IvetaH
18.01.11,16:53
Vážení kolegovia, prišla som na to, že jednoduché účtovníctvo vôbec nie je jednoduché a kto ho tak nazval, urobil chybu.
S úctou Iveta
Tweety
18.01.11,16:04
Vážení kolegovia, prišla som na to, že jednoduché účtovníctvo vôbec nie je jednoduché a kto ho tak nazval, urobil chybu.
S úctou Iveta
To je len konštatovanie, dávno známe, ale kde je otázka?
IvetaH
18.01.11,17:05
Ospravedlňujem sa, od jedu som aj otázku zabudla. Ale mám ešte jednu, okrem iných príjmov má aj príjem zo závislej činnosti. Vedie JU, otázka je príjem zo závislej činnosti za 12/2010 vyplatený v januári 2011 je príjem ktorého roka?
Ďakujem
Tweety
18.01.11,17:06
Ospravedlňujem sa, od jedu som aj otázku zabudla. Ale mám ešte jednu, okrem iných príjmov má aj príjem zo závislej činnosti. Vedie JU, otázka je príjem zo závislej činnosti za 12/2010 vyplatený v januári 2011 je príjem ktorého roka?
Ďakujem
Roka 2010.
hede
18.01.11,18:17
Máš pravdu, ja si to nielen myslím, ale aj z praxe viem, že jednoduché účtovníctvo je ozaj zložitejšie ako podvojné.
durisovad
18.01.11,18:31
Prijmy zo zavislej cinnosti vedie cez jednoduche uctovnictvo?
ekopo
18.01.11,18:45
Prijmy zo zavislej cinnosti vedie cez jednoduche uctovnictvo?
asi preto je potom tak zložité :)
IvetaH
19.01.11,11:34
Veď baby, nerobte si srandu, veď situácia je ozaj zložitá, má príjmy podľa §8 aj podľa §6 aj zo závislej činnosti a niečo doma, niečo v zahraničí a má DIČ. A čo kamarát auditor, každý má iný názor alebo radu. Ťažký život mám tento mesiac.
ekopo
19.01.11,18:26
Veď baby, nerobte si srandu, veď situácia je ozaj zložitá, má príjmy podľa §8 aj podľa §6 aj zo závislej činnosti a niečo doma, niečo v zahraničí a má DIČ. A čo kamarát auditor, každý má iný názor alebo radu. Ťažký život mám tento mesiac.
a čo je na tom zložité:
§ 5 závislá činnosť = potvrdenie o príjme
§ 6 nejaké to účtovníctvo alebo paušálne výdavky
-príjem zo zahraničia? pravdebodobne závislá činnosť = ako § 5
§ 8 ostatné príjmy? veď stačí uviesť príjmy a výdaje, tiež na základe "niečoho"

účtovníctvo ako také sa týka vlastne len §6
maličký návod na vyplnenie DP: http://www.porada.sk/1618309-post3.html

.......jaj a nie som baba :)
IvetaH
02.03.11,17:46
Pred chvíľou som sa pochválila kolegovi Ekopo, že som už v obraze, ale prešla som na pripojený link a zasa som trochu mimo obraz. Začala som špekulovať nad tým, že síce, závislá činnosť je z Talianska, ale ako profi športovec. No a teraz metóda vyňatia je pre závislú činnosť a metóda zápočtu pre umelcov a športovcov. Tak to si môžem vybrať, ktorú metódu použijem?
Indeed
02.03.11,17:51
Tak ako všetko ostatné aj UČTOVNÍCTVO je len prostriedok,ktorý pomáha dosiahnuť určitý CIEĽ.
IvetaH
03.03.11,18:56
Ďakujem za radu, rozumiem tomu tak, že urob ako ti pasuje.
Rozumiem tomu dobre?