ibalgin, nurofen, apoibuprofen
Obě tyto látky můžete dostat ve formě tablet, sirupu nebo čípků a obě jsou volně k dostání bez potřeby receptu. Při pocitech na zvracení nebo při zvracení podáváme čípky, které i nejrychleji začínají působit (nejdříve se vstřebají).

Dávkování je uvedeno na krabičkách, důležité však je, že OBĚ LÁTKY PODÁVÁME NEJDŘÍVE PO 6 HODINÁCH!

2. rada: je rozpisana tu, najma zabaly, caj, tekutiny ...
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=399

dakujem
ja som dnes v lekárni pýtala ibalgin a pýtala sa na užívanie...
povedali že možem súčasne lebo to sú iné zložky...paralen, ibalgin....tak teraz neviem....:mee:
Tweety
17.01.11,17:26
dakujem
ja som dnes v lekárni pýtala ibalgin a pýtala sa na užívanie...
povedali že možem súčasne lebo to sú iné zložky...paralen, ibalgin....tak teraz neviem....:mee:
Ibalgin je veľká záťaž na žalúdok, skús radšej panadol tbl., čípky na zníženie teploty, sprchu vlažnou vodou.
Pohar
17.01.11,17:34
ale dakujem za názory a rady
tie linky na web sú super....je to tam pekne rozpísané, dakujeme
teplota klesla...uvdíme aká bude noc
ja sa dosť teplôt bojím, neviem prečo....asi preto že už sme raz skončili v nemocnici na infúziach...ale to bola hnačka....
dakujem ešte raz...
Lotarka
17.01.11,17:52
Tiež mám dcéru v tom veku. Keď mala také vysoké horúčky napr. 39,5-40 tak sme dávali zábaly. Na holé telo, zväčša len hruď, nie na ruky a nohy, mokrý chladný uterák a na to suchú deku alebo len plachtu. Keď bola menšia absolvovali sme to s jednou detskou doktorkou z pohotovosti. Uterák sme vymieňali viackrát, kým nezačala klesať horúčka.

No dosť našim dievkam pomáha aj otvorené alebo pootvorené okno a keď ich zakryjeme iba dekou, nebabúšime ich. Samozrejme veľa tekutín.

Keď boli menšie vždy som sa obávala prípadných kŕčov z horúčky, viem že sme im dávali nejakú tabletku (asi diazepan) ale tie už v tomto veku asi nehrozia.

Držím palce, nech uz vysoké horúčky neprídu.
Tezaurus
17.01.11,17:55
DAV: acylpyrín sa nesmie pouzivat pri horucke, moze sposobit vazne poskodenie zdravia
buchač
17.01.11,18:36
DAV: acylpyrín sa nesmie pouzivat pri horucke, moze sposobit vazne poskodenie zdravia
...neblbni ...acylpirin skodi len vtedy ked nevies ako s nim treba zaobchádzať...

Nebezpečné kombinácie
Ľubovník bodkovaný a antidepresíva.
Acylpirín pri žalúdočných problémoch.
Ginko pri problémoch s pečeňou.

Pri DNE neužívajte acylpirín ani paracetamol
Prostriedky proti bolesti totiž účinkujú rôzne.
Acylpirín spomaľuje vylučovnie kyseliny močovej z organizmu a tak môže zosilniť ťažkosti.
Paracetamol má zasa prislabé protizápalové účinky, takže jeho vplyv nie je dostatočný.

Pacientom, ktorí už trpia nejakým srdcovo-cievnym ochorením, denné užívanie acylpirínu dokázateľne pomáha. V tomto prípade jedna tableta denne môže zabrániť vzniku ďalšieho infarktu.
a mimochodom ...;)

- 2 acylpiríny rozdrviť k šampónu na vlasy a nechať pôsobiť 2 minúty proti lupinám.
- 6 acylpirínov roztopiť v pohári vody a votrieť do vlasov na 10 minút - dosiahne sa tak pravá farba vlasov.
- 5 acylpirínov, pol lyžičky citrónovej šťavy a pol lyžičky vody – pastu natrieť na päty, zabaliť kvôli spareniu do teplého uteráka, previazať igelitom a nechať 10 minút účinkovať

Čo sa týka detí , to je iné ...

Voľnopredajné prípravky

Akékoľvek lieky či už voľnopredajné, alebo na predpis vždy konzultujte s lekárom. Nedávajte deťom nič len na základe odporúčania reklám, susedky, švagrinej, či na základe pochybných článkov na internete (ako je tento!). Aj keď v podobných prípadoch sa možno bežne určité liečivá používajú, nemusí to byť vhodné aj u vášho dieťaťa!

Horúčku začíname liečiť zvyčajne najskôr paracetamolovým prípravkom (napr. Panadol Baby, Paralen). U detí sa neodporúča podávať kyselina acetylosalycilová (Acylpyrín, Aspirín a podobné prípravky). Niekedy sa však kombinuje pol tabletky paracetamolu, pol Acylpirínu. V lekárni vám poradia.

Ďalšou z možností ako znížiť teplotu je sprchovanie vlažnou vodou, prípadne zábal (zabalenie dieťaťa do vlažnej osušky). Tento spôsob liečenia teploty je však pre dieťa dosť nepríjemný a stresujúci. Navyše nevhodné sprchovanie by mohlo dieťaťu ublížiť. Preto k sprchovaniu pristupujeme s rozmyslom a opatrne. Najskôr nastavíme vodu na teplejšiu teplotu a potom jej teplotu postupne znižujeme.
a ďalej ...http://deti-ako.sk/zdravie-deti/horucka/
durisovad
17.01.11,18:43
Ked boli nase deti male a mali dost vysoke horucky, pouzila som stary osvedceny recept od starej mamy: nozicky - slapky dietata som zabalila do handricky namocenej v chladnom bielom vine a omotala suchym uterakom. Su aj drastickejsie metody - zabalit cele dieta do mokrej plachty, ale to som nepouzila ani raz.
Tweety
17.01.11,18:46
dobrý deň
od včera máme 38 až 39 teploty...dnes sme boli u lekárky...
urobila výter ..zajtra máme zavolať a dohodneme sa
hrdlo je mierne červené....
dcéra má 10 a pol roka...
dávam ak je vyssia teplota nad 38 každých 6 hodín paralen 500, alebo popritom ibalgin 200
prosím teraz rady...lebo nemam moc skusenosti s teplotami...
ako dať teplotu ak bude vysoká...zatiaľ ked mala 39 pomohol aj zábal...
prosím vaše rady ako riešite teplotu, kolo teplota trvá,..a ako s nou bojujete..poprípade nejaké rady o teplote...vdaka zatiaľ
Terazky ma napadlo, na zníženie teploty sú dobré aj čučoriedky, takže, ak máš zaváraninovú fľašu, neváhaj. Mám to overené, hoci moje deti sú už dávno dospelé, ale čučoriedky fungujú aj u dospelých pacientov.
Pohar
17.01.11,19:12
dakujem všetkým za príspevky...
teplota je teraz 37,3...tak uvidíme ako noc a zajtrajšok
máme volať na výsledky výterov a rozhdne sa čo dalej
CRP robili z prsta 1,1 takže žiaden bacil snad....

majte sa a dobrú noc všetkým;)
Dav
17.01.11,21:19
DAV: acylpyrín sa nesmie pouzivat pri horucke, moze sposobit vazne poskodenie zdravia
Písala som, že ak ho znáša, nie že ho musí bezpodmienečne dať dcére.
Syn mal alergiu na Ibubrufen, namiesto paralenu mohol jesť lentilky (neúčinkoval mu) a pri 40°teplote som si mohla vybrať, či uľavím dieťaťu acylpirínom, alebo či počkám, kým sa mu stav ešte zhorší. Keď nezabrali ani vlažné sprchy, ani paralen a dieťa blúznilo v horúčke, s výpadkami vedomia, tak som mu podala acylpirín a teplota klesla na normálnejších 38-39°.
osky
18.01.11,15:33
ako paralen,acylpirin ,aspirin....neviem,ale davajte si pozor na ibuprofen a vsetko co ho obsahuje!!!!je velmi skodlivy,hlavne pre zeny!
je uz dokazane,ze dlhodobym a pravidelnym uzivanim latok proti bolesti sposobuje rakovinu.a okrem toho,ibuprofen vytvara akusi skrupinku na maternici a potom sa plod tazko uhniezduje!!!
takze pozor na to,co jete.

ja na horucku odporucam zasadne bazovy,lipovy alebo kamilkovy caj,moze byt aj s medom.pit taky teply ako len znesiete a potom hned do postele sa ist vypotit.caj treba pit vzdy cerstvy,alebo ho dat do termosky,nikdy nie do mikrovlnky-nema ucinok.a treba pit casto,kazdu hodinu,dve za salku.
dobre su echinaceove kvapky alebo sirup-dostat v lekarni,kombinovat to s tymi cajmi.
no a ked sa idete potit do postele,dat si este na celo normalny studeny obklad,najlepsi je namoceny v slanej vode.
pri vysokych horuckach je vyborne natierat si spanky a celo ,chodidla a lytka alpou,alebo mentolovou mastou.velmi to pomaha-potom ist do postele a vypotit sa.

priklad:
chodidla,lytka,spanky a celo si ponatierame alpou.
ulozime sa do postele,dobre sa prikryjeme,vypijeme si este salku dobreho caju/z tych co som napisala/.
po vypiti caju si lahneme a na celo dame este studeny obklad.
poriadne sa zababusime a snazime sa pospat si,ak sa prepotime,treba sa hned prezliect do sucheho.trosku vyvetrat miestnost a znova vypit salku caju.zostat v posteli a este sa potit.
popri tom pijeme rano na onbed a vecer echinaceu a s patricnym odstupom potom este aj citronovu stavu zmiesanu s teplou vodu a medom.
nepotrebujete ziadne tabletky-zarucene!
Pohar
19.01.11,15:02
zdravím všetkých
teploty klesli...ale kašel ostal aj hlieny dnes sme dostali Zinnat....

boli sme ráno ešte nalačno na výtery....čakali sme doktorku...
najedli sme aj napili....ale čakali sme asi hodinu....
vzduch predýchaný....bola dosť vyčerpaná ...
a ked sme vošli do ambulancie zbledla....doktorka ju dala ľahnúť a tlak 60/30
úplne bledá...nízky tlak....dali sme Colu...ležala dlhšie...a tlak potom 100/60
hrozne som sa bála....
toto sú naše prvé teploty...aj takýto tlak...
dnes nám hlásili spolužiaci že teplotujú 40-tky....tak zrejme to prúdi po triede...
vdaka aešte raz
Tweety
19.01.11,15:06
zdravím všetkých
teploty klesli...ale kašel ostal aj hlieny dnes sme dostali Zinnat....

boli sme ráno ešte nalačno na výtery....čakali sme doktorku...
najedli sme aj napili....ale čakali sme asi hodinu....
vzduch predýchaný....bola dosť vyčerpaná ...
a ked sme vošli do ambulancie zbledla....doktorka ju dala ľahnúť a tlak 60/30
úplne bledá...nízky tlak....dali sme Colu...ležala dlhšie...a tlak potom 100/60
hrozne som sa bála....
toto sú naše prvé teploty...aj takýto tlak...
dnes nám hlásili spolužiaci že teplotujú 40-tky....tak zrejme to prúdi po triede...
vdaka aešte raz
Prajem dcérke skoré uzdravenie, dobre sa o ňu staraj, dávaj veľa piť, dobrú stravu a všetko bude dobré, neboj. Maja