jarca2
18.01.11,18:36
V zákonníku som našla, že ZC môže dať výpoved bez udania dôvodu, ale čo v tom prípade ak ZL ho nechce pustit? tu vlastne platí výpovedna lehota a hotovo?nemôže mu ZC robiť žiadne problémy? v zmluve má napísane, že pri vypovedi sa riadi zakonnikom práce. Tak ako to presne ma byť?Kolko je výpovedná lehota?Ďakujem
Tweety
18.01.11,17:38
V zákonníku som našla, že ZC môže dať výpoved bez udania dôvodu, ale čo v tom prípade ak ZL ho nechce pustit? tu vlastne platí výpovedna lehota a hotovo?nemôže mu ZC robiť žiadne problémy? v zmluve má napísane, že pri vypovedi sa riadi zakonnikom práce. Tak ako to presne ma byť?Kolko je výpovedná lehota?Ďakujem
VD je stále dvojmesačná. AK tá uplynie, PP skončí.
terezamaria
18.01.11,17:47
V zákonníku som našla, že ZC môže dať výpoved bez udania dôvodu, ale čo v tom prípade ak ZL ho nechce pustit? tu vlastne platí výpovedna lehota a hotovo?nemôže mu ZC robiť žiadne problémy? v zmluve má napísane, že pri vypovedi sa riadi zakonnikom práce. Tak ako to presne ma byť?Kolko je výpovedná lehota?Ďakujem
Predsa sa zamestnanec nebude pýtať, či ho zamestnávateľ pustí alebo nie.
Podá si výpoveď, ktorá mu začne plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca, skončí mu výpovedná doba a odíde. Samozrejme s výstupnými papierami.
jarca2
20.01.11,17:13
lebo ZL mu povedal, že nech si dá výpoved ale že on mu dá 3+2.
viete čo tým myslel,? a čo je to tá neplatná vypoved?
Tweety
20.01.11,17:15
lebo ZL mu povedal, že nech si dá výpoved ale že on mu dá 3+2.
viete čo tým myslel,? a čo je to tá neplatná vypoved?
A prečo sa nespýta priamo zamestnáv.? Ak dá zamestnanec výpoveď, tak je to tak, ako sme napísali hore, bez odstupného s 2mes. VD.
jarca2
20.01.11,21:05
tak ved aj ja som povedala, ale pre istotu. dakujem