eleonora4
18.01.11,14:26
Dnes som dostala výpoveď. Fakty z výpovede:
Firma sa k 31.01.2011 ruší tak paragraf 63 odstavec 1. písm. a) Zák. práce. Výpovedná doba 2 mesiace a odstupné za dva mesiace vyplatené k marcovej výplate.
Moja otázka znie. Musím počas výpovednej doby t.j. od 01.02. chodiť do práce? , nemám od 01.02. nárok na náhradu mzdy za prekážky zo stany zamestnávateľa, keďže k 31.01. je spoločnosť zrušená?
Prosím o radu a ak sa dá, tak aj z paragrafmi, na ktoré sa môžem odvolať. Vopred ďakujem za odpovede.
ivka70
18.01.11,13:36
Dnes som dostala výpoveď. Fakty z výpovede:
Firma sa k 31.01.2011 ruší tak paragraf 63 odstavec 1. písm. a) Zák. práce. Výpovedná doba 2 mesiace a odstupné za dva mesiace vyplatené k marcovej výplate.
Moja otázka znie. Musím počas výpovednej doby t.j. od 01.02. chodiť do práce? ANO, nemám od 01.02. nárok na náhradu mzdy za prekážky zo stany zamestnávateľa, keďže k 31.01. je spoločnosť zrušená pracu ti prideluje zamestnavatel v mieste podla pracovnej zmluvy. ak ti bude vediet pridelit pracu podla pracovnej zmluvy, tak musis pracovat. ak vsak nebude vediet alebo nebude mat kde, tak je to prekazka na strane zamestnavatela ...?
Prosím o radu a ak sa dá, tak aj z paragrafmi, na ktoré sa môžem odvolať. Vopred ďakujem za odpovede.

v texte
otazka je, kto ti vyplati v marci odstupne, ked firma zanikne k 31.1.?
ak ti ma kto vyplatit odstupne, ma ti aj kto pridelovat pracu .... nie?
Tweety
18.01.11,13:47
Dnes som dostala výpoveď. Fakty z výpovede:
Firma sa k 31.01.2011 ruší tak paragraf 63 odstavec 1. písm. a) Zák. práce. Výpovedná doba 2 mesiace a odstupné za dva mesiace vyplatené k marcovej výplate.
Moja otázka znie. Musím počas výpovednej doby t.j. od 01.02. chodiť do práce? , nemám od 01.02. nárok na náhradu mzdy za prekážky zo stany zamestnávateľa, keďže k 31.01. je spoločnosť zrušená?
Prosím o radu a ak sa dá, tak aj z paragrafmi, na ktoré sa môžem odvolať. Vopred ďakujem za odpovede.
Do práce počas VD budeš chodiť, to je poviinosťou, pretože PP ešte neskončil. Ale nárok na hľadanie si práce máš. Pozri §141 odst.3 ZPi) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.
lala01
20.01.11,16:25
Dobry den ,
potrebovala by som poradit . 10.1.2011 som skoncila TPP v skusobnej dobe . 10.1. mi mzdova uctovnicka odovzdala zapoctovy list a potvrdenie ku danovemu priznaniu ....ked som jej povedal ze potrebujem aj potrvdenie o prijme pre socialnu poistovnu aby mi vyplacali podporu , na ktoru mam narok , povedala ze to nerobi automaticky ze som ju mala poziadat , tak som jej na druhy den , poslal ziadost emailom , na ktoru mi odpisala ze mi potvrdenie vystavi ...do dnes mi neprislo a potrebujem ho ....citala som si zakonik prace kde je uvede ze pri skonceni PP t.j.10.1. mi mala povinne toto tlacivo vystavit ? alebo som to zle pochopila ....neporusuje zakon ?
dakujem ....ak sa mylim do kolko dni by mi mali tlacivo povinne zaslat ...
Tweety
20.01.11,16:29
Dobry den ,
potrebovala by som poradit . 10.1.2011 som skoncila TPP v skusobnej dobe . 10.1. mi mzdova uctovnicka odovzdala zapoctovy list a potvrdenie ku danovemu priznaniu ....ked som jej povedal ze potrebujem aj potrvdenie o prijme pre socialnu poistovnu aby mi vyplacali podporu , na ktoru mam narok , povedala ze to nerobi automaticky ze som ju mala poziadat , tak som jej na druhy den , poslal ziadost emailom , na ktoru mi odpisala ze mi potvrdenie vystavi ...do dnes mi neprislo a potrebujem ho ....citala som si zakonik prace kde je uvede ze pri skonceni PP t.j.10.1. mi mala povinne toto tlacivo vystavit ? alebo som to zle pochopila ....neporusuje zakon ?
dakujem ....ak sa mylim do kolko dni by mi mali tlacivo povinne zaslat ...
Neboj sa, ak pôjdeš na ÚP, tam ti to tlačivo dajú, zanesieš ho mzdárke, ona ho vyplní a odnesieš ho spolu s rozhodnutím o zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie do SP.
lala01
20.01.11,17:14
Tweety

ja som to tlacivo uz mzdarke poslal emailom a ona mi odpisala ze ho vyplni a posle mi ho postou ....to bolo 11.1. do dnes mi ic neposlala , ake su tam prosim lehoty ?
Tweety
20.01.11,17:18
Tweety

ja som to tlacivo uz mzdarke poslal emailom a ona mi odpisala ze ho vyplni a posle mi ho postou ....to bolo 11.1. do dnes mi ic neposlala , ake su tam prosim lehoty ?
A bol si už na ÚP?
Tweety
20.01.11,17:18
Tweety

ja som to tlacivo uz mzdarke poslal emailom a ona mi odpisala ze ho vyplni a posle mi ho postou ....to bolo 11.1. do dnes mi ic neposlala , ake su tam prosim lehoty ? Lehotu nemá žiadnu, ani povinnosť vypísať len tak, až na základe predloženia od ÚP.
lala01
21.01.11,14:58
Tweety
na UP som bola 11.1. teraz v stredu si pojdem pre rozhodnutie a s tym mamist na soc. poist. a zaroven tam mam doniest aj to tlacivo o prijme od mzdrarky ....co mam robit ak mi nepride do stvrtka postov ? bude mi social podporu vyplacat bez toho tlaciva ? ked mi zamestnavatel robi problemy ?
Tweety
21.01.11,15:29
Tweety
na UP som bola 11.1. teraz v stredu si pojdem pre rozhodnutie a s tym mamist na soc. poist. a zaroven tam mam doniest aj to tlacivo o prijme od mzdrarky ....co mam robit ak mi nepride do stvrtka postov ? bude mi social podporu vyplacat bez toho tlaciva ? ked mi zamestnavatel robi problemy ?
Do štvrtka je ďaleko, a vôbec, dostala mzdárka to tlačivo na vyplnenie?