MIRO.K
19.01.11,11:28
Dobrý deň , prosim vás zaregistrovali sme na Ministerstvu vnútra teraz v januári 2011 Občianské združenie. Je možné ešte v tomto roku zaregistrovať aj u notára keď chceme príjimať 2 percentá z daní už v roku 2012? Neviem to presne ale niekde som sa dočítal a ak som to pochopil správne , že v jednom roku to nie je možné zaregistrovať. tzn. ak sme sa zaregistrovali v roku 2011, u notára možme až v roku 2012,a prijimať 2 percentá až v roku 2013!!! Pochopil som to správne ? ďakujem za odpoveď.
a_je_to
25.01.11,18:51
Áno, pochopil si to správne ... je to tak uvedené v § 50, ods. 6, písm. e, ZoDP, ktoré uvádza :
e) prijímateľ vznikol najneskôr v priebehu kalendárneho roka, ktorý predchádza roku, v ktorom sa preukazuje splnenie podmienok podľa písmen d), g) a h),
... bohužiaľ, až v roku 2013 ....
laczko5o
23.02.11,09:22
Sme OZ - Telovýchovná jednota
...sme poberateľom 2% už viac rokov po sebe

V rámci aktivít Telovýchovnej jednoty máme viac športových oddielov (judo, stolný tenis,...).

Chceli by sme aby 2% percentá mohli prijímať osobitne športové oddiely na samostatné účty.

Dá sa to asi urobiť ako organizačné jednotky, ktoré by mali rovnaké IČO (Telovýchovná jednota) ale rozdielne SID, a teda aj číslo účtu (pre oddiely).

:confused: Kde a čo je však potrebné na pridelenie/registráciu SID?

:confused: A ak by sa samostatné SID vybavilo tento rok, kedy by sme mohli prijímať 2% už na samostatné účty?

Ďakujem.