alicacka
18.01.11,12:29
Podľa novelizovaného znenia bol v § 43 ods. 3 zákona o dani z príjmov vynechaný odstavec j/, ktorý hovoril o tom, že zamestnanec mohol mať príjem 165,97 €, a ak si neuplatňoval nezdaniteľné minimum, tak sa mu zrážala zrážková daň. Rada by som sa uistila, či to chápem dobre. Znamená to, že teraz ten, kto má príjem napr. aj 100 € bude mať preddavkovú daň ?:confused:
Tweety
18.01.11,11:31
Podľa novelizovaného znenia bol v § 43 ods. 3 vynechaný odstavec j/, ktorý hovoril o tom, že zamestnanec mohol mať príjem 165,97 €, a ak si neuplatňoval nezdaniteľné minimum, tak sa mu zrážala zrážková daň. Rada by som sa uistila, či to chápem dobre. Znamená to, že teraz ten, kto má príjem napr. aj 100 € bude mať preddavkovú daň ?:confused:
Nebol vynechaný, iba nahradený iným znením. ALe o tom sme tu už písali skôr. ZD zo ZČ bola zrušená.
alicacka
18.01.11,11:32
A ktoré je to znenie ? Mohol by si mi to povedať ?
Danielle369
18.01.11,11:43
evina
18.01.11,11:46
Nebol vynechaný, iba nahradený iným znením. ALe o tom sme tu už písali skôr. ZD zo ZČ bola zrušená.

Ja len presne doplním - myslím, že nemôžeme povedať, že bol nahradený iným znením, aby sme nemali pocit, že máme nejaké ale iné znenie o zrážkovej dani zo závislej činnosti.

Písmeno j § 43 bolo zo zákona vypustené - t.j. áno neexistuje zrážková daň viac pri príjmoch zo závislej činnosti - vypustením písmena bola zrušená..

Označenie ďalších bodov sa tým posunulo samozrejme o dve písmenka, ale týka sa úplne iného problému /poistného na ZP a náhrady za stratu zárobku/, čiže nenahradzuje znenie tejto zrážkovej dane. - to len pre presnosť. Ak by bol nahradený iným znením, písalo by sa opäť o zrážkovej dani zo závislej činnosti, ale vymysleli by na ňu niečo iné. Takto vypustením písmena j, bola jednoducho táto daň zrušená:).

82. V § 43 ods. 3 sa vypúšťajú písmená j) a k).
Doterajšie písmená l) am) sa označujú ako písmená j)
a k).

http://www.porada.sk/t156277-p2-zmena-zrazkovej-dane-na-preddavkovu-od-1-1-2011-a.html