Sanfrancisko
18.01.11,10:49
Zdravím všetkých,

poprosím poradiť alebo napísať odkaz, kde by som si mohla nájsť zmenu ohladne vrackového pri zahraničných cestách. U nás ich dosť často využívame.

Viem že vreckové podlieha odvodom a daniam. Aké ďalšie zmeny, ak vôbec nastali, nastali? Výška vreckového atď.....

ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Llívia
18.01.11,09:59
Zdravím všetkých,

poprosím poradiť alebo napísať odkaz, kde by som si mohla nájsť zmenu ohladne vrackového pri zahraničných cestách. U nás ich dosť často využívame.

Viem že vreckové podlieha odvodom a daniam. Aké ďalšie zmeny, ak vôbec nastali, nastali? Výška vreckového atď.....

ďakujem veľmi pekne za odpovede.

www.zbierka.sk
www.justice.gov.sk - tu sú zákony aj v aktuálnom znení
VERONIKA6
18.01.11,10:00
Zdravím všetkých,

poprosím poradiť alebo napísať odkaz, kde by som si mohla nájsť zmenu ohladne vrackového pri zahraničných cestách. U nás ich dosť často využívame.

Viem že vreckové podlieha odvodom a daniam. Aké ďalšie zmeny, ak vôbec nastali, nastali? Výška vreckového atď.....

ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Je to ZZ č. 482/2010 Opatrenie č. 482
http://www.saia.sk/_user/documents/FondNIL/Opatrenie%20MF%20482_2010%20zahr%20stravne%202011. pdf
veronikasad
18.01.11,10:41
Ak ťa zaujíma zdaňovanie vreckového, nájdeš v novelizovanom § 5 odst. 5 ZoDzP

(5) Okrem príjmov, ktoré nie sú predmetom dane podľa § 3 ods. 2, nie je predmetom dane ani

a) cestovná náhrada poskytovaná v súvislosti s výkonom závislej činnosti do výšky, na ktorú vznikne zamestnancovi nárok podľa osobitných predpisov, 15) vrátane okrem vreckového poskytovaného pri zahraničnej pracovnej ceste do výšky 40 % nároku na stravné ustanovené týmito predpismi, 15)
Sanfrancisko
18.01.11,10:45
ďakujem všetkým, a už len jedna vec....výška vreckového je stále medzi 5%-40%? Hladala som to, a len si to chcem potvrdiť.

ďakujem
Tweety
18.01.11,11:04
ďakujem všetkým, a už len jedna vec....výška vreckového je stále medzi 5%-40%? Hladala som to, a len si to chcem potvrdiť.

ďakujem
Nie, minimum už nie je.
Sanfrancisko
18.01.11,11:46
Ďakujem, len pre potvrdenie max. je stále tých 40%?

Vďaka
Sanfrancisko
18.01.11,14:30
Super, ďakujem všetkým :)

Vedel by ma ešte niekto presne usmerniť kde v zákone o sociálnom a zdravotnom poistení sa píše, že sa z vreckového budú platiť odovdy? O aký paragraf ide?

Ospravedlňujem sa že sa mi to nechce poriadne hľadať:)
Tweety
18.01.11,14:37
Super, ďakujem všetkým :)

Vedel by ma ešte niekto presne usmerniť kde v zákone o sociálnom a zdravotnom poistení sa píše, že sa z vreckového budú platiť odovdy? O aký paragraf ide?

Ospravedlňujem sa že sa mi to nechce poriadne hľadať:)
Stačí len, ak si pozrieš čo všetko vstupuje do VZ. Takže nemusí čítať, všetko.
Sanfrancisko
18.01.11,16:13
ďakujem všetkým.
čaute :)
baxova
19.01.11,06:47
Ak môžem mňa by zaujímalo či je stravne povinné poskytovať od zamestnávateľa? Hľadala som to ale možno som to prehliadla. Ďakujem :-)
baxova
19.01.11,06:53
Opravujem sa - ide mi o vreckove, je zamestnavatel povinny poskytovat vreckove? Dakujem :-)
Tweety
19.01.11,06:54
Opravujem sa - ide mi o vreckove, je zamestnavatel povinny poskytovat vreckove? Dakujem :-)
Nie je.
zk24
23.05.11,12:39
www.justice.gov.sk (http://www.justice.gov.sk) - tu sú zákony aj v aktuálnom znení


Kde na tejto stranke hladate aktualne znenia zakonov? Ja sa tam vobec nevyznam. Hladam aktaulne znenie zákona o cestovných náhradach k 1.1.2011, celé znenie, nie iba sadzby... a neviem to nikde najst. Poradite? :(
Chobot
23.05.11,13:19
Kde na tejto stranke hladate aktualne znenia zakonov? Ja sa tam vobec nevyznam. Hladam aktaulne znenie zákona o cestovných náhradach k 1.1.2011, celé znenie, nie iba sadzby... a neviem to nikde najst. Poradite? :(

Nie je to nič zložité.

V prvom rade si musíš zvoliť verziu pre prehliadač. Ak máš Internet explorer, tak na úvodnej obrazovke (Obr. 1) klikneš vľavo dole na Internet Explorer, ak máš iný prehliadač, tak na Štandard HTML. Potom na tej istej obrazovke klikneš na Predpisy.

Na ďalšej obrazovke (Obr. 2) si zadáš číslo predpisu, ktorý hľadáš. Ak nevieš číslo predpisu, môžeš zadať aj Názov predpisu (alebo jeho časť). Musí to byť ale gramaticky v správnom tvare, inak ti to nenájde (ak zadáš "cestovné náhrady", nenájde zákon, lebo to je "Zákon o cestovných náhradách".)

Potom klikneš na Vyhľadať.

Pokiaľ na obr. 2 nemeníš pole Účinný k dátumu, tak ti zobrazí aktuálne znenie - Obr. 3. Ak dátum vymažeš, tak ti zobrazí všetky verzie - teda históriu toho zákona - obr. 4. Na oboch si môžeš vybrať znenie účinné k aktuálnemu dňu a máš zákon na obrazovke - Obr. 5