Angibabuska
18.01.11,08:18
Dobry!

Od roku 2010 som aj zamestnancom jednej firmy a pri tom mam aj zivnost. Ake papiere by som mal vyziadat od svojho zamestnanca pre danove priznanie a v com sa zmeni cely proces? Ked tomu dobre rozumiem tak tak isto vyplnim danove priznanie len naviac vyplnim este kolonky typu: Úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov (V. ODDIEL - VÝPOČET ZÁKLADU DANE)..

SZCO robim cez pausalne vydavky.

Dakujem!
Tweety
18.01.11,07:19
Dobry!

Od roku 2010 som aj zamestnancom jednej firmy a pri tom mam aj zivnost. Ake papiere by som mal vyziadat od svojho zamestnanca pre danove priznanie a v com sa zmeni cely proces? Ked tomu dobre rozumiem tak tak isto vyplnim danove priznanie len naviac vyplnim este kolonky typu: Úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov (V. ODDIEL - VÝPOČET ZÁKLADU DANE)..

SZCO robim cez pausalne vydavky.

Dakujem!
Od zamestnáv. potrebuješ potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti.
Angibabuska
18.01.11,07:46
A na danove priznanie stale budem potrebovat tlacivo typu B? A akym stylom sa meni vypocet dane a ostatnych veci?
Dakujem!
Timka1
18.01.11,07:51
A na danove priznanie stale budem potrebovat tlacivo typu B? A akym stylom sa meni vypocet dane a ostatnych veci?
Dakujem!

potrebuješ DP typ B, pretože si mala prímy aj zo závislej činnosti §5 ZoDP aj zo živnosti §6 ZoDP
Angibabuska
19.01.11,07:51
A kde by som mohol najst nejaky priklad ako treba vypocitat dan, odvody ked pouzivam pausalne vydavky? Alebo nic sa nemeni len treba dopisat do tej kolonky hodnotu, ze kolko som mal zo zavislej cinnosti a vsetko ostatne vypocitam ako minuly rok?
Dakujem!
viktorienka
19.01.11,08:08
A kde by som mohol najst nejaky priklad ako treba vypocitat dan, odvody ked pouzivam pausalne vydavky? Alebo nic sa nemeni len treba dopisat do tej kolonky hodnotu, ze kolko som mal zo zavislej cinnosti a vsetko ostatne vypocitam ako minuly rok?
Dakujem!

pri výpočte zo zárobkovej činnosti sa nič nemení.... uplatníš si paušálne výdavky plus odvody do ZP a Soc.Poi, ktoré si uhradila a len sa doplnia tie údaje, ktoré máš od zamestnávateľa zo závislej činnosti.... tam dalej sa to už zratava.... :cool:
Angibabuska
19.01.11,09:35
Super dakujem za info :)