denniss
18.01.11,18:53
Prosím Vás, pomôžte mi, čo všetko potrebujem pre vyplnenie formulára k Dani z MV aby som ho bez chýb a správne odovzdala, a nemusela robiť potom neskôr opravné. Je to veľmi súrne, robím ho prvykrát.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc
Tweety
18.01.11,17:57
Prosím Vás, pomôžte mi, čo všetko potrebujem pre vyplnenie formulára k Dani z MV aby som ho bez chýb a správne odovzdala, a nemusela robiť potom neskôr opravné. Je to veľmi súrne, robím ho prvykrát.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc
Prvý krok: aspoň trochu poznať § zákona, , preštudovať návod na vyplnenie formulára, mať dostupné info ohľadne MV a dane z MV podľa VZN miesta prihlásenia.
denniss
18.01.11,18:03
Ďakujem, mám aspoň čo čítať.
prajem pekný večer
truch
18.01.11,18:09
Stiahni si Alfu, od firmy Kros, demo je zdarma. V číselníku vyplníš autá, potom priamo v priznaní opravíš počet mesiacov, v prípade ak auto používaš menej ako 12 mesiacov a už len vytlačiť:)
Evinka73
18.01.11,21:38
Prosím Vas sumu dane z MV 4000 Sk v prepočte na EUR zaokruhlim na 132,77 alebo 132,78?
zk24
18.01.11,21:42
Prosím Vas sumu dane z MV 4000 Sk v prepočte na EUR zaokruhlim na 132,77 alebo 132,78?

odkial mas sumu 4,000 Skk? Na dan z motorovych vozidiel su podla okresov presne tabulky, uvadzane v eurach, podla kubatury.

Napriek tomu:

Daň, preddavky na daň z motorových vozidiel ako aj pomerná časť dane sa zaokrúhľujú na eurocenty nadol.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/info_dzmv0110.pdf
Evinka73
19.01.11,17:14
Už som si to overila. Mám to dobre pri našej kubatúre auta pre KE to činilo 4000 Sk a v prepočte 132,78 EUR.
janka.mo
20.01.11,07:45
dobry den, chcela by som vas poprosit o radu.
auto bolo nahlasene 13,10,2010. jedna sa o szco, ale auto nie je zaradene v majetku. jedna sa o danovnika podla §85 odst. 1 pism. a, vsak? nie som si ista, za kolko mesiacov sa ma zaplatit dan. za dva? kedze k prvemu este nebolo nahlasene?
Timka1
20.01.11,07:46
dobry den, chcela by som vas poprosit o radu.
auto bolo nahlasene 13,10,2010. jedna sa o szco, ale auto nie je zaradene v majetku. jedna sa o danovnika podla §85 odst. 1 pism. a, vsak? nie som si ista, za kolko mesiacov sa ma zaplatit dan. za dva? kedze k prvemu este nebolo nahlasene?

za tri mesiace, aj za mesiac v ktorom sa začalo používať
Timka1
20.01.11,07:51
dobry den, chcela by som vas poprosit o radu.
auto bolo nahlasene 13,10,2010. jedna sa o szco, ale auto nie je zaradene v majetku. jedna sa o danovnika podla §85 odst. 1 pism. a, vsak? nie som si ista, za kolko mesiacov sa ma zaplatit dan. za dva? kedze k prvemu este nebolo nahlasene?

1. Otázka:
Akým spôsobom sa vypočíta daň z motorových vozidiel v prípade, ak daňovníkovi vznikla
alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2010 ?
Odpoveď:
Ak daňovníkovi vznikla alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2009, každý
daňovník vymedzený v § 85 zákona o miestnych daniach je povinný podať daňové priznanie
a zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania. Pomerná
časť dane sa vypočíta ako súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane a počtu aj začatých
kalendárnych mesiacov, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.
janka.mo
20.01.11,08:18
1. Otázka:
Akým spôsobom sa vypočíta daň z motorových vozidiel v prípade, ak daňovníkovi vznikla
alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2010 ?
Odpoveď:
Ak daňovníkovi vznikla alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2009, každý
daňovník vymedzený v § 85 zákona o miestnych daniach je povinný podať daňové priznanie
a zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania. Pomerná
časť dane sa vypočíta ako súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane a počtu aj začatých
kalendárnych mesiacov, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.
timka, tam si dala rok 2009 a ma byt 2010, ze? :) ale inak dakujem za odpoved.
takze to budu tri mesiace a §85 odst.1 pismeno a
tak?
jenny5
23.01.11,13:50
Tiež robím priznanie prvý krát a mám otázočku týkajúcu sa definovania daňovníka v riadku č. 07 daňového priznania podľa §85.
Máme auto na leasing a v dokladoch je uvedený vlastník vozidla leasingová spoločnosť a my ako držiteľ osvedčenia.
§85 hovorí v ods.1 písm. a) o držiteľovi vozidla zapísaného v dokladoch vozidla
- podľa tohto v dokladoch my sme držiteľ len osvedčenia, vlastník nie sme
Tak neviem, či uviesť do riadku 07 1A, alebo 1C?
Andyke
23.01.11,14:00
V prípade vozidla prenajímaného formou finančného leasingu je splnená podmienka predmetu dane z motorových vozidiel, ak ho nájomca používa na podnikanie.
Ak nájomca vozidlo používa na podnikanie a zároveň je aj ako držiteľ vozidla zapísaný v dokladoch vozidla, nájomca je daňovníkom dane z motorových vozidiel podľa § 85 ods. 1 písm. a) zákona o miestnych daniach. Ak nájomca nie je držiteľom vozidla (držiteľom je leasingová spoločnosť), nájomca je daňovníkom dane z motorových vozidiel podľa § 85 ods. 1 písm. c) zákona o miestnych daniach.
SMatilda
23.01.11,14:19
Prosím Vás, pomôžte mi, čo všetko potrebujem pre vyplnenie formulára k Dani z MV aby som ho bez chýb a správne odovzdala, a nemusela robiť potom neskôr opravné. Je to veľmi súrne, robím ho prvykrát.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc
Choď na portal drsr a vpravo si nájdi vyplnenie tlačív na internete a hneď ti ponúkne daň z MV to Ťa tam vedie ako správne vyplniť.
jenny5
23.01.11,14:46
Ďakujem krásne Andyke :-)