jeess
17.01.11,19:14
Dobry den,mama mi chce prepisat dom,a chcem sa opitat,ket vyplatim brata ci sa mi musi brat este vypisat.dakujem.
adam
17.01.11,18:17
Nezrozumiteľná otázka...ako sa má brat vypisat???
jeess
17.01.11,18:33
ze
jeess
17.01.11,18:37
ci po vyplateni ma narok na dom,alebo sa musi z domu vypisat.
Mária27
17.01.11,18:37
Keď ti to mama daruje (alebo predá), musí byť jej podpis na zmluve overený. Brat sa podpisovať nemusí. Ani ho nemusíš vyplácať.

Ide o dar vyššej hodnoty, preto pri dedení po mame môže brat žiadať, aby sa ti tento dar započítal. Čiže by sa potom mohlo stať, že nebudeš už dediť nič, lebo hodnota domu by bola vyššia ako zvyšné dedičstvo.
Ice dive
17.01.11,18:45
ci po vyplateni ma narok na dom,alebo sa musi z domu vypisat.
ak myslíš, trvalý pobyt, tak pokiaľ mu ho nezrušíš, tak sa z domu "vypisovať" nemusí...
v podstate toto nie je spojené z predajom / prevodom nehnuteľnosti...
jeess
17.01.11,18:54
vypisat sa z domu znamena ze nema narok na dom.Velmi pekne dakujem za radu.
Ice dive
17.01.11,18:56
vypisat sa z domu znamena ze nema narok na dom.Velmi pekne dakujem za radu.
no ak ti ho mama prevedie celý darovacou zmluvou... tak na ten dom brat nebude mať žiaden nárok... jediné čo môže spraviť je chcieť tento dar započítať voči tebe pre dedičskom konaní po mame...
buchač
17.01.11,18:58
vypisat sa z domu znamena ze nema narok na dom.Velmi pekne dakujem za radu.

...hm , no neviem ....

Mne sa občas vypíše atrament ..
Alebo šek zvyknem vypisovať ...
Poprípade nejakú sťažnosť vypisujem hore dole ...

E bisťu ....na Slovensku po lovensky ???.....či ......?????? ;)
Halli
17.01.11,19:29
Ja by som sa aj na PN dala vypísať, len kto by za mňa robil ? :D
anonym222
17.01.11,19:45
Možno mala otázka znieť, či sa musí brat po darovaní domu iba jednému z detí z domu vysťahovať?
Halli
17.01.11,19:51
Možno mala otázka znieť, či sa musí brat po darovaní domu iba jednému z detí z domu vysťahovať?

Nie, ja si myslím, že takto:

Ak mi mama daruje dom a ja vyplatím brata, budem jediným vlastníkom?


to vypísať, vlastne znamená v jeho prípade vyplatiť s tým, že jediným vlastníkom ostane on...pobyt brata v dome už myslím nerieši, aj keď sa chcel vlastne aj to opýtať.:rolleyes:
lubica_02
17.01.11,20:02
Ak mama daruje majetok výlučne tebe, bude vykonaný zápis na LV na KÚ len na Teba, všetko je vecou darovacej zmluvy, ako sa dohodnete s bratom a mamou, tak bude .
felix1
18.01.11,10:03
Hlavne si v klude upresnite kto a co chape pod Vasou dohodou!!! ( mama, brat a ty). Najhorsie je ak si kazdy predstavuje pod tym nieco ine ( napriklad brat ze dostane peniaze a v byte zostane nadalej, ty ze peniaze vyplatis a brat sa odstahuje a mama chce len aby bol klud). Nasledky dohody musia byt kazdemu jasne ak sa chcete este v buducnosti spolu stretavat :(