JarkaL
19.01.11,11:08
Ahojte, moji milí Poraďáci.
Tentoraz sa na Vás obraciam s problémom, ktorý ma veľmi trápi a veľmi by som chcela pomôcť mojej priateľke, len neviem ako. Snáď mi poradíte.

Je to moja spolupacientka na NOU Klenova, liečime sa spolu už skoro 4 roky. Včera ju mali 4.krát operovať, lebo onkológ sa vyjadril, že on ďalšiu možnosť liečby chcmoterapiou už veľmi nepokladá za "perspektívnu", ale odporučil operáciu. Lenže chirurgovia ju včera laparoskopisky prezreli a ani ju nakoniec neoperovali, vraj má priveľa ložísk. Ona však pred týždňom bola súkromne u jedného chirurga vo Viedni (vraj európska kapacita) a on jej povedal, že by si na to trúfol a je ochotný ju operovať. Lenže... Priateľka je 4.rok na ID, má dieťa, manžela, na dome hypotéku... Viete, ako to je. Operácia a pobyt v nemocnici by stáli 6000 €. Možno sa to niekomu nezdá veľa, ale pre nich je to nereálna suma.
Preto by som chcela pre ňu nejakú sumu vyzbierať, aby mala nejakú nádej, keď ju naši lekári odpísali. Keďže nie je prezidentka ani žiadna celebrita, musíme si pomôcť sami.
Samozrejme, chcela by som, aby bolo všetko ako má byť - v súlade so zákonmi a pri všetkej počestnosti (viem, že dnes je každý podozrivý, kto si pýta nejaké peniaze).
Preto sa poteším každej rade, ako na to, nikdy som také niečo nerobila (okrem vyberania peňazí na ZRPŠ v materskej škôlke:)).

Ďakujem.
bonita
19.01.11,11:12
ja mam obcianske zdruzenie, aj ked ineho zamerania, ale viem, ze ak sa ma vyhlasit daka vacsia zbierka, ma byt schvalena nejakym uradom a ma sa ziadat o celoslovensku posobnost / neviem ci pri celosl. MV/

Zial neviem ci moze byt aj na sukromne cislo. To by na MV mali dat rpesne info.

Ale na jej mieste, ide jej o zivot, by som mozno poziadala novy cas, alebo reflex na markize, o zverejnenie jej problemu, lebo medializacia by jej pomohla iste v kratkom case vyzbierat potrebnu sumu penazi a navyse mediu, ktore jej pribeh uverejni, si iste overi potrebne skutocnosti a tym uverejnenim vlastne potvrdi pravdivost informacii.

Dalsia moznost je poziadat dake zdruzenie alebo nadaciu o pouzitie ich uctu na zbierku s tym, ze v sprave rpe prijimatela bude uverejnene jej meno, aby bolo jasne kam patria prijate prispevky. Samozrejme, ze tu zbierku tym padom vyhlasi to zdruzenie, ci nadacia a my bezni ludia mozeme tu informaciu o vyhlaseni zbierky rozosielat, zdielat na Facebooku a pisat maily.
Ak by 6 tis. luidi poslalo 1 euro, tak s ato vyzbiera. Ak by 1200 poslalo 5 eur alebo 600 ludi 10 eur.
Skus oslovit dobreho anjela, ci by zbierku nezastresil. Aj jemu ludia doveruju.

Ja si myslim, ze vzhladom na pocet fanusikov aj tu, by to bolo realne vyzbierat. My prideme o 5 alebo 10 eur, ale ta pani mozno ziska zivot, v najhorsom pripade nejake roky navyse. Lebo odist navzdy od dietata, je podla mna to najhorsie co moze daku matku postretnut.

A zivot je iba jeden, nik ho nevrati, je to najvzacnejsa vec , ktoru clovek ma. Ja si myslim, ze spravnym oslovenim by sa dalo dosiahnut , aby sa ludia pripojili.

Este sa mozu oslovit slov. milionari. Viem, ze boris kolar casto pomohol v nudzi, ale su aj ludia z penty a pod. co by im 6 tis. iste nechybalo.

Na mieste tvojej priatelky by som si operaciu dohodla hned, lebo cas je vzacny a dake prestoje mozu uskodit a oslovila chirurga, ze peniaze iste budu. Verim, ze tuto sumu je mozne ziskat.


Je to nestastie, ked je clovek chory a este aj chudobny. Taky bohac si bez problmov zaplati vsetku dostupnu liecbu a ak je v jeho osude neuspiet, nepomoze si. Ale ma moznosti.

Ak vsak tvoja priatelka ma sancu a nema z coho, myslim si, ze na to sme tu, my ludia, aby sme pomohli. Odpustit si jedno kilo masa, ci jedno posedenie na pive, to by mal zvladnut kazdy co sme tu.
arizona
19.01.11,11:16
Spomenula som si na jeden clanok o chorom dievcatku, ktory som nedavno citala. Jej rodicia tiez vybavili operaciu v zahranici pomocou verejnej zbierky.
Napadla ma moznost spojit sa cez redaktorku s tými ľudmi, mozno by boli ochotni poradit,kde zacat...http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/vsimli-sme-si/2010/11/pomozu-3.html
JarkaL
19.01.11,11:19
Veľmi pekne ďakujem za reakciu.
Dobrého anjela som jej radila už pred rokom, lebo má minimálny dôchodok, manže - živnostník so sezónnou prácou, ale ona povedala, že aj keď by jej Dobrý anjel určite posielal mesačne nejaké peniaze - nárok by iste splnila, neosloví ich, lebo je určite veľa ľudí, ktorí to potrebujú viac ako ona.

Ale asi ich oslovím, to sa mi zdá najlepšie. Kým by som ja cez nejaké ministerstvo záskala nejaké povolenia a papiere, mohlo by byť neskoro.

Ďakujem.
JarkaL
19.01.11,11:27
Ďakujem aj Tebe, Arizona, pozriem sa na to. Je to blbý čas, sama sa cítim zle po včerajšej chemoterapii, asi na hodinku odbehnem od PC, prepáčte.
bonita
19.01.11,11:28
Este dodam, ze ja ked robim narazovu zbierku napr. na operaciu psa, zverejnim fotku, diagnozu a po ukonceni zbierky, aj v jej behu vypisujem tam, kde zbierku konam menovite ludi co prispeli a aj sumu. Na konci zverejnim aj fakturu za platbu. Tym padom to nie je anonymne, ludia vidia vsetko co potrebuju. A mam vyhodu v tom, ze ma poznaju, ze poznaju toho psa z albumu zvierat.
Lebo podstata je, ze na anonymne zbierky ludia neprispeju, alebo len malokto. / konkretne, min. rok mi ochrnula fena, praskla jej platnicka, jedina operacia v brne , do 24 hod. aby to malo ucinnost. Suma 1600 eur. Neuverite, ale do do dvoch dni som mala na ucte na zaplatenie op. Fena bola operovana do 7 hodin od prihody, aj to som si trufla za to, ze ma ludia podporili, ze sa na nu iste vyzbiera. Ludia su neuveritelni, ak ich presvecite, ze ide o realny pripad/

Preto ak by to neslo cez media, ani cez dobreho anjela, ani inde, tak odporucam tu, ale nenazvat to zbierkou, ale ziadostou o pomoc pre konkretnu pani. Mozno sa vsak nebude chciet nejako zverejnit, ale je to nutne. Ak ma male dieta, fotku s jej dietatom, jej cele meno a mesto kde byva. A k tomu - od chirurga z viedne potvrdenie, ale diagnozu s tym, ze kolko sa predpoklada na naklady. Pripadne nech to napise slov. lekar, onkolog, s peciatkou a sem oskenovat. Plus poziadat admina odtialto, nech spolupracuje, nech overi, ze tato pani ozaj existuje, aj tento pipad. Staci telefonat s lekarom , s pani.

A vyhlasit to tu. Zial cloveku bez tvare neposle dost ludi. Musi to byt ovroeny pripad a ja si myslim, ze za moznost zachrany zivota, to nie je vysoka cena, ze sa pani zverejni.

To su moje skusenosti zo zbierok, vycibrene rokmi a takto zaberaju.
willma
19.01.11,15:58
PORADA je jedna veľká a prajná komunita, keď vie "vo co gou". Viď téma Bezpečné hniezdo, ako aj mnou založená téma síce nie o finančnú ale krvodarcovskú pomoc. Len smelo do toho - oplatí sa bojovať na viacerých frontoch aspoň v týchto veciach.
Llívia
19.01.11,20:57
...Ak by 6 tis. luidi poslalo 1 euro, tak s ato vyzbiera. Ak by 1200 poslalo 5 eur alebo 600 ludi 10 eur...
Nekúpim škrečkom tyčinky - bude treba už len 599 ľudí.
Nekúpim si čokoládu, čo prospeje obom stranám - bude treba už len 598 ľudí alebo ešte menej.
JarkaL, ak to zrealizuješ formou "Bezpečného hniezda", pridám sa.

Opravujem: to je jedno, akou to bude formou (aj keď "Bezpečné hniezdo" by asi bolo najrýchlejšie), pridám sa.
JarkaL
20.01.11,08:35
Ďakujem Vám všetkým za ochotu, včera som napísala Dobrým anjelom, či by sa to nedalo cez nich, zatiaľ neodpovedali. Už som včera volala aj tej kamarátke, nech si z Viedne, keď tam teraz najbližšie pôjde, vypýta nejaké papiere od toho lekára, nech jej tam napíše niečo o diagnóze, liečbe a aj predpokladanú cenu, aby to fakt nevyzeralo, že si vymýšľam.Potom to sem pridám v prílohe. Cestu cez tlač a TV zatiaľ odmietla. Ale ja som už oslovila aj svoju širokú rodinu, aj oni mi sľúbili, že prispejú. Hanba-nehanba, oslovím aj konateľov firiem, čo im robím účto, veď za to nič nedám.
Zita5
20.01.11,08:41
Ďakujem Vám všetkým za ochotu, včera som napísala Dobrým anjelom, či by sa to nedalo cez nich, zatiaľ neodpovedali. Už som včera volala aj tej kamarátke, nech si z Viedne, keď tam teraz najbližšie pôjde, vypýta nejaké papiere od toho lekára, nech jej tam napíše niečo o diagnóze, liečbe a aj predpokladanú cenu, aby to fakt nevyzeralo, že si vymýšľam.Potom to sem pridám v prílohe. Cestu cez tlač a TV zatiaľ odmietla. Ale ja som už oslovila aj svoju širokú rodinu, aj oni mi sľúbili, že prispejú. Hanba-nehanba, oslovím aj konateľov firiem, čo im robím účto, veď za to nič nedám.

Jarka, dojímavá téma. Ja pevne verím, že sa nájde určite aj niekto z Porady, aby prispel na tento účel.Aj keď málom, ale to aj bude niečo .
JarkaL
20.01.11,08:59
Tak, práve som dostala mail od Anjelov, tu je:

Dobry den prajem,

je skvele, ze ste sa rozhodli priatelke pomoct a to napriek tomu v akej ste sama situacii.
Klobuk dole.
A aj za to, ze ste anjelkov. Dakujeme:-)
Pokial ide o vasu znamu, samozrejme by sme ju mohli vziat do Systemu.
(ak teda este nie je - neviem meno)
Mohli by sme jej pomoct aspon takou formou, ze by sme jej vyplatili par prispevkov dopredu.
Povedzme 500 EUR.
Pokial ide o organizovanie verejnej zbierky, myslime, ze ta suma nie je az taka vysoka, aby bolo potrebne povolenie.
Zrejme by to slo len na zaklade obcianskeho zakonnika ako "dary".
Pokial to budete sirit len formou ako ste uviedli, tak to ide iste aj bez povolenia.
My Vam so zbierkou pomoct bohuzial nemozeme.
Snazime sa robit co je v nasich silach, ale mame tu velmi vela takych pripadov - aj deticiek, aj dospelych..ach to zdravotnictvo.
A prave preto im pomahame aspon nasimi zbierkami a aj vdaka Vam takou formou aku sme zvolili.
Ak by ste chceli, tak mozete poprosit anjelov aj u nas na facebooku
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=6152775557
Ja Vam tam odobrim, ze mamku pozname, mame v Systeme (ak od nej budeme mat ziadost) a ze je to doveryhodne.
Ta facebookacka stranka je Vam plne k dispozicii, lebo facebook funguje skoro bez pravidiel:-)
Ak Vam mozem poradit, staci jedna fotka ako priloha, par silnych viet a rozposlat medzi priatelmi a tak ako ste spominali a malo by to ist.
Ste skvely clovek.
A HLAVNE by si mamka mala zistit, ci jej to neuhradi zdrav.poistovna. Myslim, ze nasi lekari su povinni dat peciatku a odobrit to
ak oni nemaju ziadne riesenie a Vieden povie ano. Uz sme take pripady tusim mali. Len na nich treba tlacit.
Napiste nam prosim ako sa mamka vola, urobime aspon to co som spominala.

S pozdravom ...


Takže idem sa s kamoškou spojiť, dnes ju majú prepustiť domov, tak nech si napíše tú žiadosť a začne zháňať pečiatky od lekárov...
Asi teda pôjdeme cestou FB, mailov a porady.sk, to bude najrýchlejšie.
Ozvem sa, keď niečo budem mať, zatiaľ Vám všetkým veľmi pekne ďakujem.
astensova
20.01.11,09:16
Ahojte, moji milí Poraďáci.
Tentoraz sa na Vás obraciam s problémom, ktorý ma veľmi trápi a veľmi by som chcela pomôcť mojej priateľke, len neviem ako. Snáď mi poradíte.

Je to moja spolupacientka na NOU Klenova, liečime sa spolu už skoro 4 roky. Včera ju mali 4.krát operovať, lebo onkológ sa vyjadril, že on ďalšiu možnosť liečby chcmoterapiou už veľmi nepokladá za "perspektívnu", ale odporučil operáciu. Lenže chirurgovia ju včera laparoskopisky prezreli a ani ju nakoniec neoperovali, vraj má priveľa ložísk. Ona však pred týždňom bola súkromne u jedného chirurga vo Viedni (vraj európska kapacita) a on jej povedal, že by si na to trúfol a je ochotný ju operovať. Lenže... Priateľka je 4.rok na ID, má dieťa, manžela, na dome hypotéku... Viete, ako to je. Operácia a pobyt v nemocnici by stáli 6000 €. Možno sa to niekomu nezdá veľa, ale pre nich je to nereálna suma.
Preto by som chcela pre ňu nejakú sumu vyzbierať, aby mala nejakú nádej, keď ju naši lekári odpísali. Keďže nie je prezidentka ani žiadna celebrita, musíme si pomôcť sami.
Samozrejme, chcela by som, aby bolo všetko ako má byť - v súlade so zákonmi a pri všetkej počestnosti (viem, že dnes je každý podozrivý, kto si pýta nejaké peniaze).
Preto sa poteším každej rade, ako na to, nikdy som také niečo nerobila (okrem vyberania peňazí na ZRPŠ v materskej škôlke:)).

Ďakujem.
No tak to klobúk dole. Je krásne,že chceš takto pomôcť svojej priateľke v neľahkej situácií a že sa nájdu ešte ľudia, ktorý chcú pomáhať v tejto hektickej dobe. Sama by som prispela do zbierky tak napíš kde. Držím palce tebe a aj tvojej priateľke ku skorému uzdraveniu.
bonita
20.01.11,10:58
Ďakujem Vám všetkým za ochotu, včera som napísala Dobrým anjelom, či by sa to nedalo cez nich, zatiaľ neodpovedali. Už som včera volala aj tej kamarátke, nech si z Viedne, keď tam teraz najbližšie pôjde, vypýta nejaké papiere od toho lekára, nech jej tam napíše niečo o diagnóze, liečbe a aj predpokladanú cenu, aby to fakt nevyzeralo, že si vymýšľam.Potom to sem pridám v prílohe. Cestu cez tlač a TV zatiaľ odmietla. Ale ja som už oslovila aj svoju širokú rodinu, aj oni mi sľúbili, že prispejú. Hanba-nehanba, oslovím aj konateľov firiem, čo im robím účto, veď za to nič nedám.


Urcite nielen ja, ti verim, ze si nevymyslas, kedze ta poznam odtialto. Ale pojde to aj cez ten FB a tam ta ludia nepoznaju, nevedia cim prechadzas a este aj pomahas a pre tych je treba ta foto atych par slov, ako ti poradili aj v anjelovi. To ze ju na FB odobria a potvrdia, ze je to tak je tiez vyborna pomoc. FB je silna zbran a ja verim, ze sa to podari vyzbierat. Nech jej len robia tu op, co najskor a ak je chirurg ludsky, tak pocka na vysledok zbierky, dufam, ze je.

Konatelov oslov, to nie je hanba, zasluzis si iba obdiv, co robis pre ineho cloveka.

Az to bude na FB, hod link aj sem, dam to zdielat.
Llívia
20.01.11,11:45
...Hanba-nehanba, oslovím aj konateľov firiem, čo im robím účto, veď za to nič nedám.
Nedáš, dostaneš :D:) (dúfam, že finančnú pomoc pre kamarátku).
Držím palce, aby sa zbierka podarila. :)
Melnick
20.01.11,19:36
A HLAVNE by si mamka mala zistit, ci jej to neuhradi zdrav.poistovna. Myslim, ze nasi lekari su povinni dat peciatku a odobrit to
ak oni nemaju ziadne riesenie a Vieden povie ano. Uz sme take pripady tusim mali. Len na nich treba tlacit.
Napiste nam prosim ako sa mamka vola, urobime aspon to co som spominala.



JarkaL, prečo si má mamka zisťovať či jej to ZP neuhradí ? Veď tu ide o kamarátku, nie ? Alebo som zle čítala?
A ináč, Porada je presne tá pravá stránka, kde ľudia určite na dobrú vec prispejú. :)
JarkaL
20.01.11,20:18
Asi reagovala na to, že som jej napísala, že má 35 rokov a je mamkou 10 r.syna.
JarkaL
20.01.11,20:20
moja mamka tejto chorobe podľahla v r.2006.
Monika Kováčová
20.01.11,20:25
no tak sem s tým číslom účtu...
JarkaL
20.01.11,20:34
Zatiaľ nie, len dnes ju prepustili z nemocnice a je z Vás v šoku /nečakala, že takto budete reagovať, ale mňa ste nesklamali/. Najprv nech dá nejaké papiere, zavesím to sem.
VieraPopluharova
20.01.11,20:36
Jarka,
samozrejme pomôžem i ja.
JarkaL
20.01.11,20:42
Ste všetci zlatí, som dojatá.
Dav
20.01.11,20:51
Ste všetci zlatí, som dojatá.
Zlatá si Ty. A napíš to číslo účtu.:)
Llívia
21.01.11,08:06
Aby sa téma nestratila ;)
heja3
21.01.11,08:19
Ja by som ti radila osloviť aj ZP - aj keby preplatili len nejaké %, tak bude mať od ostatných potom rýchlejšie vyzbierané peniaze (o to % menej bude treba).
Tweety
21.01.11,08:26
Ja by som ti radila osloviť aj ZP - aj keby preplatili len nejaké %, tak bude mať od ostatných potom rýchlejšie vyzbierané peniaze (o to % menej bude treba).
Niečo som zachytila v médiach, že poisťovne budú preplácať aj operácie, pre ktoré sa pacient rozhodne v zahraničí, ak sú preplácané aj u nás. Len neviem, či to už je v platnosti, alebo ešte sa len chystá. V každom prípade si to treba v poisťovni overiť.
heja3
21.01.11,08:29
JarkaL toto by vám mohlo pomôcť:

http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=190

Pokiaľ som stihla prečítať (mám dosť práce) ak je návrh kompletný, vybavia do 14 dní alebo ak je to súrne aj v ten istý deň...
pepsikova
21.01.11,14:13
..aj ja prispejem..
osky
22.01.11,19:27
zijem a pracujem vo Viedni,
viem si predstavit,ake drahe su tu sluzby pre ludi bez rakuskeho poistenia.....
ked som lezala v nemocnici,zaplatila som na den 12,5eur,kym na Slovensku su to nejake 2-3 eura,pokial si pamätam..
a to som tu poistena...takze bez vahania prispejem,kazdopadne väcsou sumou ako 10 euro.
len dajte vediet kam a kedy.
osky
22.01.11,19:30
ale chcela by som este pripomenut,ze naozaj sa treba domahat svojich prav aj cez slovensku zdravotnu poistovnu-su na to zakony,kedy sa taketo veci mozu hradit.treba po tom tvrdo slapat!!!!
JarkaL
23.01.11,09:12
Samozrejme pozisťujeme aj tieto veci, prvoradé teraz je navštíviť znova lekára vo Viedni, aj s novými papiermi z Klenovej a dúfať, že naďalej si bude trúfať ju operovať. Ja som možno predbehla udalosti, no chcela som byť teoreticky pripravená, aby sme potom nestrácali čas.
Veľmi veľa však pre ňu znamená Vaša podpora, bola dojatá, keď som jej volala a povedala jej o Vašej ochote pomôcť. Tento pocit je niekedy viac nápomocný ako akýkoľvek liek.
majka 62
23.01.11,13:56
Samozrejme pozisťujeme aj tieto veci, prvoradé teraz je navštíviť znova lekára vo Viedni, aj s novými papiermi z Klenovej a dúfať, že naďalej si bude trúfať ju operovať. Ja som možno predbehla udalosti, no chcela som byť teoreticky pripravená, aby sme potom nestrácali čas.
Veľmi veľa však pre ňu znamená Vaša podpora, bola dojatá, keď som jej volala a povedala jej o Vašej ochote pomôcť. Tento pocit je niekedy viac nápomocný ako akýkoľvek liek.

Jarka, ešte by som doporučila kontaktovať Ligu proti rakovine, napísať žiadosť o finančnú pomoc - je potrebná lekárska správa o súčasnom zdravotnom stave, pooperačné správy. Ak sa jedná o onkologického pacienta vedia pomôcť jednorazovým finančným príspevkom, promptne. Ak by ste potrebovali viac informácii, som k dispozícii.
Všetko dobré prajem.
2009
24.01.11,02:31
Ahojte, moji milí Poraďáci.
Tentoraz sa na Vás obraciam s problémom, ktorý ma veľmi trápi a veľmi by som chcela pomôcť mojej priateľke, len neviem ako. Snáď mi poradíte.

Je to moja spolupacientka na NOU Klenova, liečime sa spolu už skoro 4 roky. Včera ju mali 4.krát operovať, lebo onkológ sa vyjadril, že on ďalšiu možnosť liečby chcmoterapiou už veľmi nepokladá za "perspektívnu", ale odporučil operáciu. Lenže chirurgovia ju včera laparoskopisky prezreli a ani ju nakoniec neoperovali, vraj má priveľa ložísk. Ona však pred týždňom bola súkromne u jedného chirurga vo Viedni (vraj európska kapacita) a on jej povedal, že by si na to trúfol a je ochotný ju operovať. Lenže... Priateľka je 4.rok na ID, má dieťa, manžela, na dome hypotéku... Viete, ako to je. Operácia a pobyt v nemocnici by stáli 6000 €. Možno sa to niekomu nezdá veľa, ale pre nich je to nereálna suma.
Preto by som chcela pre ňu nejakú sumu vyzbierať, aby mala nejakú nádej, keď ju naši lekári odpísali. Keďže nie je prezidentka ani žiadna celebrita, musíme si pomôcť sami.
Samozrejme, chcela by som, aby bolo všetko ako má byť - v súlade so zákonmi a pri všetkej počestnosti (viem, že dnes je každý podozrivý, kto si pýta nejaké peniaze).
Preto sa poteším každej rade, ako na to, nikdy som také niečo nerobila (okrem vyberania peňazí na ZRPŠ v materskej škôlke:)).

Ďakujem.

Jarka.

Teraz som natrafila na Tvoju tému a dostala som nápad. Všetci moji bývalí kolegovia z oddelenia analytiky sú hlboko kresťansky založený ľudia a jeden z nich mal rakovinu prostaty. Tí majú zas svojich známych. Oslovím ich. Ale musíš založiť niečo oficiálne. Aj s diagnózou. Sú to dobrý ľudia. Mne osobne chceli finančne pomôcť aby som si nemusela brať pôžičky keď som sa rozvádzala a prišla pri tom o byt. Tiež mám kolegyňu z pobočky... moja naozaj veľmi dobrá známa ktorá má rakovinu štítnej žľazy. Chodí do Švajčiarska. A hlavne to najdôležitejšie zistím Ti čo všetko prepláca poisťovňa. Teraz som vo všeobecnej a tam sa iba orientujem. V Spoločnej by som jej prípad mohla posunúť. Škoda. Ale zas pôjdem na to takticky. Dokelu.. prepáč Jarka za výraz ale ak nič iné bola by to pre ňu reklama.
P.s. kolegov oslovím ešte dnes ale potrebujem niečo konkrétne v rukách. Možno si to sem dala ale utekám do práce a nemám čas Tvoju tému prebehnúť. Evika
2009
24.01.11,02:33
Si veľmi vzácna osoba. Držím palčeky hlavne Tebe
2009
24.01.11,05:25
O 8:00 mám poradu tak iba narýchlo. Neviem v akej poisťovni je Tvoja známa. Treba osloviť odbor zahraničnej liečby danej poisťovne. Ak je vo Všeobecnej posnažím sa osobne. Ale zbierku nezastavuj. Tu je nejaká spoluúčasť pacienta takže poisťovňa nepreplatí všetko. Hlavne mi napíš v akej poisťovni je. Porada mi končí okolo 10:00 a ak je vo Všeobecke hneď Ti zistím podrobnosti. Evika
JarkaL
25.01.11,09:32
Evička, veľmi pekne Ti ďakujem, zistím, v ktorej je poisťovni a ozvem sa Ti.

Všetkým prajem pekný deň.
2009
25.01.11,09:42
Nezabudni ani číslo účtu už som našla aj nejakých prispievateľov.
Inak SZP preplácala aj cestu. Zatiaľ sa v VšZP nepýtam lebo tam budú chcieť konkrétne meno. Odobruje to revízny lekár.
pavol.hornak
25.01.11,19:03
Neviem v akom ste stadiu, ale ked este len zacinate so zbierkou tak podla mna by bolo vhodne zalozit Neinvesticny fond (co je myslim nenarocne ani casovo ani financne) na konkretny ucel a napr. casovo obmedzeny do plneho splatenia tych 6000 € a mate moznost prijimat aj 2% z dane ... dufam, ze som pomohol aspon minimalne, aj ked som necital vsetky odpovede :)

Drzim palce
2009
04.02.11,06:53
Jarka ako pokračujete?
JarkaL
04.02.11,10:18
No zatiaľ čakáme, rakúšan navrhol počkať, akú liečbu navrhne 9.2. onkológ a potom sa stretne s kamoškou a dohodnú sa, takže zatiaľ stojíme. Okrem toho si kamoškin manžel pred pár dňami zlomil rameno a deň na to sa im pokazilo auto (oprava bude stáť cca 800€). A teraz ju nemá ako voziť tých cca 70 km na Klenovu.
Ako sa to vraví? Na pos...ého aj záchod spadne.

Keď budem mať niečo aktuálne, ozvem sa, zatiaľ ďakujem všetkým.
2009
04.02.11,10:33
Nemá nárok na sanitku? To sa mi nezdá
rastik000
04.02.11,20:44
Dobrý večer,

Pripájam sa ku väčšine a ak bude k dispozícii taktiež poprosím to číslo účtu. Zavesím to aj naše občianske združenie a pevne verím, že dokážeme pomôcť aspoň časťou z potrebnej sumy.


S pozdravom,

RH
JarkaL
05.02.11,16:42
2009 (Evička), samozrejme má nárok na sanitku, ale o tom by Ti vedeli pacienti, čo to využívajú, rozprávať... Sama to tam vidím. Sanitka skoro ráno ich vyzbiera po dedinách 3-4-och pacientov, porozváža ich po nemocniciach a potom čaká... Bola som svedkom, kedy sanitkár prišiel k nám na oddelenie ambulantnej chemoterapie a žiadal sestričky, aby pacientovi zrýchlili infúziu, že kto má toľko naňho čakať. V sanitke totiž ostatní vyzbieraní čakajú na posledného niekedy aj do 18. hod. No je to nepríjemné, takže kto má možnosť, radšej cestuje sám autom.
A moja kamoška má ešte aj iné problémy, kt. tu nechcem spomínať (musí kôli nim sem-tam zastaviť auto a utekať do kukuričného poľa). Ten jej manžel je zlatý, našťastie ako živnostník si zariadi prácu tak, aby s ňou mohol chodiť. Zaslúži si obdiv, stále ju vozí, čaká tam celý deň, podporje ju ako môže.
JarkaL
05.02.11,16:45
Dobrý večer,

Pripájam sa ku väčšine a ak bude k dispozícii taktiež poprosím to číslo účtu. Zavesím to aj naše občianske združenie a pevne verím, že dokážeme pomôcť aspoň časťou z potrebnej sumy.


S pozdravom,

RH
Veľmi pekne ďakujem aj Tebe.
Ako som písala vyššie, čakáme teraz na lekára, čo povie po návšteve onkológa na budúci týždeň.
Ale ak sa to všetko podarí a budú ju operovať, samozrejme najprv pôjdeme cez poisťovňu (Evička - 2009 sľúbila pomôcť, som jej veľmi vďačná). Načo zbierať od ľudí, ak sa to dá cez poisťovňu. Iba ak by to bolo nutné a nestačilo by to, potom už viem, že ste tu ochotné duše a pomôžete - ten pocit je na nezaplatenie.
Ozvem sa , keď budem mať niečo nové.

Jarka
JarkaL
24.03.11,10:33
Ahojte, zatiaľ sa nič nedeje, onkológ Aničku lieči zatiaľ tým, čo doteraz, lebo čaká na schválenie nejakého lieku poisťovňou (podľa mňa hrozne dlho im to trvá!) a uvidí sa , či jej pomôže. Asi je tých nádorov veľa na operáciu, tak ich zopár chce zlikvidovať chemoterapiou, ktorá dúfam, zaberie.
Anička sa drží, navzájom sa podporujeme cez telefón alebo keď nám vyjde liečba v jeden deň, už je na tom psychicky lepšie, predsa len má rada jar , kvetinky, slniečko...

Všetkých Vás pozdravujem a želám veľa zdravíčka!
Tweety
24.03.11,10:42
Ahojte, zatiaľ sa nič nedeje, onkológ Aničku lieči zatiaľ tým, čo doteraz, lebo čaká na schválenie nejakého lieku poisťovňou (podľa mňa hrozne dlho im to trvá!) a uvidí sa , či jej pomôže. Asi je tých nádorov veľa na operáciu, tak ich zopár chce zlikvidovať chemoterapiou, ktorá dúfam, zaberie.
Anička sa drží, navzájom sa podporujeme cez telefón alebo keď nám vyjde liečba v jeden deň, už je na tom psychicky lepšie, predsa len má rada jar , kvetinky, slniečko...

Všetkých Vás pozdravujem a želám veľa zdravíčka!
Tak veľa fyzických a psychických síl prajem vám obom.:):):):)
Ivka161172
24.03.11,16:17
Ja Vám napíšem moju skúsenosť so zbierkou. Potrebovali sme auto pre postihnutú dcérku a keďže nenavštevovala školu tak sme nemali nárok o príspevok na kúpu auta zo sociálky. Auto sme mali ale staré čo sa každú chvíľu kazilo. Dieťa som potrebovala voziť k lekárom spolu s odsávačkou, lebo to bola najdôležitejšia výbava, bez nej sme sa nemohli nikam pohnúť. Dieťa len ležiace, no nejdem to tu rozpisovať, prečítajte si na www.burko.sk .

Teraz k veci.
Mne veľmi pomohli moje stránky, kde mám fotky aj články o mojej dcérke. Ja som písala žiadosti do rôznych firiem, nadácií, oslovovala známe osobnosti, politikov.....Presedela hodiny a hodiny pri internete a hľadala adresy, kontakty....... Už som ani nevedela koho osloviť. Pomohlo mi veľa hlavne obyčajných chudobnejších ľudí. Nejaké nadácie sa ozvali, pomohli. Z politikov len Veteška, ktorý bojoval v tom čase s rakovinou. Potom umrel. No ale po polroku sa nám podarilo dať dokopy 400000 sk a kúpili sme celkom nové auto Citroen Berlingo.

Skúste si urobiť aj leták s menom, fotkou, článkom a číslom účtu, prípadne adresou.....a vyvesiť na tabuliach v meste alebo obci.... Ja som urobila teraz tak na 2% z daní. Pomohlo mi to. Taktiež sme sa zviditeľnili v novinách ktoré vychádzajú raz do mesiaca v našej obci. Ľudia sa aspoň dozvedeli o našej dcérke a pomáhajú. Sú radi, že som napísala do novín, inak by sa ani nedozvedeli o našom trápení.....

Takže asi toľko z mojich skúseností. Budem držať palce aby Vám to čím skôr vyšlo a kamarátke pomohla operácia.
JarkaL
19.10.11,20:20
Drahí moji, ďakujem Vám ešte raz všetkým za ochotu, ale už to nebude potrebné, Aničku sme dnes pochovali. Cítim strašnú prázdnotu a je to veľká nespravodlivosť, choroba si nevyberá a postihne tých, čo si to najmenej zaslúžia, Anička bola veľmi dobrý človiečik. R.I.P. Tému uzatváram.
JarkaL
19.10.11,20:22
No neuzatváram, lebo to neviem, voľakedy sa to dalo označením najlepšej odpovede, teraz to neviem nájsť.