pupavqa
19.01.11,09:32
Prosím Vás,

konateľ a zároveň jediný spoločník právnickej firmy si chce dať do účtovníctva mesačný lístok na MHD. Nie je zamestnancom. Uplatnili by ste mu z toho dph a dali do nákladov?
Tweety
19.01.11,09:44
Prosím Vás,

konateľ a zároveň jediný spoločník právnickej firmy si chce dať do účtovníctva mesačný lístok na MHD. Nie je zamestnancom. Uplatnili by ste mu z toho dph a dali do nákladov?
Mesačný lístok nie je daňovo uznaným nákladom spoločnosti.
pupavqa
19.01.11,11:43
Len ako mu to vysvetliť...
Ale keď si občas keď ide za klientom kúpi lístok cez mobil, tak v prípade, že mu na to spravím cestu, to môže byť nie?
KEJKA
19.01.11,11:45
cestovný príkaz a preukázané cestovné náhrady nezamieňajte s mesačníkom - súkromným majetkom.
m.hladka
19.01.11,12:05
Ja by som lístok uznala, ale DPH z neho asi nie, viac nie. Niekde to tu už dávnejšie na porade bolo preberané, treba hľadať.
Tweety
19.01.11,12:12
Ja by som lístok uznala, ale DPH z neho asi nie, viac nie. Niekde to tu už dávnejšie na porade bolo preberané, treba hľadať.
Len pre upresnenie, určite len ten, ktorý bol použitý na PC, aby to niekoho nepomýlilo, že mesačník raz nie, a raz áno.
pupavqa
19.01.11,12:19
nezamieňam to, len on mi argumentuje tým, že mu mám na každý deň robiť služobku, aby mohol mať ten mesačník. v prípade jeho činnosti je to blbosť. A mesačník je evidovaný na neho ako súkromnú osobu, takže to určite nedám cez firmu.



cestovný príkaz a preukázané cestovné náhrady nezamieňajte s mesačníkom - súkromným majetkom.
m.hladka
20.01.11,16:02
Mesačník v žiadnom prípade!
Ale si môže nakupovať každý deň lístky a robiť tak cestovný príkaz (môže byť aj mesačne) a za akým účelom sú tie služobné cesty MHD.
A poinformuj ho, že si môže dať všetko do nákladov čo len chce, ale pri kontrole o rok, dva, tri, desať ... mu to daniari vyhodia, dodania a pokutujú, stojí mu to zato?