milosk
17.01.11,21:32
Poprosim dobru dusu, ktora nieco take vie spravit, trapim sa s tym uz dost dlho a na nic som neprisiel....

potrebujem obmedzit vyber z roletkoveho menu na prve pismeno, cize ak mam zoznam 100 poloziek a do inej bunky zadam trebarz pismeno c, aby mi ponukol z roletkoveho menu len polozky zacinajuce sa na toto pismeno....


viac asi v prilohe...

velka vdaka, potrebujem to dost surne spojazdnit, teda ak sa nieco take da vobec srpravit.... ak sa to da spravit v jednom rozbalovacom okne, mne je to jedno, len nech vyberam neako podla prveho pismena....
mepex
18.01.11,06:42
V prílohe je riešenie problému pomocou maticového vzroca a funkcii choose. Celé riešenie som sa snažil popísať v poznámkach. Ešte som použil funkciu Match a VlookUp.
PaloPa
18.01.11,07:15
Niečo podobné sa tu na fóre už riešilo, pozri si tému:
"Zoznam" v "Overenie údajov (http://www.porada.sk/1003005-post4.html)

P.
milosk
18.01.11,14:37
V prílohe je riešenie problému pomocou maticového vzroca a funkcii choose. Celé riešenie som sa snažil popísať v poznámkach. Ešte som použil funkciu Match a VlookUp.
vyzera to dobre. akurat mi to nefunguje.....

ak zadam do ruzoveho pola akekolvek pismeno z vyberu, tak v oranzovom roletkovom menu mi ponukne rovnake hodnoty.......

v liste zoznam je to asi spravne zadane, takze malo by to asi tak fungovat, ze pri produkte, pri ktorom zadam pimeno trebarz a tak ked napisem a, tak mi ma ponuknut len produkty spadajuce pod vyber a... dobre som to pochopil? takze ta poprosim pozriet este na tu funcnost hlavne z toho roletkoveho menu.

vdaka
milosk
18.01.11,14:39
Niečo podobné sa tu na fóre už riešilo, pozri si tému:
"Zoznam" v "Overenie údajov (http://www.porada.sk/1003005-post4.html)

P.
neviem ci je to to iste, ja nepotrebujem kazde menu zvast, vybrat do kazdej roletky ine hodnoty asi problem nie je, skor je problem aby roletk ponukala iba hodnoty podla nakeho kluca, ktore zadava pouzivatel.... ci uz do roletky, albo niekde inde, je to jedno.
Zoltan Miklos
18.01.11,14:59
nemoze pouzit lenn obycajny filter na stlpec produktov?
PaloPa
18.01.11,15:01
neviem ci je to to iste, ja nepotrebujem kazde menu zvast, vybrat do kazdej roletky ine hodnoty asi problem nie je, skor je problem aby roletk ponukala iba hodnoty podla nakeho kluca, ktore zadava pouzivatel.... ci uz do roletky, albo niekde inde, je to jedno.

Ono to tak aj je. Prispôsobil som príklad tvojmu zadaniu.
Ak v prvej roletke zadáš písmeno A, v druhej budú k dispozícii len "A-čkové" položky.

Ktoré položky budú priradené ku ktorému písmenu si riadiš v liste "Zoznamy"

P.

... mne v pohode funguje i prvé riešenie od Mepexa, ktoré tiež robí to čo si chcel
milosk
18.01.11,15:56
Ono to tak aj je. Prispôsobil som príklad tvojmu zadaniu.
Ak v prvej roletke zadáš písmeno A, v druhej budú k dispozícii len "A-čkové" položky.

Ktoré položky budú priradené ku ktorému písmenu si riadiš v liste "Zoznamy"

P.

... mne v pohode funguje i prvé riešenie od Mepexa, ktoré tiež robí to čo si chcel
ano, dakujeeeem, toto mi uz funguje....

vdaka