Margareta76
18.01.11,22:33
Dobry den,

rada by som sa spytala ako sa riesi reklamacia v pripade notebooku (NB). Mam NB este v 24 mesacnej zaruke a pokazil sa hard disk.
Zaruka po oprave resp.vymene hard disku sa predlzuje o obdobie stravene v oprave alebo o dalsich 24 mesiacov?
A mam este jednu otazku: Zaruka sa predlzuje na cely NB alebo iba na vymeneny hard disk?

Dakujem za odpoved.
zk24
18.01.11,21:41
Dobry den,

rada by som sa spytala ako sa riesi reklamacia v pripade notebooku (NB). Mam NB este v 24 mesacnej zaruke a pokazil sa hard disk.
Zaruka po oprave resp.vymene hard disku sa predlzuje o obdobie stravene v oprave alebo o dalsich 24 mesiacov?
A mam este jednu otazku: Zaruka sa predlzuje na cely NB alebo iba na vymeneny hard disk?

Dakujem za odpoved.


§ 627 Občianskeho zákonníka

(1) Doba od uplatnenia práva zo zodpovednosti za vady až do doby, keď kupujúci po skončení opravy bol povinný vec prevziať, sa do záručnej doby nepočíta. Predávajúci je povinný vydať kupujúcemu potvrdenie o tom, kedy právo uplatnil, ako aj o vykonaní opravy a o dobe jej trvania.

(2) Ak dôjde k výmene, začne plynúť záručná doba znova od prevzatia novej veci. To isté platí, ak dôjde k výmene súčiastky, na ktorú bola poskytnutá záruka.
Margareta76
18.01.11,22:30
Dakujem za odpoved, ale mozte mi to prosim konkretnejsie vysvetlit? Dakujem.
misoft
18.01.11,22:36
2) Na NB pokračuje záruka tam, kde skončila, na HDD sa počíta ako na nový - 24 mesiacov (výmena sa zaznačuje do záručného listu, prípadne HDD má svoj záručný list).
Margareta76
18.01.11,23:06
Dakujem za jasnu odpoved :)