armont
18.01.11,09:06
Od 1.5.2010 pracujem na živnosť pre jednu nemenovanú bankovú inštitúciu.
Prvý krát budem podávať daňové priznanie ako SZČO. Akým spôsobom zahrniem do daňového priznania odstupné, ktoré som dostal v marci 2010 od predchádzajúceho zamestnávateľa?
Môj základ dane bude tvoriť: PRÍJEM ZO podnikania + toto odstupné? a v akej sume? v tej čo mi prišla na účet (zdanená), alebo podľa výplatnej pásky v Hrubom?

vopred Vám ďakujem za radu.
Timka1
18.01.11,08:16
Od 1.5.2010 pracujem na živnosť pre jednu nemenovanú bankovú inštitúciu.
Prvý krát budem podávať daňové priznanie ako SZČO. Akým spôsobom zahrniem do daňového priznania odstupné, ktoré som dostal v marci 2010 od predchádzajúceho zamestnávateľa?
Môj základ dane bude tvoriť: PRÍJEM ZO podnikania + toto odstupné? a v akej sume? v tej čo mi prišla na účet (zdanená), alebo podľa výplatnej pásky v Hrubom?

vopred Vám ďakujem za radu.

bývalý zamestnávateľ ti vystaví Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a toto odstupné tam bude zarátané aj s normálnym príjmom zo závislej činnosti,

podávaš DP typ B, kde zarátaš príjmy z potvrdenia podľa §5 ZoDP a tiež ostatné príjmy
armont
18.01.11,11:14
Takže správne chápem - daň už budem platiť iba z príjmov z podnikania, hej? Vzhľadom k tomu, že za odstupné som už daň štátu odviedla.
Tweety
18.01.11,11:16
Takže správne chápem - daň už budem platiť iba z príjmov z podnikania, hej? Vzhľadom k tomu, že za odstupné som už daň štátu odviedla.
Áno, v konečnom dôsledku áno, ale príjem z odstupného zahrnieš medzi príjmy zo ZČ.
Timka1
18.01.11,11:17
Takže správne chápem - daň už budem platiť iba z príjmov z podnikania, hej? Vzhľadom k tomu, že za odstupné som už daň štátu odviedla.

v konečnom dôsledku sa príjmy zo závislej činnosti a zo živnosti spočítajú, uplatníš NČ a vypočítaš daň, odrátaš preddavky, ktoré si zaplatila, rozdiel bude daňová povinnosť doplatiť, alebo sa môže stať, že budeš mať preplatky, na to aby sa dalo jednoznačne povedať či budeš platiť alebo nebudeš platiť daň treba čísla