ejla
18.01.11,17:52
Dobrý deň, prosím o radu.Viete mi povedať do akej doby sa môžem vyžadovať odpovede na žiadosť k vyjadreniu?Ďakujem.
Mária27
18.01.11,17:14
Ejla, na to čo píšeš sa nevzťahuje premlčacia doba. Písala si žiadosť na nejaký úrad?
misoft
18.01.11,22:49
ejla
19.01.11,07:22
Ďakujem, pozriem si to.
Jedná sa o to, že som písala na obecný úrad a neodpísali na žiadosť .Ak sa nevyjadrili a ja ich vyzvem po dlhšej dobe, či mi môžu teraz odpísať, že je už doba premlčaná. Ďakujem
Chobot
19.01.11,08:23
Ďakujem, pozriem si to.
Jedná sa o to, že som písala na obecný úrad a neodpísali na žiadosť .Ak sa nevyjadrili a ja ich vyzvem po dlhšej dobe, či mi môžu teraz odpísať, že je už doba premlčaná. Ďakujem


A akú žiadosť si písala? Ak to je len tak všeobecná, tak nemajú povinnosť odpovedať. Ak by to bola sťažnosť, tak je tam lehota, rovnako keby to bola žiadosť v súlade so zákonom o slobodnom prístupe informácií, tiež majú stanovenú lehotu.
Mária27
19.01.11,09:39
Ďakujem, pozriem si to.
Jedná sa o to, že som písala na obecný úrad a neodpísali na žiadosť .Ak sa nevyjadrili a ja ich vyzvem po dlhšej dobe, či mi môžu teraz odpísať, že je už doba premlčaná. Ďakujem
Neplynie ti žiadna doba, skôr im. Ak si písala žiadosť o niečo, v čom podľa zákona rozhodujú, podľa Správneho poriadku ti mali odpovedať do 30, res. 60 dní; ak tak nemôžu v lehote urobiť, mali ťa písomne informovať.
Keď ti odpíšu, v liste budeš poučená o možnosti odvolania. Ak v niečom rozhodnú, začne plynúť lehota na vykonanie ... to už je o inom.
Môžeš poslať urgenciu odpovede, resp. sťažnosť na nadriadený orgán.
ejla
19.01.11,19:28
Ešte jedna otázka, môžem poslať urgenciu aj po dobe cca 4 rokov? Jednalo sa to ešte z čias bývalého starostu, teraz je nový.
Mária27
19.01.11,21:02
Môžeš to poslať ako urgenciu, opätovnú žiadosť ... Maximálne to budú brať ako nové podanie.
misoft
20.01.11,15:55
Ak to je len tak všeobecná, tak nemajú povinnosť odpovedať.
Ale je slušné a kultúrne odpovedať (alebo aspoň povedať búúúúú).

Ak si písala žiadosť o niečo, v čom podľa zákona rozhodujú, podľa Správneho poriadku ti mali odpovedať do 30, res. 60 dní; ak tak nemôžu v lehote urobiť, mali ťa písomne informovať.
Súhlas, žiaľ, realita niektorých "úradníkov" je iná - berú občana ako priťažujúcu okolnosť ich kľudnej pracovnej náplne (česť výnimkám!!!).
ejla
20.01.11,16:56
Tak je, nevedia čo je slušnosť. Ďakujem vám všetkým za rady.