RBER
18.01.11,00:54
Dobrý deň,

neviem či sa už táto téma tu preberala ale chcel by som sa opýtať odkedy bude možné založiť s.r.o na Slovensku za 1 EUR.A budu sa platiť aj iné poplatky,alebo ako to bude ?

Ďakujem
Tristann
18.01.11,04:56
odkiaľ máš informáciu, že sa niečo také ako s.r.o. za 1 € chystá?
Ja som zatiaľ niečo také nepočul ani nečítal...
drobecek1
18.01.11,05:12
Pred pár dňami to bolo v správach na Markíze a hovoril o tom minister hospodárstva ako o nejakom prvku na zatraktívnenie prostredia pre investorov, ale iba hovoril o tom že to majú v pláne, takže uvidíme. Základné imanie 1,- EUR to bude sranda.
Gabhus
18.01.11,06:20
Pokiaľ som tomu dobre rozumela, tak 1 euro bude len základné imanie, ale poplatky budú ako teraz. Neviem, ale kdesi som to takto čítala. Ak niekto vie viac, prosím napíšte, známy chce s.r.o.čku za euro, tak neviem. :confused::confused:
akina
18.01.11,06:26
Pokiaľ som tomu dobre rozumela, tak 1 euro bude len základné imanie, ale poplatky budú ako teraz. Neviem, ale kdesi som to takto čítala. Ak niekto vie viac, prosím napíšte, známy chce s.r.o.čku za euro, tak neviem. :confused::confused:
Bol o tom článok v Hospodárskych novinách, ale nič také v platnosti nie je, bola to len úvaha ministra hospodárstva.
zk24
18.01.11,06:29
Zakladne imanie 1 €? Zas sa rozsiri pocet pofidernych firiem? S takym zakladnym imanim sa neda ani zacat....
Llívia
18.01.11,06:37
Dúfam, že to nebude nikdy. Z dôvodov, ako píše Zk24
Martin Mocko
18.01.11,06:38
Zakladne imanie 1 €? Zas sa rozsiri pocet pofidernych firiem? S takym zakladnym imanim sa neda ani zacat....

Zuzka..ci je to 1€ splatenych..alebo 5000€ virtualnych - nie je to jedno? Podla mna ked chces solidne podnikat, da sa hociako. Ak chces robit ciernotu - je jedno, ake bude povinne ZIM...podla mna.
zk24
18.01.11,06:39
Zuzka..ci je to 1€ splatenych..alebo 5000€ virtualnych - nie je to jedno? Podla mna ked chces solidne podnikat, da sa hociako. Ak chces robit ciernotu - je jedno, ake bude povinne ZIM...podla mna.

Takto bude ale legalne mat iba "virtualne" peniaze. Vacsina mojich klientov vkladala ZI do banky, realne, fyzicky, v sume 5,000 €. A je to vidno aj na spolupraci s nimi. Neda sa to porovnat s takymi, ktori zakladne imanie nikdy nemali. Vsade maju dlhy, zavazky...
Martin Mocko
18.01.11,06:44
Takto bude ale legalne mat iba "virtualne" peniaze. Vacsina mojich klientov vkladala ZI do banky, realne, fyzicky, v sume 5,000 €. A je to vidno aj na spolupraci s nimi. Neda sa to porovnat s takymi, ktori zakladne imanie nikdy nemali. Vsade maju dlhy, zavazky...

Uz tym, ze momentalne nemame povinnost zlozit ZIM fyzicky v banke je to cele ulahcene a smeruje to k tomu, aby bolo ZIM v pokladni. Tych SRO, ktore ZIM nikdy nemali fyzicky zlozene je percentualne dost vela. Aj firmy, ktore zakladaju SRO na predaj. Pochybujem, ze kazda SRO ma zlozene imanie :rolleyes:..kedze ti ju predaju za 300€. Takze v podstate vsetky tieto SRO su "za euro".
zk24
18.01.11,06:53
Uz tym, ze momentalne nemame povinnost zlozit ZIM fyzicky v banke je to cele ulahcene a smeruje to k tomu, aby bolo ZIM v pokladni. Tych SRO, ktore ZIM nikdy nemali fyzicky zlozene je percentualne dost vela. Aj firmy, ktore zakladaju SRO na predaj. Pochybujem, ze kazda SRO ma zlozene imanie :rolleyes:..kedze ti ju predaju za 300€. Takze v podstate vsetky tieto SRO su "za euro".

Ja viem ze to je mozne, aj ze sa to da obist vkladom do pokladne. Ale myslim si, ze to bude prospievat k tomu, aby ludia zakladali s.r.o. bez akychkolvek aspon "psychologickych" zavazkov...

Spravca vkladu ale svojim podpisom vyhlasuje ze zakladne imanie v plnej vyske splatil... takze je uz na kazdom co podpise, a co si vezme za triko.

Neboj, ja tomu rozumiem, len si myslim ze to bude nabadat este k vacsiemu rozmachu s.r.o-ciek, ktore nikdy nemali peniaze, a bez nejakeho kapitalu sa ani zacat neda....
Martin Mocko
18.01.11,07:53
Zuzka, preco by sa nedalo bez velkeho kapitalu zacinat. Zober si svoju cinnost. Staci ti kupit ojazdeny PC s tlaciarnou (200€) a licenciu na soft (400€). Potom uz len nejake kancelarske potreby a pripadne stol. Takze do 1000€ si vybavena na zaciatok, nie? Je vela cinnosti, na ktore ti staci na zaciatok 1000€ a mozno i menej. Aj ked budes urcite namietat, ze mozes zacat ako SZCO. Problem je asi v nasej mentalite. Skor oslovis zakaznika, ked sa volas SRO..ako Janko Mrkvicka. Vyvolava to taky zahadny pocit stabilnejsej spoluprace. I ked niekedy prave opak je pravdou...
zk24
18.01.11,07:58
Zuzka, preco by sa nedalo bez velkeho kapitalu zacinat. Zober si svoju cinnost. Staci ti kupit ojazdeny PC s tlaciarnou (200€) a licenciu na soft (400€). Potom uz len nejake kancelarske potreby a pripadne stol. Takze do 1000€ si vybavena na zaciatok, nie? Je vela cinnosti, na ktore ti staci na zaciatok 1000€ a mozno i menej. Aj ked budes urcite namietat, ze mozes zacat ako SZCO. Problem je asi v nasej mentalite. Skor oslovis zakaznika, ked sa volas SRO..ako Janko Mrkvicka. Vyvolava to taky zahadny pocit stabilnejsej spoluprace. I ked niekedy prave opak je pravdou...


Ved prave, ze ciste "psychologicky" s.r.o.-cka na mna posobi dôveryhodnejsie. Neviem preco. Teda vlastne zalezi na tom kto aku cinnost vykonava. Neocakavam ze uctovnik musi mat zarucene s.r.o-cku, kludne moze byt zivnostnik. Takisto nejaky murar, remeselnik...

Ide iba o moj nazor, ze keby netrebalo mat nijaky kapital pre s.r.o-cku, tak budem mat pocit ze vsetci co ju maju, tak nemaju nijaky kapital...

Ono aj tych 5000 € zohra rolu (aj ked fiktivnych v ramci uctovnictva) pri uplatnovani nejakych zavazkov ak sa s.r.o-cka likviduje. Ak vykaze v kase, kedze ma na ucte 211 5,000 €, tak si budes narokovat nejake splnenie zavazkov. Ak tam ma 1,- €, tak firma ide do konkurzu, nema nijaky majetok...

je to len o pocitoch.. a proste na mna to tak posobi. doveryhodnejsie, ak sa udrzi ZI aspon tych 5,000 €.