Maňuša
19.01.11,09:55
Dobrý deň, prosím poraďte : Mám tlačiareň EPSON DX 4400: vedel by mi niekto poradiť, či ju môžem ( a ako) nastaviť na tlač iba čiernobielo, aby som si dokupovala iba čiernu farbu ? Pri terajšom nastavení je to pre mňa veľmi finančne náročné. Ďakujem veľmi pekne. Prajem pekný deň.
camozzi
19.01.11,10:08
Start -> Ovladacie panely -> Tlačiarne -> klik pravym tlacidlom mysi a vyber Vlastnosti -> na karte Vseobecne klikni na Predvolby tlace... -> posledna karta Farba -> vyber Tlacit v odtienoch sivej a vyber si aj kvalitu -> vsetky nastavenia potvrd OK

Niektore tlaciarne vyzaduju na chod, aby bol vo vsetkych naplniach dostatok farby. Pri najhorsom kupis farebnu aj ciernu, ale s tymi nastaveniami pojde iba cierna. Obcas nieco vytlac farebne, aby nezaschla farba v tryskach.
Usetrit na farbach mozes aj kupou repasovanych naplni. Pozor ale na moznost straty zaruky!
Maňuša
19.01.11,10:33
Ďakujem, ale keď postupujem takto nedá sa mi kliknutím na tlačiarne otvoriť kartu vlastnosti...
camozzi
19.01.11,10:36
Otvor Tlaciarne a tam by mala byt tvoja a na nu klikni pravym a postupuj dalej.
Maňuša
19.01.11,10:53
Ešte raz ďakujem, už to mám. Vyskúšala som aj tlač, je čierno biela. Nebude stačiť až raz za čas vyčistím cez PC trysky alebo hlavu ? Alebo nemôžem vybrať tie farebné náplne a nechávať tam iba čiernu ?
shedivy
19.01.11,13:57
Treba skúsiť či pôjde tlačiareň aj bez farebnej náplne, ak áno tak tam farebná nemusí byť vôbec, ak nie (niektoré tlačiarne proste s chýbajúcim cartridge-om tlačiť nebudú), farebná tam byť musí a stačí raz za čas vyčistiť trisky.