Marci2305
18.01.11,11:41
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, môžem si uplatniť nejaké výdavky v daňovom priznaní pri príjme podľa tohto § 6 zákona, ods. 2 písm. d)? V akej výške a čím to zdokladujem? Môže to byť aj účet za tel.?
Ďakujem veľmi pekne za rady.
wallie
18.01.11,11:00
môžeš uplatniť buď paušálne výdavky - 40% alebo všetky skutočné výdavky, ktoré ti vznikali v súvislosti s tvojou sprostredkovateľskou činnosťou, napr. aj účty za telefón, ale len v pomere v akom bol telefón využívaný na "podnikateľské" účely nie na súkromné hovory, ďalej cestovné náklady, nákup drobných kanc. potrieb, iné ma pri tejto činnosti finančných sprostredkovateľov momentálne ani nenapadá...
pri uplatňovaní skutočných výdavkov, musí ísť o preukázateľné výdavky, t.j. od všetkého treba mať bločky z ERP, alebo iný výdavkový doklad, ak si to neodkladala asi bude jednoduchšie dať tam tie výdavky paušálom -40% :)
Zita5
18.01.11,11:02
môžeš uplatniť buď paušálne výdavky - 40% alebo všetky skutočné výdavky, ktoré ti vznikali v súvislosti s tvojou sprostredkovateľskou činnosťou, napr. aj účty za telefón, ale len v pomere v akom bol telefón využívaný na "podnikateľské" účely nie na súkromné hovory, ďalej cestovné náklady, nákup drobných kanc. potrieb, iné ma pri tejto činnosti finančných sprostredkovateľov momentálne ani nenapadá

- nájom za kanceláriu
- poplatky NBS
- školenia
- odvody do fondov
......
Marci2305
18.01.11,11:31
Takže ak by som doložila výpis z účtu za telefon...každý mesiac, z tejto sumy si môžem uplatniť iba 40%? Musím mať aj faktúry? Alebo postačia iba výpisy o zaplatení z účtu. Iné výdavky bohužiaľ nemám.
wallie
18.01.11,11:41
nie, paušálne výdavky vo výške 40% znamená že si uvedieš v priznaní príjmy napr. 10000 Eur a z toho vypočítaš paušálne výdavky na ktoré máš nárok a zákon o dani z príjmu ti to umožňuje v zmysle §6 ods.10 (40% = 4000 Eur, bez toho aby si musela čokoľvek zdokladovať
Marci2305
18.01.11,12:02
A keď mám príjmy podľa tohto § 6 vo výške 446,81 Eur. Môžem si toto uplatniť?
wallie
18.01.11,12:32
áno, stále máš nárok na výdavky vo výške 40%, nie je to limitované výškou príjmov, podmienkou je tam len to, aby si nebola platiteľom DPH, čo predpokladám nie si...
ak si mala ale len takéto malinké príjmy za celý rok a popri tom si nemala iný príjem napr. zo zamestnania, tak nie si povinná ani podať daň. priznanie.