brenda
18.01.11,11:58
Ahojte,
prosím Vás kde by som našla nejaké info o účtovaní výdavkov za nákup pracovného oblečenia pri SZČO ? V ktorom zákone, prípadne vyhláške?

Konkrétne ide o szčo - obchodný zástupca, má nárok na také výdavky?
Ďakujem.
jess
18.01.11,11:04
nie
Zita5
18.01.11,13:23
Nie je jednoznačné , či si to podnikateľ obháji .Vlastne obchodný zástupca by mal byť reprezentatívne oblečený, ale na druhej strane ak si aj zakúpi takéto oblečenie , mal by si to vedieť obhájiť , že toto oblečenie je skutočne preukázateľné vynaloženým za účelom dosiahnutia a udržania si zdaniteľných príjmov .

Takéto oblečenie by malo byť nejako označené , aby sa odlišovalo od bežného oblečenia resp. ošatenia .Bolo by však vhodné si spraviť na toto ošatenie internú smernicu .

Záver - ak si dokáže obhájiť pred daňovou kontrolou takýto výdavok je na jeho rozhodnutí.
Tweety
18.01.11,13:26
Ahojte,
prosím Vás kde by som našla nejaké info o účtovaní výdavkov za nákup pracovného oblečenia pri SZČO ? V ktorom zákone, prípadne vyhláške?

Konkrétne ide o szčo - obchodný zástupca, má nárok na také výdavky?
Ďakujem.
AK ide o ochranné pracovné oblečenie, tak tu je to jednoznačné áno, ale oblečenie pre obch. zástupcu, to je také niečo, akokeby si zamestnanec dal preplatiť oblečenie do práce.
Zita5
18.01.11,13:31
AK ide o ochranné pracovné oblečenie, tak tu je to jednoznačné áno, ale oblečenie pre obch. zástupcu, to je také niečo, akokeby si zamestnanec dal preplatiť oblečenie do práce.

Majka , ale ak by zamestnávateľ rozhodol , že obch.zástupcovia budú mať rovnaké ošatenie , tak im ho môže zakúpiť .;)

Ale tu ide o SZČO a práve preto som nechala na jeho rozhodnutí. Zakázané zákonom to nie je, záleží od argumentácie .
Tweety
18.01.11,13:34
Majka , ale ak by zamestnávateľ rozhodol , že obch.zástupcovia budú mať rovnaké ošatenie , tak im ho môže zakúpiť .;)

Ale tu ide o SZČO a práve preto som nechala na jeho rozhodnutí. Zakázané zákonom to nie je, záleží od argumentácie .
Áno, samozrejme môže zakúpiť, ale nikde nie je napísané, že je to daňovo uznaný výdavok, jedine ak by išlo o ochranný odev. Tak prečo by mal byť daň. uznaný u živnostníka?
Zita5
18.01.11,13:37
Inak obchodný zástupca pracuje na živnosť ?
S takým predmetom živnosti som sa nestretla . Ak by to mal byť v pozadí pracovný pomer, tak nech si pýta od tzv.zamestnávateľa "ošatné".
Zita5
18.01.11,13:45
Áno, samozrejme môže zakúpiť, ale nikde nie je napísané, že je to daňovo uznaný výdavok, jedine ak by išlo o ochranný odev. Tak prečo by mal byť daň. uznaný u živnostníka?

Tieto obleky sa tu otáčajú vždy pri daňovom priznaní . je tu kopec tém, niečo som vybrala z archívu http://www.porada.sk/548963-post2.html

Ja tiež nemám na to jednoznačné stanovisko, je to dvojsečná zbraň.
Zita5
18.01.11,13:56
brenda
19.01.11,08:32
Ďakujem za rady a odpovede.