jasusu
19.01.11,08:12
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či je možné určiť zamestnancovi pracovný čas napr. 34,67 h/týždeň?
/Je to z dôvodu, že pôvodne pracoval 32,5 h a jeho úväzok bol 86,67% a tento úväzok - 86,67% mu chcem dodržať i pri úväzku 40h/týždeň).

Ďakujem za odpoveď.:)
Llívia
19.01.11,07:25
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či je možné určiť zamestnancovi pracovný čas napr. 34,67 h/týždeň?
/Je to z dôvodu, že pôvodne pracoval 32,5 h a jeho úväzok bol 86,67% a tento úväzok - 86,67% mu chcem dodržať i pri úväzku 40h/týždeň).

Ďakujem za odpoveď.:)

Zákonník práce § 43

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

(2) Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny, pracovný čas, výmeru dovolenky a dĺžku výpovednej doby.

(3) Ak sú pracovné podmienky podľa odseku 1 písm. d) a odseku 2 dohodnuté v kolektívnej zmluve, stačí uviesť odkaz na ustanovenia kolektívnej zmluvy; inak stačí uviesť odkaz na príslušné ustanovenia tohto zákona.

Ak mal zamestnanec dohodnutý pracovný čas priamo v pracovnej zmluve, bez jeho súhlasu mu pracovný čas nemôžeš zmeniť.
ivka70
19.01.11,07:36
Cisto teoreticky a matematicky:
34,67 h rozdelene do 5 dni je 6,934 hodiny, co je 6 hodin, 56 minut a 2,4 sekundy (ak dobre pocitam).
To mu budes sledovat takto dochadzku?
Nie je jednoduchsie dohodnut s nim tyzdenny pracovny cas 35 hodinovy, co je 87,5 % uvazok a zjednodusit tak zivot sebe aj pracovnikovi???
Preco strikne trvas na 86,67% uvazku? to cislo aj tak vzniklo prepoctom z poctu hodin .........
Chobot
19.01.11,08:41
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či je možné určiť zamestnancovi pracovný čas napr. 34,67 h/týždeň?
/Je to z dôvodu, že pôvodne pracoval 32,5 h a jeho úväzok bol 86,67% a tento úväzok - 86,67% mu chcem dodržať i pri úväzku 40h/týždeň).

Ďakujem za odpoveď.:)

Nezdá sa ti úväzok 34,68 hod. ako hlúposť? Ja by som na tvojom mieste dal 34,5 úväzok.

Ale ak chceš, urči to tak. Je to len vec medzi tebou a zamestnancom.

mimotemyA kúp si k tomu stopky...:D:D