koumi
19.01.11,06:42
Dobrý deň poraďáci, vedel by mi niekto vypočítať, alebo poradiť ako si vypočítam potrebný výkon elektrocentrály? Mala by zvládnuť tieto zariadenia:

- kompresor (3fázy, 400V, 3KW, 12A)
- ďalšie zariadenie (3fázy, 400V, 500W)
- ďalšie zariadenie (1fáza, 230V, 500W)

pri druhých dvoch neviem koľko majú A, ale myslím že bude dosť nízke, a budú pod stálym napätím a nie pod nárazovým ako kompresor.

Potreboval by som vedieť aký výkon by mala mať elektrocentrála, aby to bez problémov utiahla (hlavne kompresor), ale nie len KW výkon ma zaujíma, ale aj KVA výkon...

Ďakujem
Indeed
19.01.11,06:11
Nooo, asi z bežnými elektrocentrálami, ktoré su na trhu si nepomožeš.

Potrebuješ niečo špecialne,, niečo podobné ako má vojsko,príp.pluk CO, alebo príp.aj hasiči.
Indeed
19.01.11,06:17
- ďalšie zariadenie (3fázy, 400V, 500W)


ale nie len KW výkon ma zaujíma, ale aj KVA výkon...

Ďakujem

To je aké zariadenie ? Možeš špecifikovať ?
Jozef Varchol
19.01.11,06:40
Najlepšie ti asi poradi nejaký predajca.
Z osobnej skúsenosti viem že výkon centrály ma by ť cca 2x väčši ako je požadovaný odber.
Najväčšia záťaž na el.centrálu je pri zapojeni zariadenia...
Ja mám napr. 2kw centrálu - zariadenie 1.1kw -ide normálne ale ked pripojím už 1,5 kw - motor zariadenia už neroztočí...
Tiež si treba uvedomit ako často to budeš použivat - su lacne centrály -baumax atd. - ale to su hobby tomu zodpovedá kvalita...
ak to potrebuješ na profi použitie -treba aj profi centrálu napr.Honda ale tam su už ceny riadne...
Jozef Varchol
19.01.11,06:56
pobehaj po internete a najdeš ,napr
škoda nechce mi to pridat odkaz na web stránku:

zadaj do googla - elektrocentraly HERON - tam píšu ja o správnom výbere...

pri kupe cez internet su aj ovela lepšie ceny -zas trocha nevýhoda pripadne reklamacie a servis
festinko
26.08.13,20:04
Odporúčam napísať jeden e-mail priamo predajcovi. Ja som tak pri spravil pri kúpe elektrocentrály, dostal som rýchlu odpoveď a nemal som problém.

Potreboval som profi elektrocentrálu a preto som si vybral tohto predajcu http://www.elektrocentraly.sk/

Veľa šťastia pri kúpe a mysli aj na možnosti servisu!
julysak
26.08.13,20:26
Asynchrónny motor pri rozbehu zoberie cca 1,7 násobok nominálu

Videl by som to tak na 5 kW

A pri takom smiešnom odbere s cosínusom nepohneš : 1kW = 1kVA
horel999
08.12.15,09:38
je důležité se dívat na prevádzkový výkon, podívej se na http://www.elektrocentraly-medved.sk/