tinkas
18.01.11,06:33
ak ide zamestnanec na neplatené voľno s tým, že mu zamestnávateľ bude platiť ZP 10%+4%, nemal by sa nejako dobrovolne poistiť v SP aby mu nechýbali odpracované roky, prípadne nejaké sociálne poistenie počast toho neplateného volna? :(
Mirica-LV
18.01.11,05:38
to je iba na zamestnancovi,
ale pozor pri zdravotnom poistení je tiež zmena od 01.01.2011, ak je zamestnanec celý mesiac na neplatenom voľne musí ho zamestnávateľ odhlásiť ako zamestnanca a zamestnanec sa musí prihlásiť na ZP ako samoplatiteľ,
ak je to iba pár dní tak vyššie uvedené neplatí
tinkas
18.01.11,05:47
fuuha ...dakujem Mirica...tak tuto novu zmenu som akosi nepostrehla...:( takze najlepšie mu je nech sa sám prihlási do ZP a SP a nevies náhodou aka je výska minim. odvodov do SP - je to taký istá výska ako pri dobrovolne poistenom szčo?
Mirica-LV
18.01.11,05:54
minimálny VZ na SP by mal byť od 01.01.2011 329,06 EUR pre dobrovoľne poistenú osobu,
ivka70
18.01.11,07:29
fuuha ...dakujem Mirica...tak tuto novu zmenu som akosi nepostrehla...:( takze najlepšie mu je nech sa sám prihlási do ZP a SP a nevies náhodou aka je výska minim. odvodov do SP - je to taký istá výska ako pri dobrovolne poistenom szčo?

Ak ma o dost vyssiu mzdu ako minimalnu, tak by som radsej tych par dni bez dochodkoveho poistenia ozelela ak osi kazit dochodkovy bod odvodom z minimalnej mzdy.