nellyla
18.01.11,15:57
Dobry den,
moj "vynaliezavy" zamestnavatel ma planuje po 5 rokoch prepustit k 31. 03. 2010, nechce mi dat vypoved, ale chce dohodu o ukonceni HPP z organizacnych dovodov. Z dovodu setrenia na odvodoch mi "planuje" dat 3 mesacne odstupne "na ruku".
Precitala som si dost na porade, a viem, ze kym nieco nepodpisem tak som stale zamestnancom.
Trapi ma vsak, ze mi moji znami tvrdia, ze ukoncenim HPP dohodou nemam narok na podporu v nezamestnanosti a ze tym ze mi zamestnavatel neda vypoved stratim tym 3 mesiace na odvodoch v odstupnom.

Prosim, ak mate s tymto skusenost, poradte, radsej vypoved ? ci dohodu za uvedenych podmienok.

Nellyla
Zoltán Kovács
18.01.11,15:00
Nárok na podporu v nezamestnanosti budeš mať. Nezáleží na spôsobe ukončenia HPP.
Tweety
18.01.11,15:01
Dobry den,
moj "vynaliezavy" zamestnavatel ma planuje po 5 rokoch prepustit k 31. 03. 2010, nechce mi dat vypoved, ale chce dohodu o ukonceni HPP z organizacnych dovodov. Z dovodu setrenia na odvodoch mi "planuje" dat 3 mesacne odstupne "na ruku".
Precitala som si dost na porade, a viem, ze kym nieco nepodpisem tak som stale zamestnancom.
Trapi ma vsak, ze mi moji znami tvrdia, ze ukoncenim HPP dohodou nemam narok na podporu v nezamestnanosti a ze tym ze mi zamestnavatel neda vypoved stratim tym 3 mesiace na odvodoch v odstupnom. Tvoji známi Ťa zle informujú. Nárok na podporu aj na odstupné máš.

Prosim, ak mate s tymto skusenost, poradte, radsej vypoved ? ci dohodu za uvedenych podmienok.

Nellyla
V texte.
veronikasad
18.01.11,15:04
Dobry den,
moj "vynaliezavy" zamestnavatel ma planuje po 5 rokoch prepustit k 31. 03. 2010, nechce mi dat vypoved, ale chce dohodu o ukonceni HPP z organizacnych dovodov. Z dovodu setrenia na odvodoch mi "planuje" dat 3 mesacne odstupne "na ruku".
Precitala som si dost na porade, a viem, ze kym nieco nepodpisem tak som stale zamestnancom.
Trapi ma vsak, ze mi moji znami tvrdia, ze ukoncenim HPP dohodou nemam narok na podporu v nezamestnanosti a ze tym ze mi zamestnavatel neda vypoved stratim tym 3 mesiace na odvodoch v odstupnom.

Prosim, ak mate s tymto skusenost, poradte, radsej vypoved ? ci dohodu za uvedenych podmienok.

Nellyla
k 31.3.2010 to už nestihne
Zoltán Kovács
18.01.11,15:06
k 31.3.2010 to už nestihne


Zázraky sa ešte dejú...... Na tej výpovedi asi sa objaví dátum z 12/2010. :cool:
veronikasad
18.01.11,15:08
Celé je to nejaké domotané - dohoda z organizačných dôvodov a odstupné na ruku.
Tweety
18.01.11,15:22
Dohodu stále stíha a keš? No, to je už ale o inom.:cool:
terezamaria
18.01.11,15:45
Dobry den,
moj "vynaliezavy" zamestnavatel ma planuje po 5 rokoch prepustit k 31. 03. 2010, nechce mi dat vypoved, ale chce dohodu o ukonceni HPP z organizacnych dovodov. Z dovodu setrenia na odvodoch mi "planuje" dat 3 mesacne odstupne "na ruku".
Precitala som si dost na porade, a viem, ze kym nieco nepodpisem tak som stale zamestnancom.
Trapi ma vsak, ze mi moji znami tvrdia, ze ukoncenim HPP dohodou nemam narok na podporu v nezamestnanosti a ze tym ze mi zamestnavatel neda vypoved stratim tym 3 mesiace na odvodoch v odstupnom.

Prosim, ak mate s tymto skusenost, poradte, radsej vypoved ? ci dohodu za uvedenych podmienok.

Nellyla

Nellyla pokiaľ Ty to takto chceš, kľudne podpíš Dohodu o skončení pracovného pomeru. Asi tam nebude napísané, že z organizačných dôvodov, lebo v tom prípade by Ti nedávali odstupné " na ruku ".

Veľmi sa divím zamestnávateľovi, že chce Ti vyplatiť odstupné " na ruku ", lebo v tom prípade si ho nebude môcť zaúčtovať do nákladov. Ale to už nie je Tvoj problém, ak chceš skončiť Dohodou, je to len Tvoja vec.

Keby som volila ja, trvala by som na Výpovedi z organizačných dôvodov - nadbytočnosti, § 63, ods.1, písm.b/ ZP, plynula by mi výpovedná doba 3 mesiace a po skončení výpovednej doby by som dostala 3 mesačné odstupné.
Rozhodni sa ale sama.:)