smachotka
17.01.11,19:46
Ahojte prenajímam dom dvom firmam ako kancelarie. Teraz vysiel ten novy zakon o prenajme.Viete mi niekto poradit co musim spravit, aby to bolo dobre. dakujem
Ice dive
17.01.11,19:06
Ahojte prenajímam dom dvom firmam ako kancelarie. Teraz vysiel ten novy zakon o prenajme.Viete mi niekto poradit co musim spravit, aby to bolo dobre. dakujem
vyšiel nový zákon o dani z príjmov... nie o prenájme...
otázka je čo chceš vedieť... ak si nebola registrovaná na daňovom úrade - mala by si sa registrovať a vybaviť si daňové identifikačné číslo a prihlásiť sa do tvojej zdravotnej poisťovne ako SZČO a ak máš jediný príjem len z prenájmu tak začať platiť preddavky na zdravotné poistenie v minimálnej výške 46,06 €
smachotka
17.01.11,19:16
tak som živnostnik IČO mam a aj si platim zdravotné poistenie. na danovy urad dam len oznamenie ze prenajimam nieco a na zdravotnu tiez nieco take?
Ice dive
17.01.11,19:35
no a doteraz ste neboli nahlásená na daňovom úrade, ako prenajímateľ nehnuteľnosti?
ak ste nehnuteľnosť prenajímali už pred tým a zdravotné odvody si platíte už ako SZČO nemmusíte sa nahlasovať nikam, len podávať daňové priznanie a RZZP
kamoska1
17.01.11,19:38
Aj ja prenajímam nehnutelnosť,na daňovom som registrovana,dnes som bola na zdravotnej poisťovni sa spytať,čo a ako.Dali mi tlačivo,to vypíšem a do konca januara ho musím doniesť.Keď že som pracujúca,tak až v roku 2012 sa mi bude počítať, odvody do zdravotnej poisťovne.Aspom tak mi to dnes tam vysvetlili.
smachotka
17.01.11,20:16
nie na danovom sme neoznamovali este nic, to je asi chyba co?
a musim ist aj ja do zdravotnej poistovne to nahlasit? RZZP si robim.
kamoska1
18.01.11,21:25
nie na danovom sme neoznamovali este nic, to je asi chyba co?
a musim ist aj ja do zdravotnej poistovne to nahlasit? RZZP si robim.
Ak to prenajímaš viac ako 2 mesiace,tak si priprav pokutu vyše 60 EU,(skratka 2000 SK).To Ti daňové vyrúby,ak neohlasiš prenajom do 2 mesiacov.Dá sa to prežiť,hlavne ,že budeš zaregistrovaná.Ale určite si to daj do poriadku,lebo za to sú potom iné páky.
Evinka73
18.01.11,22:22
A mám klienta- zamestnanec a konateľ s.r.o., prenajima byt.Na DÚ prenajom bytu bol nahlasiť, ale nema žiadne DIČ. Ake daňové priznanie musí podať? Myslím typ A, B? A musi sa prihlasit do ZP, ako zisk z prenajmu nepresiahne 40 EUR mesačne, resp. 500 EUR ročne?
smachotka
19.01.11,18:43
a na tu zdravotnu poistovnu mam ist nieco nahlasit?
kamoska1
19.01.11,18:54
a na tu zdravotnu poistovnu mam ist nieco nahlasit?

Pôjdeš na zdravotnú poistovňu,tam Ti dajú dve tlačivá ktoré vyplníš a je to.Si zaregistrovaná.Dnes som tam niesla aj ja vyplnené tlačivá.Nevypytuj sa stale a choď,lebo ak sa nezaregistruješ do konca januara,tak je za to pokuta 3390EU.(pouze).
smachotka
19.01.11,19:23
este jedna otazocka, to idem na tu zdravotnu kde si posielam odvody? ozaj napadla ma este jedna, musi sa registrovat aj taky clovek co prenajima pôdu
helahank
20.01.11,08:22
prosím vás a ako je to teraz s dôchodcami? moja mama prenajíma pozemok pod bilboard a je to určite za viac ako 500,- eur. má sa prihlásiť aj na dú aj na zp? Ď.
kamoska1
21.01.11,15:04
este jedna otazocka, to idem na tu zdravotnu kde si posielam odvody? ozaj napadla ma este jedna, musi sa registrovat aj taky clovek co prenajima pôdu

Ano,to musíš ísť na svoju zdravotnú poistovňu,kde Ti idú odvody.Hneď sa spytaj aj na pôdu,lebo to by malo patriť tiež do nehnutelnosti.