Andrej13
18.01.11,10:09
Chcel by som sa spýtať pri službách dodávaných do ČŠ zdaniteľnej osobe, ide o služby napr.:
preklad katalógov, prezentácia výrobkov danej spoločnosti z ČŠ u nás v SR (v bratislave), reklamné služby (reklama v bratislave), tieto služby sú oslobodené od DPH? A musím ich dávať do SV???


Veľmi potrebujem si toto ujasniť, a prešiel som milión tém. Ďakujem za rady.

Poprípade mi dajte odkaz na paragrafy, ďakujem.
IvoM
18.01.11,10:49
V prípade služieb ide o §15 a §16 a SV §80. V zásade platí že ak ide o službu podľa §15.1 a príjemca v EÚ je povinný zaplatiť túto daň tak to dávaš do SV, inak nie.
Andrej13
19.01.11,10:16
Takže podľa par. 15 ide o službu dodanú v zahraničí, takže bude bez DPH a zahrnutá v SV? Ďakujem.
KEJKA
19.01.11,10:24
Vymenúvaš rôzne služby, ale
špeciálne o reklamných služieb došlo k zásadnej zmene od r.2011, musím sa na to pozrieť, zatiaľ len upozorňujem.
odpoved doplním.
odpoved doplnená v inom príspevku. Ďakujem aj ja.
Andrej13
19.01.11,10:38
Ďakujem, hlavne ma zaujíma toto:
prezentácia výrobkov danej spoločnosti z ČŠ u nás v SR (v bratislave).

Ja by som to dal bez DPH a do SV.
VieraPopluharova
19.01.11,11:09
Ďakujem, hlavne ma zaujíma toto:
prezentácia výrobkov danej spoločnosti z ČŠ u nás v SR (v bratislave).

Ja by som to dal bez DPH a do SV.

Treba si v prvom rade urcit kde je miesto dodania, podla novelizacie zakona o dani z pridanej hodnoty a ci ide o zdanitelnu , alebo nezdanitelnu osobu.
V pripade ak sa sluzby poskytovali zdanitelnej osobe postupujes podla § 15 ods. 1 to znamená , ze miestom dodania bude sidlo odberatela,vzhľadom nato, ze odberatel ma sidlo v Ceskej republike miestom dodania bude Ceska republika a tym padom nie je predmetom dane podla slovenskeho zakona a dodavatel tuto sluzbu nebude zdanovat a ani ju uvadzat v danovom priznani podavanom na Slovensu, ale je povinny uvedenu sluzbu uviest v Suhrnnom vykaze. Povinnost zaplatit v Ceskej republike ma cesky odberatel sluzby (zdanitelna osoba)
V pripade ak sa sluzba poskytovala nezdanitelnej osobe tak miestom dodania je kde sa sluzba skutocne vykonava t.j. ide o Slovensko - Bratislava a fakturacia bude s danou, nakolko ide o § 16 ods. 3 ,dodavatel sluzby je povinny k cene sluzby uplatnit slovensku dan v danovom priznani na Slovensku.
Janiela
19.01.11,15:32
Prosím Vás o radu, slovenská firma dodáva služby v ČR ale pre slovenskú firmu s IČ DPH pre SK. Idú platby do SV? Je to iste trojstranný obchod, tak by asi mal. Trochu som sa doplietla. Ďakujem.
KEJKA
19.01.11,20:03
trojstranný obchod je len pri tovare.
Janiela
23.01.11,08:37
Kejka, zabudla som sa poďakovať. Ďakujem.
Andrej13
03.02.11,09:18
Ďakujem všetkým :)